Shrnutí: Co nového přinesl FB v roce 2017?

Facebook se neustále vyvíjí, aby uspokojil své fanoušky i zákazníky. Změny algoritmů, podle kterých se na vaší zdi zobrazují příspěvky přátel a „zalajkovaných“ stránek, se mění tak rychle, že pravidelné přizpůsobování novinkám se stalo pro správce sítí denním chlebem. Jaké byly ty největší změny, které ovlivnily marketing na Facebooku v roce 2017?

Testování nových feedů pro příspěvky stránek

Největším strašákem roku 2017 byl pro marketéry tzv. Explore Feed, průzkumník příspěvků, o kterém spousta uživatelů Facebooku ani neví. Standardně nabízí nový obsah, který sociální síť vyhodnotila jako pro vás zajímavý. Na podzim však proběhl v některých vybraných zemích, mezi které patřilo i sousední Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/wPRaFuRMpj0/

      

Zásady při psaní e-mailů II: jak na účinné předměty a prodejní texty

Chcete psát dobré prodejní e-maily? Vaši snahu výrazně usnadní znalost ověřených způsobů tvorby úspěšných textů. Ve druhém dílu e-mailového seriálu vám nabízíme další 3 zásady na psaní e-mailů, které prodávají.

Jak psát předměty e-mailů

Předměty e-mailů jsou to první – a v případě špatného provedení i to poslední –, co čtenář z vašeho e-mailu uvidí. Proto je důležité si na nich dát obzvlášť záležet. Pamatujte, že předmět e-mailu má jednu jedinou úlohu: nalákat čtenáře natolik, aby kliknul na e-mail. Nic víc, nic míň.

Jak ale takový e-mail napsat? V optimální délce, s přiměřeným sdělením a hlavně jinak než ostatní.

Délka předmětu

Většina předmětů prodejních e-mailů Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/SeBjPUCFvK8/

      

Hledáme pilného copywritera

Včeliště hledá do svého týmu novou posilu na pozici copywritera. Přidejte se do mladého kolektivu naší internetové společnosti. Jestli umíte skvěle psát, máte v malíčku gramatiku a stylistiku, dokážete pracovat samostatně a nebojíte se psaní informačních i prodejních textů na různá témata, ozvěte se nám. Rádi vás přijmeme mezi sebe.

Stanete se součástí týmu pracujícího v oblasti obsahového marketingu. Budete mít na starosti pravidelnou tvorbu článků a textů pro stránky z různých oborů, jako jsou například cestování, finančnictví, móda, technologie, legislativa, bydlení, rybaření, zdraví a další. Za úkol byste měli také přípravu krátkých textů na sociální sítě, slogany nebo třeba šperkování Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/nq4MJI9Y5vI/

      

Na co se můžeme těšit v obsahovém marketingu v roce 2018?

Jaké trendy v obsahovém marketingu nás čekají v následujícím roce? O tom, jak zaujmout publikum ve stále se zvyšující konkurenci, se dočtete v rozhovoru se zakladatelem Včeliště Josefem Řezníčkem.

Jak to vypadá s oblibou obsahového marketingu na začátku roku 2018?

Co se České republiky týče, tak vidím oproti minulému roku velký pokrok. Často už nemusíme vysvětlovat, co to obsahový marketing je a k čemu je dobrý, spousta firem už má s tvorbou obsahu vlastní zkušenost. Setkávám se i s firmami, které začaly například před rokem, ale po pár měsících kvůli absenci instantních výsledků přestaly. Nyní však vidí, že jim doposud vytvořený Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/cjcs9p_PYqc/

      

Přednáška z Barcamp Hradec Králové: Jak nám obsahový marketing zachránil podnikání? – Včeliště podcast 38

Na Barcampu Hradec Králové přednášel Josef Řezníček o důležitosti role obsahového marketingu při budování Včeliště. Jaké obsahové strategie jsme zapojili, abychom se dostali na současnou úroveň? Náš příběh včetně konkrétních výsledků může být hodnotnou inspirací všem, kteří s obsahovým marketingem začínají nebo se v něm chtějí posunout dále. Všechny „tajné“ triky najdete na videu!

Videocast

Poslechněte si podcast zde


Stáhnout podcast si můžete zde.

Minulé díly podcastů si můžete prohlédnout zde.

Odkazy k podcastu

http://marketingobsahem.cz/

https://vceliste.cz/publikujeme

https://copyvcelka.cz/

https://designvcelka.cz/

Pusťte si podcast a odebírejte kanál Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/tpfI7c5UZCI/

      

Přednáška pro ČZU: Co je obsahový marketing a jak na něj? – Včeliště podcast 37

Tentokrát Josef Řezníček navštívil Českou zemědělskou univerzitu v Praze, kde studentům prozradil, co je to obsahový marketing a jak správně na něj, aby skutečně prodával a fungoval tak, jak má. Na příkladech z praxe Josef studentům ukázal, jak budování takové obsahové strategie vypadá, jak důležité je plánování, včetně ukázek person, nákupních cyklů a cílů, jak propagovat vytvořený obsah a jak ho měřit. To a další užitečné informace naleznete ve videu a zvukovém záznamu níže.

Videocast

Poslechněte si podcast zde


Stáhnout podcast si můžete zde.

3 zásady při psaní e-mailů. Znáte tyto efektivní metody?

Jméno odesílatele by mělo být osobní a známé.

Cílem každého e-mail marketéra je posílat e-maily, které prodávají. Toho ale jen těžko dosáhnete, pokud se do jejich tvorby pustíte „na autopilota“. K psaní úspěšných e-mailů přitom hned nemusíte být profesionální copywriter. Stačí znát některé efektivní metody, které vám pomohou odstranit obvyklé nedostatky.

Čím je tedy dobré se při psaní e-mailů řídit?

Jak by mělo vypadat jméno odesílatele

Odesílatel je zcela zásadní pro konverzní poměry (open rate nebo click-through rate). Adresáti jsou zpravidla mnohem ochotnější otevřít e-mail od opravdového člověka, a to i v případech, kdy ho neznají. Samozřejmě ale platí, že pokud odesílatele znají, konverze zprávy to ještě vylepšuje.

Kterými 6 Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/px92U6NNbTk/

      

Milujeme infografiky: přehled toho nejlepšího

Které stromy najdete na Slovensku?

Konec roku je opět tady a s ním i pořádná dávka infografik, které jsme pro vás po celý půlrok shromažďovali na dvou webech: ty české (a občas i slovenské) najdete na ČeskéInfografiky.cz, anglické z celého světa pak na NejInfografiky.cz. Spolu s tím spravujeme Pinterest účet, kde najdete další zajímavé infografiky ze světa i z Česka, a kdyby jste pořád neměli dost, zavítat můžete také na naši FB stránku, kde najdete další povedené infografiky.

1) Stromy na Slovensku

Začneme slovenskou infografikou, která zpracovává statistiky lesních porostů u našich sousedů. Zajímá vás, kolik lidí v tomto odvětví pracuje, které Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/Wkra6eZAWl4/