Shrnutí roku 2018

Rok 2016 pro mě byl koncem krize a deprese, ke které jsem se za roky podnikání dopracoval. Přemýšlel jsem, jak by se dal popsat rok 2018, ale nestalo se nic, co by mě zásadně změnilo. Za posledních 7 let byl rok 2018 rozhodně tím nejklidnějším období, které jsem zažil.

To může navenek působit dost nudně, ale já jsem za to rád. Za měsíc mi bude 28 a uvědomuju si, že už bych měl přestat plýtvat časem zkoušení různých podnikatelských záměrů nebo na nový životní styl.

Myslím, že jsem teď na nějakou dobu našel stabilní místo, kde zůstanu a nebudu muset nic měnit.

Uvědomil Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/shrnuti-roku-2018/

      

Hledám nejsnazší cestu jak vydělávat na Islandu přes internet

Já vím, že to za poslední měsíce vypadá, že zase dělám na několika věcech najednou a nic nedotahuju do konce. Začal jsem pronajímat auta, pak jsem chtěl cestovní portál o Islandu v angličtině, potom web o Islandu v češtině a před pár dny jsem chtěl dělat ebook o tom, jak si najít práci na Islandu…

Všechno, co jsem zmínil chci dělat pořád dál, jenže situace se teď změnila a já se snažím najít způsob, jak se tu dostat k penězům rychleji.

Pronájem aut jsem musel pozastavit jednak kvůli tomu, že přišla zima a také proto, že obě auta jsou teď v servisu. Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/hledam-nejsnazsi-cestu-jak-vydelavat-na-islandu-pres-internet/

      

Zaplatili byste za pomoc, při hledání zaměstnání (na Islandu)?

Bylo to asi půl roku nazpět, kdy jsem dal výpověď

Věděl jsem, že je velká šance, že ztratím motivaci publikovat nové příspěvky a proto jsem se to snažil udělat co nejsnazší.

Žádné obrázky, jednoduchá šablona a jediné co dělám je překládání nabídek pomocí Google translatoru a jejich následné publikování na webu na Facebookové stránce.

Dost mě překvapilo, když na web začaly chodit návštěvy z Google a ze Seznamu a na FB stránce mi samovolně přibývali fanoušci. To bylo důvodem proto, že jsem o tomhle tématu začal přemýšlet víc.

Dá se na tom vydělat?

Jediný problém, který mě do teď trápí je monetizace takového Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/zaplatili-byste-za-pomoc-pri-hledani-zamestnani-na-islandu/

      

Podnikáte pro peníze, nebo pro radost?

Poslední měsíc, možná dva, přemýšlím o tom, proč jsem vlastně začal podnikat a zda v tom chci pokračovat…

Když končil poslední rok na gymplu, byl jsem přesvědčený o tom, že nikdy v životě nechci být zaměstnaný a nechci mít nikoho nad sebou.

Se zaměstnáním jsem moc zkušeností neměl, měl jsem jenom brigádu na tři měsíce ve firmě na zpracování dřeva a to mě moc nenadchlo.

Takže jsem po maturitě pokračoval v podnikání, vykašlal se na vysokou školu a zkusil to sám na sebe. Po pár měsících jsem ale zjistil, že nerostu a nevydělávám dost, tak jsem šel pracovat k Alešovi do Brna, Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/podnikate-pro-penize-nebo-pro-radost/

      

Islandbezcestovky.cz – spouštění projektu

V minulém článku jsem o tom, že končím s affilem v Česku a budu se teď snažit vydělávat získáváním provizí od islandských firem, jsem tvrdil, že udělám web o Islandu v angličtině.

Jenže už nějakou dobu před vydáním článku jsem si zaregistroval doménu IslandBezCestovky.cz a nahodil tam web s několika články, aby mi doména uzrála, než se tomu budu moc začít věnovat pořádně.

No a protože je pro mě snazší, rozjíždět web jen pro český trh, rozhodl jsem se, vyzkoušet si můj nápad v menším.

Obsah – zatím to píšu sám

Po dlouhé době dělám web na téma (dovolená na Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/islandbezcestovky-cz-spousteni-projektu/

      

Skončil jsem na Islandu s affilem?

Už pár dnů přemýšlím o tom, co teď dělám a jak se mi daří. Článek Kamila o tom, co se stalo s některými českými affiláky a zpráva od Míši Todtové mě konečně nakoply k tomu, abych opravdu něco napsal.

I když to z mých předchozích článků může působit tak, že jsem na online podnikání zanevřel, není tomu tak.

Bohužel mě jenom práce a pokus s pronájmem aut na Islandu trošku uzemnily a nedaly mi prostor k práci, pořád mám k online bizu i affilu vztah a přemýšlím o tom.

Pravdou je, že už teď nechci dělat typicky obsahové affiliate Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/skoncil-jsem-na-islandu-s-affilem/

      

Update k pronájmu aut

V minulém článku jsem popisoval svoji první zkušenost s pronájmem a problémy spojené s údržbou a opravou aut. Situace se poté zlepšila a vypadala mnohem nadějněji.

Oprava upadeného výfuku mě vyšla asi na 2600 Kč, takže jsem na prvním pronájmu vydělal cca 10 000 Kč (za 5 dnů půjčení). Pár dnů poté mi bývalý automechanik, který se mnou pracuje na hotel pomohl opravit druhé auto, takže moje „flotila“ byla pojízdná a mohl jsem začít nabízet obě auta.

Zároveň se začalo objevovat hodně lidí, kteří si chtěli auto pronajmout, většinou na týden nebo Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/update-k-pronajmu-aut/

      

První pronájem a koupě dalšího auta

suzuki-liana

V minulém článku jste se mohli dočíst, jak jsem se rozhodl vyzkoušet pronájem aut na Islandu přes prostředníka. Dnes přináším pokračování…

Asi týden po nasazení auta do systému na pronájem vozidel turistů se nic nedělo. Trochu jsem se zalekl, když jsem četl komentář v minulém článku ohledně toho, že mám cenu za půjčení na jeden den nastavenou docela vysoko a tak jsem asi 10 dnů po zveřejnění mého auta v systému snížil.

Cenu jsem snížil asi o 600 Kč, takže jsem teď zhruba na 2800 Kč za půjčení auta na den.

Asi týden Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/prvni-pronajem-a-koupe-dalsiho-auta/