Update k pronájmu aut

V minulém článku jsem popisoval svoji první zkušenost s pronájmem a problémy spojené s údržbou a opravou aut. Situace se poté zlepšila a vypadala mnohem nadějněji.

Oprava upadeného výfuku mě vyšla asi na 2600 Kč, takže jsem na prvním pronájmu vydělal cca 10 000 Kč (za 5 dnů půjčení). Pár dnů poté mi bývalý automechanik, který se mnou pracuje na hotel pomohl opravit druhé auto, takže moje „flotila“ byla pojízdná a mohl jsem začít nabízet obě auta.

Zároveň se začalo objevovat hodně lidí, kteří si chtěli auto pronajmout, většinou na týden nebo Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/update-k-pronajmu-aut/

      

První pronájem a koupě dalšího auta

suzuki-liana

V minulém článku jste se mohli dočíst, jak jsem se rozhodl vyzkoušet pronájem aut na Islandu přes prostředníka. Dnes přináším pokračování…

Asi týden po nasazení auta do systému na pronájem vozidel turistů se nic nedělo. Trochu jsem se zalekl, když jsem četl komentář v minulém článku ohledně toho, že mám cenu za půjčení na jeden den nastavenou docela vysoko a tak jsem asi 10 dnů po zveřejnění mého auta v systému snížil.

Cenu jsem snížil asi o 600 Kč, takže jsem teď zhruba na 2800 Kč za půjčení auta na den.

Asi týden Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/prvni-pronajem-a-koupe-dalsiho-auta/

      

Rozjíždím pronájem aut na Islandu

Na Islandu se můžete živit v několika odvětvích. Tím největším je rybolov, který jde ale úplně mimo mě. Mnohem blíže mám ale k turismu, i když jsem se cestování většinu života nevěnoval.

A protože už mě přestalo bavit být závislý jen na jednom příjmu, který navíc není na islandské poměry tak dobrý, rozhodl jsem se, že zkusím zase v něčem podnikat, tady na Islandu.

Naštěstí jsem měl ještě před návratem na Island tip na obor, ve kterém bych chtěl. Na Islandu funguje služba podobná Airbnb, nejde ovšem o pronájem bydlení, ale o pronájem a půjčování aut.

Funguje to na velmi podobném principu. Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/rozjizdim-pronajem-aut-na-islandu/

      

Můj rok na Islandu

Pravidelní čtenáři tohoto blogu si nejspíše všimli, že jsem letos nevydal žádné shrnutí loňského roku 2017.

Důvodem, proč jsem nic nesepsal bylo to, že jsem až do dubna trávil svůj čas v práci na Islandu a od online světa, blogování i podnikání jsem si držel odstup.

Můj roční trip na Islandu ovšem skončil a já se v 1. dubna vrátil na dva měsíce zpět do Česka.

Jak jsem si to tam užil?

Island si tě podmaní

Když jsem přiletěl na Island, nedokázal jsem pochopit, proč o téhle zemi všichni mluví v superlativech. Pro mě to byl jen šedý sopečný ostrov, kde Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/muj-rok-na-islandu/

      

Prodávám Pujcovnydodavek.eu

Na v září roku 2016 jsem se rozhodl, že vytvořím web, jehož jediným účelem nebude jen vydělávat peníze, ale bude mít i přínos pro uživatele. Proto jsem začal budovat katalog půjčoven dodávek a užitkových vozů na adrese

Proč katalog půjčoven?

Téma dodávek jsem si zvolil, protože jsem procházel weby většiny českých autopůjčoven a všiml jsem si, že jsou na tom weby z hlediska použitelnosti a dohledatelnosti často špatně.

  • návštěvník může mít problém s rezervací dodávky online (někdy tato možnost vůbec nabízena není)
  • stává se, že na webu půjčovny není nabídka ani ceník
  • SEO půjčoven dodávek často vůbec neexistuje

Proto mě napadlo, že vytvořím web, kde Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/prodavam-pujcovnydodavek-eu/

      

5 způsobů, jak vyvážit technické a netechnické SEO

Ačkoli se strategie technického a netechnického SEO liší, existují způsoby, jak mohou pracovat společně. Dříve bylo SEO z velké části o kódování.

Technické SEO zahrnovalo hlavně práci s kódem, metadaty, odkazy atd., aby bylo dosaženo lepších pozic ve výsledcích vyhledávání. Technická část SEO se od té doby příliš nezměnila.

Pravdou ale je, že čím dál důležitější je také netechnická část, jejímž cílem je nabídnout uživateli relevantní obsah.

Pro váš web je důležitá jak technická, tak netechnická část SEO. Kódování, metadata nebo zpětné odkazy vytváří prostředí, které je třeba vyplnit kvalitním obsahem. Algoritmus, který řadí výsledky ve vyhledávání, se neustále mění. A Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/5-zpusobu-jak-vyvazit-technicke-a-netechnicke-seo/

      

Kompletní průvodce reklamou na Instagramu

Investujete do PPC reklam v Google AdWords, na Facebooku nebo LinkedInu? Pak by vás měla zajímat další platforma, a to Instagram. Počet uživatelů na Instagramu neustále roste a tato sociální síť se tak stává čím dál zajímavějším prostorem pro reklamu. Pojďme si proto společně ukázat, jak reklamu na Instagramu snadno nastavit.

Instagram umožňuje vyprávění vizuálních příběhů prostřednictvím různých formátů reklam. Mnoho inzerentů si také pochvaluje vyšší návratnost investic v porovnání s ostatními platformami. Dnes má Instagram cca 800 milionů aktivních uživatelů, a takové publikum již rozhodně stojí za oslovení.

Reklama na Instagramu

Reklama na Instagramu je sponzorovaný příspěvek, který je zobrazován uživatelům této Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/kompletni-pruvodce-reklamou-na-instagramu/

      

Affil, který bych chtěl zkusit

Nedávno jsem se na blogu Martina Talaváška dočetl, že rebrandují jejich projekt 123Auta.cz na Autonoto.cz.

Upřímně jsem do té doby nevěděl, o jaký projekt jde, znal jsem to jen podle názvu a myslel jsem, že mají nějaký katalog vozidel.

Díky článku jsem ale zjistil, že jde spíše o tržiště automobilů. Nejzajímavější informace, která v článku ovšem zazněla bylo to, že na Autonoto.cz spouští také affiliate program.

Jaké jsou provize?

Affil u Autonoto.cz má (alespoň pro mě) neobvyklé nastavení provizí. Existují tam dvě pevné sazby, částka 75 Kč za potvrzenou poptávku a 1000 Kč za úspěšný prodej. Chvíli mi trvalo, než jsem Zobrazit více

Zdroj: http://seopizza.cz/affil-kterej-bych-chtel-zkusit/