Kafe a marketing s Petrou Plemlovou – Včeliště podcast 46

Dalším hostem již tradiční akce Kafe a marketing tentokrát byla Petra Plemlová, zakladatelka e-shopů specializujících se na látky a oblečení pro děti unuodesign.cz a unuo.cz. Krátce představila své firmy i svou vizi a pak už se vrhla přímo do marketingu. S Pepou Řezníčkem, který večerem provázel, si povídala třeba o transakčních e-mailech a jak je důležité, aby tón komunikace prostupoval vším, co firma vypustí do světa, nebo o tom, jak vůbec plánovat a vyhodnocovat marketing e-shopu. Říká vám něco zkratka PNO a používáte ji, nebo patříte k většině, která svůj marketing nemá Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/EyBRCdsL9h8/

      

Hledáme grafického kreativce. Budeš v našem týmu právě ty?

Propadl/a jsi grafice, ovládáš nástroje k tomu určené a hledáš práci v oboru, která bude zároveň tvým koníčkem? Možná je u nás jedno volné místo právě pro tebe! Zrovna hledáme grafika do našeho včelištího týmu, především na pomoc s webovou grafikou pro naše klienty, ale také interní projekty.

Práce ve Včelišti ti zabere zhruba 80 hodin měsíčně. Těšit se můžeš na přátelský a stmelený tým i na možnost práce odkudkoli na světě.

Koho hledáme?

Pokud máš blízko k marketingu a internetu a navíc to skvěle umíš s grafickými nástroji Adobe, můžeš se stát dvorním grafikem či grafičkou na Včelišti. Nejdůležitějšími vlastnostmi jsou Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/xsdmjrPWpp4/

      

Martin Mates z webu Econea: Vím, jak zdvojnásobit růst firmy každý rok

E-shop Econea.cz spoluzakládal Martin Mates před více než 6 lety. A daří se! Firma letos dosáhla obratu přes 85 milionů korun a míří ke stovce. Na akci Kafe a marketing, která se koná ve čtvrtek 19. března od 18 hodin standardně ve Standard Cafe, vám může být skutečně velkou inspirací. Promluví o tom, jak se jeho týmu podařilo rok co rok zdvojnásobovat obrat. A kdo ví, třeba si odnesete doporučení, jak byste toho mohli ve své firmě docílit i vy!

Bylo to o cestách nahoru i dolů

Cílem společnosti Econea je podporovat tak zvané každodenní hrdiny. A kdo Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/guArMghRJAg/

      

Kafe a marketing s Petrou Dolejšovou – Včeliště podcast 45

Na první Kafe a marketing tohoto roku dorazila Petra Dolejšová z advokátní kanceláře eLegal. Rozpovídala se o tom, jak firmě pomohl obsah, který se stal konkurenční výhodou – a to hlavně díky skvěle nastavenému tónu komunikace, jehož základem je lidský postoj v ne příliš (pro laiky) přístupném oboru. Řeč přišla i na GDPR nebo na to, jak se obhájit v prostředí, které je chráněno advokátním tajemstvím. Večerem provázel Josef Řezníček, který si na závěr pro Petru přichystal několik otázek, se kterými se v marketingu často setkává.

Videocast

<iframe title="Kafe a marketing s Petrou Dolejšovou (leden 2020)" width="980" height="551" src="https://www.youtube.com/embed/zjUVuW5eOLw?feature=oembed" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/htIZf3_59A0/

      

Které konference budou stát v roce 2020 za to

Content marketing, 4. ročník.

Stejně jako každý rok bude i ten letošní nabitý mnoha konferencemi a přednáškami, ze kterých si odneseme ponaučení pro naše podnikání. A abyste získali o akcích konajících se tento rok přehled, připravili jsme pro vás seznam těch nejzajímavějších.

4. ročník Content marketing

O akci:

Začneme povinností pro ty, kteří se zajímají o obsahový marketing. Čtvrtý ročník konference Content marketing se koná již 6. února a představí nám vstup do nové dekády obsahu. Na konferenci přednesou příspěvky Belgičan Pieter Vereertbrugghen, Šárka Hamanová z Ambiente nebo Kateřina Borovanská. Konference nese podtitul Závazek značek, takže to nebude pouze o obsahu, ale i o propojení s Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/h2oIhrwMM3A/

      

Jak to Včelišti bzučelo v roce 2019

Kafe a marketing.

Stejně jako jsou pilné ty skutečné včelky, oplývaly v roce 2019 pracovitostí i ty lidské, které pracují pro Včeliště. Náš tým spolu dokázal perfektně spolupracovat na dálku a bezvadně jsme si užili i několik společných chvil při setkáních. Abychom se s vámi mohli podělit o to, co už loňskému roku nikdy neodpářeme, dali jsme dohromady jakousi bilanci.

Rozjeli jsme akci Kafe a marketing

Kafe a marketing je to, co nás opravdu baví! A nejen nás, ale i spoustu lidí, kteří se účastní – ať už pravidelně, nebo když jim zrovna vyjde čas. O co jde? Právě v roce 2019 spatřila poprvé Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/NP7Zb3MhBFw/

      

Jste SMART ve stanovení marketingových cílů?

Cíle v marketingu mohou být různé, rozhodně bychom ale neměli zapomínat na to, aby byly konkrétní, měřitelné, dosažitelné a realistické. Ideální je jejich dosažení i časově vymezit.

Velmi často se pro účel marketingových cílů využívá mnemotechnická pomůcka. Jde o slovo SMART. Každý cíl, který si určíte, by měl být Specific (konkrétní), Measurable (měřitelný), Achievable (dosažitelný), Realistic (realistický), Timed (časově ohraničený).

Prodej není jediným cílem – jaké jsou další časté cíle?

Na základě pravidla SMART si pak můžete stanovit marketingové cíle pro svou firmu. Většinu na prvním místě napadne prodej. Ten ovšem není jediným cílem a mnohdy k němu vedou i vedlejší cíle. Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/lqyRUL1TmZw/

      

Jak obsah vnímají známé osobnosti online marketingového světa?

🙂

Mnoho marketérů vnímá obsahový marketing pouze v podobě klasických článků, případně videí. Avšak význam slova obsah je mnohem širší. Obsah je vše, co dává uživateli smysl, ideu nebo přidanou hodnotu. Obsah baví, inspiruje a učí nové věci. I když je to nejčastěji v podobě textu či videí, formátů je daleko více. Informační grafiky, sociální sítě, e-booky, webináře, kvízy, podcasty, soutěže… Možností je mnoho.

Co všechno si pod pojmem „obsah“ můžeme představit? A má vůbec nějak ohraničené hranice? Namísto teorie jsme se rovnou zeptali odborníků, jak ho vnímají oni.

„Už někdy od časů Aristotela máme ve zvyku dělit realitu na matérii (hmotu, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/5ihdGsSYwg8/