Jak na webu vybudovat obsah, který bude prodávat (přednáška z veletrhu Marketing Mix 2017) – Včeliště.cz podcast 36

V dnešním podcastu, který vznikl záznamem přednášky z veletrhu Marketing Mix 2017, vám Josef Řezníček prozradí, jak začít s obsahovým marketingem, který bude skutečně prodávat, a uvede také několik příkladů z praxe. Spolu s Josefem se podíváme také na to, jak díky obsahu vhodnému pro různé nákupní fáze oslovit zákazníky dřív než konkurence, jak na zákazníka získat kontakt a jak s ním poté pracovat. Na závěr vám Josef řekne, jaké největší chyby se v praxi vyskytují a kolik času a peněz vás mohou stát.

Videocast

Poslechněte si podcast zde


Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/czFMdcLniH4/

      

„Hledali jsme prostředek, jak se vyhnout ztrátovému konkurenčnímu boji.“ Jak obsahový marketing pomohl společnosti Carbounion?

Obsahový marketing s úspěchem využívá více a více českých společností. Jednou z takových je i skupina Carbounion, která českým domácnostem i velkoodběratelům dojednává dodávky plynu a elektřiny. S content marketingem soustavně pracuje od prosince 2016; od té doby organická návštěvnost jejich webu téměř 14krát vzrostla. 40,7 % obratu z webu generuje přímá návštěvnost – ta samotná vzrostla za poslední rok více než 15krát.

Zeptali jsme se proto finančního manažera Carbounion Jana Dvořáka, jak zpětně hodnotí přínos obsahového marketingu a spolupráci s agenturou Včeliště.

Co vedlo k vašemu rozhodnutí začít s obsahovým marketingem?

Většina velkých hráčů na trhu s dodávkami elektřiny a plynu využívá Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/ociewJVbIPY/

      

V jakém stadiu se nachází váš obsahový marketing? Udělejte si kvíz!

Odhalili jsme 4 vývojová stádia obsahového marketingu. Po vyplnění našeho unikátního kvízu budete vědět, ve kterém z nich se nacházíte. Otestujte si, jak se vám daří postupovat s obsahovou strategií, tvorbou nebo propagací!

5 minut k analýze vašeho obsahu

Začínáme, zkoušíme, fungujeme, pilujeme – to jsou 4 stádia, kterými si prochází každý obsahový marketing. Otestování aktuální situace, v níž se nacházíte, vám pomůže uvědomit si své dosavadní úspěchy nebo rezervy a neustále se díky tomu posouvat dál. Zjistíte, jak moc jste připraveni tvořit opravdu hodnotný obsah i jak ho dostat mezi to správné publikum. Teprve vyváženost marketingu po všech stránkách totiž přináší Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/ZKAkDb3Ksek/

      

Jak vytvořit gif z obrázků nebo z videa: Jednoduchý návod krok po kroku

Za pomocí online nástrojů je vytvoření gifu hračka.

Pokud nejste na internetu zrovna nováčci, určitě vás fenomén gifů neminul. Tento „hýbající se obrázek“ plní nejen zábavnou funkci, ale hlavně tu sociální. Snadno se totiž šíří napříč internetem a může vám získat spoustu lajků. Vytvořit vlastní gif je snadné. Poradíme vám, jak na to.

Zábavný obsah, který přiláká fanoušky

Proč jsou gify tak oblíbené? Jednoduše předají zprávu, kterou chcete sdělit, a protože jde o netradiční způsob prezentace, zaujmou pozornost vašich fanoušků i potenciálních klientů. Gify vám přijdou vhod také při vysvětlování jakékoliv problematiky v článku. Hýbající se obrázky jsou často mnohem názornější než ty klasické. Určitě stojí za to, je vyzkoušet.

Existují Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/LnMw5BVvFsI/

      

4 úspěšné firmy prozradily recept na skvělý obsahový marketing: Co jim funguje?

Obsahový marketing nabývá v posledních letech na síle. Čím dál více společností začíná chápat, jak silným nástrojem kvalitní obsah je – buduje důvěrný vztah s fanoušky značky, utvrzuje oborové renomé společnosti a napomáhá zvyšovat obrat.

Oslovili jsme čtveřici úspěšných startupů, kterým content marketing výrazně pomohl v rozvoji, a zeptali jsme se na jednoduchou otázku: V čem spočívá úspěch vašeho obsahového marketingu? Přečtěte si, co jednotlivým firmám propracovaný obsah přinesl!

Vít Michálek ze společnosti SEMOR

„Obsahový marketing je důležitou součástí našeho marketingového mixu. Zásadní je správně určit cílové publikum a jeho zájmy či potřeby ve chvíli, kdy obsah zveřejňujeme. Je důležité pro publikum Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/BvJm07UVpz4/

      

Pořádáme školení obsahového marketingu

Obsahový marketing je dnes jedním z nejúčinnějších nástrojů online propagace. Chcete také začít tvořit obsah, který bude lidi opravdu zajímat a udělá z nich vaše zákazníky? Na školení Josefa Řezníčka ze Včeliště se to naučíte za jeden den.

Ze školení si odnesete znalosti i inspiraci

Zakladatel Včeliště Josef Řezníček o obsahovém marketingu pravidelně přednáší a pomáhá s ním firmám i projektům. Na konec listopadu pro vás připravil celodenní praktické školení, na kterém se naučíte:

  • sestavit funkční obsahovou strategii,
  • hledat vhodná témata článků, videí nebo jiného obsahu,
  • propagovat svůj obsah před co nejširší cílové publikum.

Praktické ukázky budou zaměřené na konkrétní případy z vašeho oboru a u Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/8MXp5jHB9uI/

      

Obsahové magnety a bonusový obsah (přednáška z veletrhu Marketing Mix 2017) – Včeliště.cz podcast 35

Co nabídnout návštěvníkovi webu, aby vám poskytl svůj e-mailový kontakt a stáhl si obsah, který jste pro něj připravili? Josef na veletrhu Marketing Mix 2017 uvedl mnoho hodnotných příkladů – ať už z vlastní praxe, nebo ze zkušeností ostatních. Každý si však v podcastu určitě najde něco, co ho inspiruje. Podívejte se tedy, jak takový obsahový magnet vytvořit a čeho s ním lze dosáhnout.

Videocast

Poslechněte si podcast zde


Stáhnout podcast si můžete zde.

Minulé díly podcastů si můžete prohlédnout zde.

Odkazy k podcastu

http://marketingobsahem.cz/

<a target="_blank" Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/IuyEGnOHLQo/

      

Měření obsahového marketingu: Jak poznáte, že vám funguje?

Takto vypadá rozdělení kanálů dle nelineárního atribučního modelu.

Obsahový marketing je dlouhodobějším způsobem propagace. Aby vám správně fungoval a přinášel očekávané výsledky, je potřeba ho průběžně vyhodnocovat pomocí předem naplánovaných měření. Jedině tak poznáte, které postupy se vám vyplácí a na kterých ještě bude potřeba zapracovat.

Právě na měření a vyhodnocování obsahového marketingu se proto zaměříme v dnešním článku – vysvětlíme si, jak a kdy měřit nebo proč je to tak důležité. Pojďme si ale nejdříve položit tu nejzákladnější otázku.

Co v obsahovém marketingu měřit?

Měření výsledků obsahového marketingu musí vždy vycházet z cílů, které byste měli mít stanovené od samého začátku. Bez těchto cílů budete jen těžko určovat dlouhodobou Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/U36LGykHz2E/