Představení projektu FairList.cz

:)

Opět zdravím Johne,

tak znovu a snad už lépe bych rád Vám a Vašim čtenářům představil projekt FairList.cz.

Projekt vznikl na základě informací získaných při provozování blogu Jazykové.cz, který byl našim prvním projektem. Jeho cílem bylo dostat mezi lidi více informací o jazykovém vzdělání, zejména o jazykových kurzech a zvýšit tak jejich informovanost. Brzy se nám začali ozývat lidi s tím, že se jim náš nápad líbí, ale ocenili by i místo, kde si mohou na základě informací vybrat konkrétní kurz. Protože se dotazy a nápady množily, rozhodly jsme se touto myšlenkou více zabývat a prozkoumat možnosti. Proto jsme provedli marketingový průzkum, který nám zodpovědělo více než 3000 respondentů. Z něho jsme zjistili následující informace:

– Lidi neví, kde mají cizí jazyky studovat, a proto je raději nestudují.
– Výběr kvalitního jazykového kurzu je zdlouhavý a náročný proces, který sestává z procházení desítek webů jednotlivých škol, hledání informací, které často ani nejsou dostupné a jejich případné srovnávání.
– Drtivá většina respondentů si jazykovou školu vybírá podle referencí, ale je velmi obtížné sehnat nějaké mimo okruh známých.

Výsledky nám ukázaly, že problém nedostatku referencí skutečně existuje a trápí celou republiku. Postupně proto začal vznikat nápad, vytvořit na internetu místo, kde by studenti sdíleli své zkušenosti z Zobrazit více

Zdroj: http://www.podnikanivusa.com/2014/05/06/predstaveni-projektu-fairlist-cz/