7 tipů, jak proměnit návštěvníka webu ve spokojeného zákazníka

Vlastní webové stránky jsou dnes naprostou samozřejmostí pro každého, kdo to se svými produkty či službami myslí opravdu vážně. Jak se ale v tom množství stránek odlišit a získat potenciální zákazníky na svou stranu? Ve spolupráci s MioWebem jsme dali dohromady sedm tipů, které vám pomohou vytvořit prosperující web.

Pozornost návštěvníka ztratíte za 3, 2, 1…

Není čas ztrácet čas – a u návštěvy webových stránek to platí dvojnásob. Pamatujte, že prakticky žádný zákazník nebude procházet váš web stránku po stránce. Spíše počítejte s tím, že přijde, krátce se rozhlédne a během následujících pár vteřin učiní rozhodnutí, jestli se Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/bVqzL9-dSCA/

      

Založení firemního profilu na LinkedIn krok za krokem

Na LinkedIn je třeba nejprve založit osobní profil.

LinkedIn je profesní sociální síť. To znamená, že se sem lidé nechodí primárně bavit, ale spíše vzdělávat a diskutovat o pracovních příležitostech, zkušenostech i zájmech. Na LinkedIn by měl mít svůj účet každý, kdo si chce rozšiřovat obzory, virtuálně poznávat lidi s podobnými profesními zájmy a případně čas od času hledat kvalitní a spolehlivé zaměstnance. Právě z těchto důvodů jsme tam i my.

Kdo není na LinkedIn, jako by nebyl

LinkedIn je s více než 500 miliony uživateli největší profesní sítí na světě. Jen v ČR jej aktivně využívá přes jeden milion lidí. Mezi nimi tak snadno může být i váš budoucí Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/Sk-z_B5Gam8/

      

Měřte výsledky obsahového marketingu pomocí UTM parametrů

Zde najdete v GA jednotlivé kampaně.

Posuňte měření výsledků obsahového marketingu ještě o kus výše. Buďte efektivnější a využívejte pokud možno všechny funkce, které vám webová analytika nabízí. Už jste zavedli do praxe UTM parametry? Právě ony se postarají o detailní informace, jež rozšíří vaše zorné pole v oblasti vyhodnocování výsledků marketingu – budete mít přehled o tom, odkud přesně se návštěvník dostal na váš web.

Počet návštěv, konverze, míra opuštění a další údaje. Vyhodnocujte zdroje návštěv efektivněji, než tomu bylo dosud. Stačí k tomu poměrně málo. Připojte k URL adrese UTM parametry – textové řetězce, které s sebou nesou takovou informaci, kterou analytické nástroje (např. Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/dWovPnsIYw8/

      

Jak psát texty na e-shopu, abyste se odlišili od konkurence a více prodávali

Popisek k produktům v e-shopu je prakticky nutností.

Texty klasického e-shopu tvoří z velké části popisy produktů, v malé míře pak popisy kategorií a dalších obsahových podstránek. Kdo investuje do obsahového marketingu, může mít obsahu mnohem více. Já se ale v následujícím článku zaměřím na to, jak vylepšit základní texty v e-shopu, a na nejčastější chyby, které majitelé e-shopů při přípravě popisků a obsahu dělají. Důležitá pravidla vám zkusím ilustrovat na příkladech Shoptet obchodů.

Kdo má e-shop, jistě zná nabízené produkty jako svoje boty. Dokáže popsat každičký detail, přesto ale zapomíná na důležitost propracovanějších popisků zboží přímo na webu. Ochuzuje tak nejen zákazníky, kteří pro sebe hledají to pravé, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/c8QqCO08Cx8/

      

9 důvodů, proč jsme v týmu efektivní

Nastavte si u úkolů datum a dodržte ho.

Zamyslel ses někdy nad tím, co všechno tě vyrušuje a brzdí v rozdělané práci? Ve Freelu víme, jak moc je efektivita při práci důležitá. Jsme malý tým a u nás je obzvlášť důležité dělat vždy to, co má největší efekt a pokud možno to nepodstatné eliminovat. I my se občas potýkáme s démony, kteří nás od práce odvádí. Máme pro tebe pár praktických fíglů, jak proti nim bojovat.

Začni u sebe

Už se ti určitě někdy stalo, že sis v práci nevěděl rady. A přitom v dnešní době Googlu už je prakticky nemožné si s něčím neporadit. Rodiče a Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/V1FFz3YxlYo/

      

Jak Včeliště proplulo rokem 2018

Ve Včelišti pořádáme pravidelné týmové srazy.

Někdo bilancuje na konci roku, my bilancujeme s rokem novým. Podívejte se spolu s námi, co se nám v loňském roce povedlo, jaké změny u nás nastaly a na co jsme náležitě hrdí.

Včeliště ve víru personálních změn

Do včelištího roje v roce 2018 přibylo hned několik pilných včeliček. Každá má na starosti něco trochu jiného, všechny ale spojuje láska ke své práci a disciplína při práci na dálku. Seznamte se s nováčky:

  • Lenka Pavlíková – copywriterka a patnáctiletou praxí, která dříve pracovala především jako redaktorka deníků a týdeníků.
  • Lenka Libichová – copywriterka, která zároveň s psaním studuje molekulární biologii.
  • Klára Sudová – copywriterka, která Zobrazit více

    Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/qSBA_3ZAC0k/

          

Které marketingové konference nesmíte v roce 2019 minout?

Program 3. ročníku Content marketing.

Ať už jste v marketingu začátečníci, nebo máte tento obor v malíku, určitě si nenechte ujít akce, které posunou vaše schopnosti ještě o kus dále. Zlepšete svou komunikaci, propagaci, obsah webu, seznamte se s novými nástroji a poznejte „fígle“, díky kterým budete před konkurencí nejen o jeden, ale hned o několik kroků napřed.

Připravili jsme pro vás seznam marketingových konferencí pro první pololetí roku 2019. Hledejte inspiraci, podejte si ruku se skutečnými odborníky a odneste si do své firmy nové poznatky.

Content marketing – 24. ledna, Praha

Kam dorazit: ROYAL Theatre & Club Chic na Vinohradské v Praze

V kolik se akce koná: 8:30–16:00

Téma Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/ZNNO2Tt6n5k/

      

Včeliště má vlastní úl, postará se o 50 tisíc včel

Nová včelí úl – Včeliště.

Marketingová agentura Včeliště má vlastní včelí úl. A nemyslete si, že jde o kancelář pro naše lidské pilné včelky. Ty jsou zvyklé podávat své výkony na dálku. Pořídili jsme si skutečný včelí úl, který voní novotou, a už teď se těší, až ho osídlí první včely – ty z hmyzí říše.

Jakmile se oteplí, zabydlí se v úlu prvních 10 tisíc včel. V létě už bych jich mělo být pětkrát více. Po celý rok se o ně bude nedaleko Tachova starat zkušený včelař Tomáš, s nímž jsme pravidelně v kontaktu. Informuje nás o všem, co se kolem našich Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/oms1xQMtykA/