Jak jsem získal schopné a loajální zaměstnance bez inzerce nebo personální agentury

“A co děláte, když někdo ten úkol nesplní?” zeptal se mě na schůzce potenciální klient.

“To jsem zvědavý, co Robert odpoví,” pomyslel si můj kolega Denis Bolješik, který byl na té schůzce se mnou.

Protože v naší firmě se málokdy stává, že by někdo nesplnil úkol.

Dokonce se vám musím přiznat, že pokud někdo neplní úkoly, jsem to já jako ředitel firmy. Vždy, když nemám splněné úkoly, jdu na poradu a říkám si: “To zas bude ostuda! Jako jediný budu muset vysvětlovat, proč nemám hotové úkoly.”

Ale kromě toho, že moji kolegové plní Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/loajalni-zamestnanci/

      

Jak e-shopy krachují 1: Květa nedokázala řídit finance a skladové zásoby

V listopadu 2017 mi zazvonil telefon:

“Dobrý den, pane Němec,” ozvalo se v něm. “Náš eshop má nejnižší ceny, nejširší nabídku a skvělý zákaznický servis, navíc našemu oboru opravdu rozumíme. Ale klesají nám tržby. Myslíte si, že byste nám dokázal pomoc?”

Zeptal jsem se volající paní, říkejme jí Květa, ještě na několik podrobností. Ty mě přesvědčily, že bych se měl za paní Květou vydat.

Za svou kariéru jsem byl viděl mnoho firem, včetně eshopů, na pokraji bankrotu. Některým jsem pomohl, jiným jsem pomoci již nedokázal.

Člověk jako já je jako lékař: některé uzdravit dokáže. Ale je lež tvrdit, že Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/eshopy-krachuji-1/

      

Výkonnost firem je potřeba řešit komplexně a dlouhodobě, říká RobertNemec.com ve své nové kampani

Praha (15. května 2019) – Firmy dokáží maximalizovat svůj růst jedině tehdy, mají-li partnera, který je dokáže chápat a pomoci jim v komplexitě jejich byznysu. To říká strategická reklamní agentura RobertNemec.com ve své kampani, která dnes startuje.

Dokládá to na konkrétních číslech: Pokud klient po dobu alespoň tří let svěřil agentuře RobertNemec.com všechny nebo většinu svých strategických a marketingových aktivit, pak mu agentura pomohla během této doby zvýšit absolutní hrubou marži v průměru 25× v porovnání s tím, kolik klient zaplatil agentuře na jejích honorářích.

Řešme to, co firmy skutečně trápí

Agentura v kampani komunikuje hlavně zaměření se na zlepšování celkové Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/vykonnost-firem-je-potreba-resit-komplexne/

      

Němec pro MF DNES: Kdo má nejlepší reklamu v Česku?

U H–Systemu je dobrá „znalost značky“, ale dům byste od nich asi nechtěli. Psycholog Robert Němec vypráví o stavu reklamy v Česku v roce 2019.

Jakub Pokorný, reportér MF DNES

Tento rozhovor přinesla Mladá fronta DNES s Robertem Němcem. Obohacení tohoto rozhovoru o doplňující obsah je označeno kurzívou. Všechny fotografie, obrázky, videa a odkazy jsou přidány námi.

Robert Němec má docela provokativní názory na reklamu. Ošklivé obrázky podle něj nefungují – lepší by byla reklama, že kdo nekouří, sbalí více holek.

Němec je odborník na reklamu a zároveň majitel reklamní agentury, která se jmenuje jako on.

Co je ale závažnější, podle Němce Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/nemec-pro-mf-dnes-kdo-ma-nejlepsi-reklamu-v-cesku/

      

Němec pro MF DNES: Nejlepší reklamu v Česku má ruská vláda

U H–Systemu je dobrá „znalost značky“, ale dům byste od nich asi nechtěli. Psycholog Robert Němec vypráví o stavu reklamy v Česku v roce 2019.

Jakub Pokorný, reportér MF DNES

Tento rozhovor přinesla Mladá fronta DNES s Robertem Němcem. Obohacení tohoto rozhovoru o doplňující obsah je označeno kurzívou. Všechny fotografie, obrázky, videa a odkazy jsou přidány námi.

Robert Němec má docela provokativní názory na reklamu. Ošklivé obrázky podle něj nefungují – lepší by byla reklama, že kdo nekouří, sbalí více holek. Nejlepší reklamu má ruská vláda.

Němec je odborník na reklamu a zároveň majitel reklamní agentury, která se jmenuje jako on.

Co je Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/nemec-mfdnes-2019/

      

Digitální daň zvedne náklady na PPC a sníží firmám zisky

Česká vláda chce zavést digitální daň ve výši 7 % pro internetové firmy jako je Google nebo Facebook. „Diskuse není o tom, zda toto zdanění zavádět, ale odkdy, v jaké podobě a v jaké výši,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pro ČTK.

Podle mého názoru se tuto daň sice podaří vybrat – ale provozovatelé reklamních systémů ji jenom přesunou na své klienty. Zde jsou důvody:

Vězňovo dilema aneb nedomluvený kartel

Hlavní problém je v tom, že v Česku máme jenom tři dominantní hráče na poli internetové Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/digitalni-dan-snizi-zisky/

      

Proč je strategie Applu špatná. Podívejte se a vyhněte se jeho chybám

Základem strategie je dělat jiné věci. Nebo je alespoň dělat jinak.

To je esencí velké částí teorií strategie, ať už budete číst Michaela Portera, modrý oceán nebo třeba eseje Bruce Hendersona (zakladatel Boston Consulting Group). Všichni říkají to stejné, jenom každý jinak. Ha, ha. 🙂 No, ví, co je základem dobré strategie.

Proč tomu tak je? Stačí zajít k zakladateli modení ekonomie, Adamu Smithovi. Smith byl jeden z prvních, který si všiml, že existuje něco jako nabídka a Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/strategie-apple-chyby/

      

Co je analýza klíčových slov a k čemu slouží?

Klíčové slovo a výsledky vyhledávání na Google

Slovní spojení “analýza klíčových slov” už jste pravděpodobně slyšeli od vašeho specialisty na optimalizace pro vyhledávače, PPC konzultanta nebo marketingového poradce, ale tušíte, co si pod tím vůbec představit – a hlavně k čemu taková analýza slouží?

Co je analýza klíčových slov

Analýza klíčových slov je soubor pro váš byznys relevantních slov a frází, které uživatelé internetu zadávají do vyhledávačů (Google, Seznam.cz a dalších).

Vyhledávací dotaz “agentura robert nemec” a výsledky vyhledávání

Obvykle má formu tabulkového dokumentu, který obsahuje několik listů – dataset klíčových frází a jejich klasifikaci, grafy, kontingenční tabulky, shrnutí, trendovost a další data vhodná pro účel analýzy.