Kdo se bojí riskovat, riskuje nejvíc

Pravděpodobnost ztráty (konverzní poměr 0,5 %)

Dnes se pokusím napsat článek o myšlence, která je poměrně náročná na vysvětlování. Její závěry jsou ale obecně platné a týkají se každého, kdo investuje do placené reklamy (například PPC).

Když se pouštím do nějaké ppc kampaně, obvykle si dělám na začátku nějakou kalkulaci a na základě ní i jednoduchý finanční plán. Kolik mě bude na reklamě stát jeden návštěvník? Kolik si můžu z marže dovolit investovat do reklamy? S jakým počítám konverzním poměrem? A je tento konverzní poměr vůbec reálný?

Pokud mi všechna čísla jakžtakž vyjdou, stanovím si nějaký úvodní rozpočet na reklamu, který nepřekročím, a pustím se do testování.

Příklad takového přístupu jsem zveřejnil v článku o mých experimentech s affiliate. Stejně se dá ale použít i pro propagaci vlastních produktů nebo služeb.

Když vyčerpám svůj úvodní rozpočet a čísla vypadají zle, myšlenku opustím (nebo zásadně přepracuji). Skončí-li úvodní testování v plusu, mohu pokračovat dál. Kdo četl knihu Timothy Ferrise “Čtyřhodinový pracovní týden”, tak ví, že podobný přístup doporučoval i on.

A právě v tom úvodním rozpočtu se skrývá pověstný ďábel v detailu. Statistika je totiž pěkná mrcha. Konverzní poměr 1 % sice znamená „10 konverzí z 1000 návštěv“, ale nikoli 10 konverzí z každé tisícovky!

Z první tisícovky návštěv tak můžete mít Zobrazit více

Zdroj: http://www.inwebstor.cz/kdo-se-boji-riskovat-riskuje-nejvic/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=kdo-se-boji-riskovat-riskuje-nejvic