Karel Dytrych: Prozradím, co mi pomohlo, ale i podkoplo nohy

Pokud chcete strávit svůj čas vedle člověka, který je doslova nabitý pozitivní energií, a ještě skvěle rozumí marketingu, bingo! Karel Dytrych pro vás bude to pravé ořechové. Sejít se s ním můžete na akci Kafe a marketing, která se koná v úterý 29. října od 18 hodin v parádních prostorách Standard Cafe na Praze 1. A jak už název akce napovídá, při povídání s ním si můžete vychutnat voňavou kávu, která vás třeba nabudí k dalším a dalším dotazům.

100 km v nohách a 10 let zkušeností

„Jsem neustále pozitivní běhna a Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/LqJtZ8jYkeY/

      

Kafe a marketing s Danielem Višňákem – Včeliště podcast 42

První poprázdninové Kafe a marketing je za námi. Na čestné místo na gauči se tentokrát usadil Daniel Višňák, který stojí za projektem eshoprestart.cz. V něm pomáhá různým e-shopům při cestě k úspěchu. Jeho hlavním mottem je, že musíte věci dělat jinak než ostatní. A i tom se rozpovídal ve Standard Cafe na Praze 1. Jak probudit v návštěvnících e-shopu emoce? Jak se odlišit od ostatních e-shopů? To se dozvíte ve videu nebo i audiozáznamu.

Videocast

Poslechněte si podcast zde


Stáhnout Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/Mks092rqCOg/

      

Jak si vybudovat věrnou fanouškovskou základnu?

Vzdělávejte své fanoušky.

Co si přeje každá značka? Zapsat se do podvědomí zákazníků, odlišit se od konkurence a kupující proměnit ve fanoušky, kteří budou váš obsah sledovat, lajkovat a těšit se na něj.

Vybudování vztahu se zákazníky je proces, který vyžaduje dostatek času i trpělivosti, ale určitě se vyplatí. V dlouhodobém horizontu totiž nevytvoříte jen lovebrand, ale ve finále i ušetříte náklady na marketing.

Jak na to?

  1. Buďte prvními fanoušky vy!

Největšími fanoušky vaší firmy musíte být vy a vaši kolegové nebo zaměstnanci. Bez týmového nadšení to nepůjde. Ve finále to není o produktu, ale o vás a emocích, které si zákazníci spojí s vaší značkou.

„Lidé si Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/OFD0rGMvDIw/

      

Spouštíme Mailujeme.cz – 1. nezávislý portál o e-mailingu v ČR

Mailujeme.cz – nezávislý portál o e-mailingu v ČR

O e-mailingu jsme toho na blogu Včeliště sepsali už mnoho, ale teď pouštíme do online světa úplně nový formát. Nezávislý projekt Mailujeme.cz, který vás provede e-mail marketingem od A do Z.

Proč se nám ve hlavách začala rodit myšlenka se vznikem Mailujeme.cz?

Na českém internetu jsme nenašli místo, kde by se nezávisle a do hloubky probíral e-mailing. Narazili jsme jen na weby agentur, které používají jeden nástroj, nebo weby samotných e-mailových nástrojů. Návody a články jsou tak spojené jen s možnostmi jednoho nástroje, který autoři staví na piedestal.

Pravdou ovšem je, že všechny nástroje mají své plusy a minusy. Ve Včelišti jsme Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/Xl_SbOx6RpY/

      

Proč pravidelně vyhodnocovat a tipy, jak na to

Ukázka vlastního reportu.

Report je procesem, ve kterém měříte pokroky, dokazuje hodnotu vložené práce a zároveň identifikujete kroky, které mohou vést ke zlepšení marketingového výkonu a k dosažení stanovených cílů. Je nedílnou součástí marketingových aktivit, a i přesto k němu některé agentury, freelanceři a klienti zaujímají zcela netečný postoj. Právě díky reportingu ale budete mít jasný přehled o tom, zda investujete peníze správně a jestli váš marketing funguje.

Nad čím se zamyslet, než se pustíte do reportování?

Kvalitní report vždy začíná u stanovení cílů. Jejich základním předpokladem musí být vždy jasná měřitelnost. Typickým příkladem může být například návštěvnost obsahové sekce, počet návštěv ze sociálních sítí, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/TbY4P6U1C-U/

      

5 situací, kdy se obrátit na marketingovou agenturu

Stojí vaše podnikání na mrtvém bodě nebo vaše výsledky nevypadají tak, jak jste si je před nějakou dobou představovali a naplánovali? Pak by to možná chtělo věnovat více pozornosti vašemu marketingu. V dnešní době jde ruku v ruce marketingový svět s online světem, i když pravdou je, že není neobvyklé, že firma v onlinu nepůsobí. My vám to ale doporučujeme.

Mějte přehledný web s dobře napsanými texty, buďte vidět na sociálních sítích, sdílejte obsah, posuňte se ve výsledcích vyhledávání díky SEO, tvořte PPC reklamy, najděte výhody e-mailingu a body, ve kterých se odlišujete od konkurence a jste v nich lepší. Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/4KVjprXY08g/

      

Zpětná vazba je (nejen) v online marketingu k nezaplacení. Jak na ni?

„Není to úplně ono.“ nebo „Představoval jsem si to jinak, ale konkrétní příklad nemám.“ Už jste někdy slyšeli tyto odpovědi? Nebo se v nich dokonce vidíte? Pokud spolupracujete s agenturou nebo freelancerem, je poskytnutí zpětné vazby nezbytností pro úspěšnou spolupráci. Mluvíme však o konstruktivních připomínkách či návrzích, ne o výrocích, které jsme zmínili hned v úvodu. Pokračujte ve čtení a dozvíte se, proč se kvalitní zpětné vazbě rozhodně nevyhýbat, jaké jsou její zásady a konkrétní příklady, jak na ni.

Proč je zpětná vazba tolik důležitá?

Díky ní získáváme důležité informace a pohled zvenčí, často konstruktivně kritický, kterého sami nejsme schopni z důvodu Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/AZJ6HJU09Yk/