Affil, který bych chtěl zkusit

Nedávno jsem se na blogu Martina Talaváška dočetl, že rebrandují jejich projekt 123Auta.cz na Autonoto.cz.

Upřímně jsem do té doby nevěděl, o jaký projekt jde, znal jsem to jen podle názvu a myslel jsem, že mají nějaký katalog vozidel.

Díky článku jsem ale zjistil, že jde spíše o tržiště automobilů. Nejzajímavější informace, která v článku ovšem zazněla bylo to, že na Autonoto.cz spouští také affiliate program.

Jaké jsou provize?

Affil u Autonoto.cz má (alespoň pro mě) neobvyklé nastavení provizí. Existují tam dvě pevné sazby, částka 75 Kč za potvrzenou poptávku a 1000 Kč za úspěšný prodej. Chvíli mi trvalo, než jsem Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/affil-kterej-bych-chtel-zkusit/

      

Cesta k úspěšnému e-shopu

Je trnitá. Vydat se po ní je zásadní rozhodnutí, protože můžete snadno pohořet. To se vám však stát nemusí, když budete dodržovat několik základních principů, které již objevili úspěšní podnikatelé před vámi.

Jak praví staré přísloví: „Učme se z chyb druhých. Život je příliš krátký na to, abychom je všechny stihli udělat sami.“ Všichni průkopníci podnikání se díky chybám stali lepšími.

Vy máte snazší pozici v tom, že už ty chyby dělat nemusíte. Prostě tu pasti na mamuty při tvorbě e-shopu obejdete a necháte v ní ty, kteří si nezjistili dost na to, aby se jí vyhnuli.

Nejlepší cesta, jak mít dobrý nápad, Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/cesta-k-uspesnemu-e-shopu/

      

Jak mě změnila práce a život na Islandu

„Never give up.“

Je to sice klišé, ale vím, že když se nevzdáte, není jiná možnost, než vítězství. I to byl jeden z důvodů, proč jsem se nikdy nebál o svoji budoucnost.

Neustálý posun vpřed je to, díky čemuž se blížím ke svému vysněnému (prvnímu) milionu.

Občas si ale člověk musí ujasnit, co je opravdu jeho cílem a čeho chce dosáhnout. Jestli jsou to jen ty prachy, nebo i něco víc.

Ti, kteří čtou tento blog poprvé, mě pravděpodobně neznají a neví, čím jsem se poslední 8 let živil.

Když to zkrátím, můj příjem jsem si zajišťoval především prodejem reklamy přes internet a zprostředkováním prodejů Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/jak-me-zmenila-prace-a-zivot-na-islandu/

      

Rozdíl mezi myšlením zaměstnance a podnikatele

Tento týden si prostě Realita řekla, že otestuje moje nervy. Dráždí mě hned z rána, díky čemuž jsem opět podrážděnej.

Takže místo toho, abych vám psal, jak si udělat pořádnou analýzu webu, budu dnes zase hejtovat. Je to dlouhej článek, kde si jen „vylívám srdíčko“, takže to klidně přeskočte, nic vám to nedá.

Tentokrát mě inspirovali spolupracovníci v mém „novém zaměstnání“. Někteří z vás to možná ještě nezaznamenali, tak vás uvedu do obrazu…

Prvního dubna roku 2017 jsem vycestoval na Island, kde jsem začal otročit v jednom z venkovských hotelů. Uklízím tu pokoje, krmím zvířata, makám v prádelně a večer občas obsluhuji Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/rozdil-myslenim-zamestnance-podnikatele/

      

Noví šmejdi aneb jak „bojuji“ s podvodníky

Už jsem jako Starý Mrzout. To mě zas tento týden něco naštvalo. Jako by nestačilo, že nám tu denně lže Babiš, ono to prostě musí být i na dalších frontách. A naneštěstí je jedna z takových bojových front, kde se setkává pravda se lží i na mém recenzním webu.

Dnes záměrně nebudu zveřejňovat domény a názvy firem, protože nechci řešit další dopisy od právníků.

Budou to spíš moje zážitky, se kterými se chci podělit a když mi na to napíšete svůj názor, budu rád.

Rychlé odkazy:

Příběh číslo jedna – jak jsem mohl být milionářem

Příběh číslo dva – dvě estetická studia

<a target="_blank" Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/novi-smejdi-aneb-bojuji-podvodniky/

      

SEO analýzy – kdo je umí nejlépe?

Achjo. To jsem se tak večer po šichtě na Islandu rozesmutnil. Musel jsem dnes uklízet jen 5 pokojů a díky kofeinové dávce jsem se tak mohl dostat do stavu, kdy jsem převlékal povlečení a zároveň vymýšlel business plány.

Napadlo mě totiž, že bych mohl znovu začít dělat analýzy vašich webů, tentokrát už za peníze. Rozhodl jsem se tedy, že si i já udělám malou analýzu. Analýzu toho, jaké konkurenční agentury a konzultanti nabízí tyhle služby.

Otevřel jsem si islandské pivo Gull, zadal do Googlu „seo analýza“ a čekal jsem, co se stane. Trochu jsem předpokládal, že tam někde objevím skvělou Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/seo-analyzy-umi-nejlepe/

      

Report příjmů za první 4 měsíce 2017

Po dlouhé době vydávám další finanční report. Tentokrát vás musím upozornit, že nejde o report čistých zisků, ale jen o report příjmů.

Nemám teď přesné údaje o tom, jaká část peněz za první tři měsíce byly čisté zisky, takže to bude lehce zkreslené. Konec roku 2016 a začátek 2017 se nesl ve znamení prodeje webů.

Zbavoval jsem se některých půjčkových domén, e-shopů a menších webů, takže proto jsem měl v lednu tak vysoké zisky. Prodej webu je ovšem jednorázová záležitost, která mě samozřejmě připravila o pravidelné zisky, takže jsem v únoru s příjmy dost spadl.

Nevzpomínám si teď už přesně, zda jsem už Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/report-prijmu-za-prvni-4-mesice-2017/

      

Jak se učím SEO

Líbí se mi, jak se na Webtrhu nováčci ptají, jak se naučit marketing. Očekávají asi, že stačí navštívit pár konferencí, přečíst knihy či e-booky o SEO a potom třeba číst nějaké blogy (kdo v Česku vlastně ještě o SEO píše prakticky, kromě Petera Chodelky?). Občas mám chuť na to zareagovat, ale poslední dobou už to vzdávám.

Já osobně jsem v oboru roky a občas stačí jedna dobrá aktualizace algoritmu a přijdu si, jako bych začínal od znovu. Takové problémy mám poslední dobou hlavně u Seznamu.

Ztratil jsem se v tom jejich algoritmu asi někdy začátkem roku 2016 a stále si Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/se-ucim-seo/