Co je nativní reklama a proč se bez ní vaše obsahová strategie neobejde

Vydavatelé i online inzerenti dlouhodobě bojují s různými adblocky a bannerovou slepotou. Testují nové formáty nativní reklamy, které poskytují lepší výkon a mají perspektivu dlouhodobě funkčního byznysového modelu. Cílem tohoto článku je ve zkratce vysvětlit, co je nativní reklama, v čem je jiná a proč se bez ní ve své marketingové strategii neobejdete. Pokud by vás téma zaujalo více, všechny detaily, návody a spoustu praktických ukázek najdete zdarma v příručce nativní reklamy Obsah, ktorý ľudia milujú.

„Aha, jaký pěkný banner jsem viděl,“ neřekl nikdo nikdy

Bannerová reklama vládne českému internetu. Podle výroční zprávy Sdružení pro internetový Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/SaXfIIS-G9w/

      

Jak implementovat strukturovaná data a co vám to z hlediska SEO přinese

Do strukturovaných dat Organizace zahrňte název firmy, kontakt, adresu, e-mail, VAT ID, logo, obrázek organizace a URL.

Strukturovaná data pomáhají vyhledávačům lépe porozumět struktuře obsahu vašeho webu či e-shopu. Je to skvělá příležitost, jak vyhledávačům poskytnout nejen text, ale zároveň i význam dané informace. Pokud máte například na webu uvedenou cenu za produkt 560 Kč, tak z pohledu robota se jedná o text a číslice. Strukturovanými daty mu ale poradíte, že jde o cenu.

Usnadněte práci robotům

Díky správně nastaveným strukturovaným datům pomůžete robotům pochopit význam těchto dat. Strukturovaná data umožní zviditelnit váš web a přivést na něj více zákazníků. A čím vyšší CTR, tím větší motivace pro vyhledávač, aby vás zobrazoval výše ve výsledcích vyhledávání, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/OcsftbUwfHU/

      

S CopyVčelkou nebudou mít vaše texty chybu

Zadání pro CopyVčelku.

Firem i jedinců, kteří tvoří marketingové texty a grafiku, je v naší zemi jako hub po dešti. Pravdou ale zůstává, že ne každý je schopen ušít klientovi poptávaný obsah na míru.

CopyVčelka se zaměřuje nejen na psaní blogových článků, ale také na tvorbu textů e-mailů, newsletterů, prodejních textů, letáků nebo statusů na sociálních sítích. Klient se může v klidu věnovat svým koníčkům či jiným činnostem místo toho, aby přemýšlel nad tím, co a jak napsat, aby to splnilo jeho cíl. CopyVčelka to udělá za něj. Není to u ní jen o profi textech, klient automaticky dostává k ruce vlastního Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/BzCxHzD5vws/

      

Případová studie: Jak získat zákazníky pomocí obsahového marketingu?

Mezinárodní společnost ERA Reality oslovila Včeliště pro spolupráci v rámci rozsáhlé marketingové kampaně. Požadavky od ERA Reality pro nás představovaly výzvu – pokud jsme jim chtěli vyhovět, museli jsme přehodnotit náš přístup k zakázkám a přijít s něčím unikátním.

ERA Reality se řídí heslem, které je typické pro celý obsahový marketing: „Nejdříve pomáhat, poté prodávat.“ Služby, které mají pomoci potenciálním zákazníkům (např. odhad ceny nemovitosti), nabízí z tohoto důvodu zcela zdarma. I proto nám byla od začátku spolupráce sympatická.

Na co jsme se museli připravit…

Úkol od společnosti ERA Reality zněl jasně:

Praktický přehled infografik: Vyberte si pro sebe tu pravou

Ukázka infografiky se statistikou.

Chcete-li poslat do světa vlastní infografiku, tedy jasné znázornění nějaké zajímavé informace či návodu, věnujte jejím přípravám dostatek času. Nechcete přece, aby vaše práce zůstala bez povšimnutí, zvlášť když jste jí věnovali tolik drahocenný čas.

Jak ovládnout design a zvládnout vlastní infografiku

Je to jednoduché: udělejte si, ať už sami nebo s kolegy, brainstorming a:

  • vylaďte, jak by měla vaše nová infografika vypadat,
  • co by na ní mělo být a jakou informaci čtenáři předá,
  • nesnažte se do infografiky dostat každý detail – čím jednodušší bude, tím větší úspěch přinese,
  • vsaďte na vizualizaci, která řekne vše podstatné na první dobrou,
  • zapůsobte na emoce, jedině tak si člověk po Zobrazit více

    Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/7XeDHkXoCCg/

          

Případová studie: Kočárky od Jasmine už znají tisíce maminek

Mít vlastní facebookovou stránku, která by přivedla nové zákaznice – budoucí i novopečené maminky. S takovým přáním oslovil Včeliště prodejce moderních a kvalitních kočárků My Jasmine Trading s.r.o., jehož mottem jsou spolehlivost všestrannost, bezpečnost a funkčnost kočárků.

Stránka vznikala od samého základu

Facebook byl pro Jasmine i pro nás výzvou, jak dostat tohoto producenta kočárků do povědomí lidí. A začali jsme pěkně od podlahy… tedy od samotného založení stránky na sociální síti.

Na co jsme se na Facebooku Jasmine zaměřili:

Co dělat a nedělat na Facebooku, aby vás fanoušci milovali

🙂

Všichni chceme, aby naše příspěvky lidé komentovali a sdíleli. A to z mnohem praktičtějších důvodů než z těch, že post s pár lajky vypadá trapně. FB algoritmus postupně snižuje přirozený dosah běžných příspěvků, ale pokud se zadaří a váš post získá vysokou míru zaujetí, zobrazí se také většímu počtu lidí. Nejdřív si ale musíte vytvořit své publikum, které vás bezmezně miluje a sleduje každé vaše… Dobře, nebudeme to přehánět.

Pokud na to chcete jít ekonomicky, ideální je získávat fanoušky a zákazníky tzv. „organickým“ způsobem a neutrácet hromadu peněz za to, že Facebook váš příspěvek milostivě zobrazí více lidem. Pojďme se Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/YWw-30wgGXA/

      

Přihlaste se na celodenní školení obsahového marketingu

Chcete pravidelně vytvářet kvalitní obsah, který bude užitečný a přivede vám nové čtenáře, z nichž se v budoucnu mohou stát vaši zákazníci, ale zatím nevíte, jak přesně na to? Zarezervujte si místo na školení Josefa Řezníčka, který vás během jednoho dne vtáhne do světa obsahového marketingu.

Intenzivní celodenní kurz obsahového marketingu vám ukáže vše od A po Z

Ať už jste marketingový manažer či specialista, nebo pouze vlastníte svou malou firmu, na celodenním praktickém školení se naučíte, jak sestavit a do praxe uvést obsahovou strategii tak, aby vám přivedla a udržela zákazníky. A to včetně vytvoření seznamu konkrétních témat, propagace obsahu, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/VNnkPKZytwE/