Jste SMART ve stanovení marketingových cílů?

Cíle v marketingu mohou být různé, rozhodně bychom ale neměli zapomínat na to, aby byly konkrétní, měřitelné, dosažitelné a realistické. Ideální je jejich dosažení i časově vymezit.

Velmi často se pro účel marketingových cílů využívá mnemotechnická pomůcka. Jde o slovo SMART. Každý cíl, který si určíte, by měl být Specific (konkrétní), Measurable (měřitelný), Achievable (dosažitelný), Realistic (realistický), Timed (časově ohraničený).

Prodej není jediným cílem – jaké jsou další časté cíle?

Na základě pravidla SMART si pak můžete stanovit marketingové cíle pro svou firmu. Většinu na prvním místě napadne prodej. Ten ovšem není jediným cílem a mnohdy k němu vedou i vedlejší cíle. Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/lqyRUL1TmZw/

      

Jak obsah vnímají známé osobnosti online marketingového světa?

🙂

Mnoho marketérů vnímá obsahový marketing pouze v podobě klasických článků, případně videí. Avšak význam slova obsah je mnohem širší. Obsah je vše, co dává uživateli smysl, ideu nebo přidanou hodnotu. Obsah baví, inspiruje a učí nové věci. I když je to nejčastěji v podobě textu či videí, formátů je daleko více. Informační grafiky, sociální sítě, e-booky, webináře, kvízy, podcasty, soutěže… Možností je mnoho.

Co všechno si pod pojmem „obsah“ můžeme představit? A má vůbec nějak ohraničené hranice? Namísto teorie jsme se rovnou zeptali odborníků, jak ho vnímají oni.

„Už někdy od časů Aristotela máme ve zvyku dělit realitu na matérii (hmotu, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/5ihdGsSYwg8/

      

Kafe a marketing s Matějem Kapošvárym a Lukášem Havláskem – Včeliště podcast 44

Poslední Kafe a marketing letošního roku uvítalo hned dva hosty – Matěje Kapošváryho a Lukáše Havláska ze Shopsys.cz. Ty se ve své firmě zaobírají tvorbou e-shopů na míru, a to i pro velké klienty, jako jsou Okay.cz nebo Superzoo.cz. Pepa Řezníček ze Včeliště si pro ně připravil spoustu zajímavých dotazů. Dozvěděli jsme se, proč jezdí na konference, kolik je to stojí a jak vůbec vyhodnocují, jestli se jim účast vyplatila. Shopsys také vydává vlastní časopis EXEC, k dispozici je už jeho deváté číslo. Jaká za ním stojí myšlenka? A co jim tvorba časopisu přináší? To vše dozvíte v záznamu, který Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/Js5Pw8t3P7Q/

      

Právo a nuda? Petra Dolejšová vás přesvědčí, že to tak není

Působí křehce, ale její lokty jsou ostré jako břitva. Charismatická a sympatická Petra Dolejšová je už pět let advokátkou a jednatelkou advokátní kanceláře eLegal. Dala dohromady desetičlenný tým, který právními případy doslova žije. A hlavní pole působnosti Petry? Právo v marketingu a e-commerce světě. Tam si plave jako ryba ve vodě. A stejně skvěle se cítí, pokud může školit a předvést věřícím i nevěřícím Tomášům, že právo není nuda.

Zaujalo vás, jak může právničina v dnešním světě vypadat zajímavě? Pak máte jedinečnou možnost stát se jedním z 20 účastníků akce Kafe a marketing, která vypukne ve čtvrtek 16. ledna ve Standard Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/8sG8BKkGUFE/

      

Vidíš se ve Včelišti? Zrovna hledáme korektora s copywriterskými schopnostmi

Náš úl plný pilných včelek hledá posilu v podobě korektora, který má zároveň schopnosti copywritera. Jestli tedy máš český jazyk v malíku a k tomu zvládneš sem tam napsat kvalitní článek, jsi pro nás horkým adeptem. Ideální je, pokud bys pro nás mohl/a v začátku pracovat na čtvrt až půl úvazku. Časem se nebráníme rozšíření spolupráce. Ve Včelišti všichni pracujeme online a na dálku – z domova, ze zahraničí, z kaváren, hubů, z parku. Tvoje pracovní doba by byla flexibilní. A to chce i nějaký ten smysl pro zodpovědnost a minimum prokrastinace. Dáš to? Pak čti dál.

Koho hledáme?

Mezi pilnými Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/Db5rd48SyYQ/

      

Marketing měníme v dlouhodobou konkurenční výhodu. Ale jak?

Průchod potenciálního zákazníka funnelem.

Ve Včelišti by to už dávno nebzučelo nebýt obsahového marketingu. To prozradil zakladatel naší agentury Josef Řezníček v nové knize „Začněte s obsahovým marketingem. Co všechno se ale za pojmem „obsahový marketing“ skrývá? Obrovský balík činností od návrhu webu přes analýzy a audity, tvorbu obsahu, propagaci až po vyhodnocování a případnou volbu jiné strategie.

Jak byste k obsahovému marketingu měli vůbec přistupovat?

Ve Včelišti jsme zastánci obsahového marketingu. Netvrdíme ale, že je to způsob propagace, který má jen samá pozitiva a je nejvhodnější strategií pro všechny firmy. To ostatně shrnul i náš zakladatel Pepa v tomto Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/6A7k05xkdXU/

      

Content nejsou jen články na blogu aneb jak na netradiční obsah

Kampaň není zvěř jako zvěř.

Doby, kdy dostačoval obsah v podobě textů na webu a blogových článků už jsou dávno pryč. Stále platí, že je obsah král. Abyste ale díky němu mohli vládnout, musíte zaujmout. Jak na to? Inspirací vám můžou být české i zahraniční firmy, které nám ve Včelišti padly do oka.

Co všechny kampaně s netradičním obsahem splňují?

  • Firmám se podařilo vytvořit obsah, který budou chtít lidé sdílet proto, že je zábavný, šokující, hodnotný a zajímavý.
  • Nejde o to objevit něco, co před vámi nikdo ještě nepublikoval. Stačí vzít starší nápad, přetvořit ho, dodat mu nový směr.
  • Skvěle funguje personalizovaný obsah.

Co nás ve Včelišti zaujalo?

Kampaň Není zvěř Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/U4S67omufGE/

      

Nenechte si ujít školení, které promění váš obsah v konkurenční výhodu

Reference na obsahové školení Včeliště.

Věděli jste, že stránkám s efektivním obsahovým marketingem roste návštěvnost 7× rychleji? A že 68 % zákazníků vnímá pozitivněji značku, která pro ně připravuje atraktivní obsah? Neochuďte se o to. Vypsali jsme nový termín intenzivního celodenního školení obsahového marketingu se zakladatelem agentury Včeliště Josefem Řezníčkem.

Co po celodenním školení budete vědět?

  • Jak využít obsahový marketing ve své firmě.
  • Jak má v praxi vypadat vaše obsahová strategie.
  • Společně vytvoříme seznam konkrétních témat pro nový obsah vašeho projektu, která můžete hned druhý den začít využívat.
  • Odnesete si tipy, co z obsahového hlediska vylepšit na vašem webu.

Jak váš den s obsahovým marketingem bude od rána do večera probíhat, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/vceliste/~3/c16-F3iOJ4U/