Vyplatí se přijmout euro? – zkušenosti z malé firmy

Milukáš Ferjenčík, poslanec za Piráty, zveřejnil výzvu na Twitteru:

Co považujete za nejsilnější argument pro přjetí Eura?

— Mikulas Ferjencik (@Mikiferjencik) March 17, 2021

Sociální sítě nejsou vhodným prostorem pro řešení komplexních problémů. Ostatně, viděli jste někdy nějakého lékaře, fyzika nebo operního skladatele, že by se snažil řešit problémy na Twitteru?

Proto jsem se rozhodl panu poslanci napsat e-mail, kde rozebírám zkušenosti s placením eurem a korunami v malé firmě, jako je naše strategická reklamní agentura RobertNemec.com.

Zároveň jsem se snažil představit finanční model, který by prokázal, zda-li se Česku vyplatí euro přijmout, nebo ne.

Předem říkám, že popisuji jenom Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/vyplati-se-euro/

      

Jaké nástroje používají nejlepší UX designéři pro tvorbu wireframů

Pokud se zeptáte těch nejlepších českých UX designérů, jaký nástroj zaměřený na tvorbu wireframů a prototypů považují za nejlepší, dost pravděpodobně vám každý odpoví jinak.

V předchozím článku jsme udělali recenzi UX nástrojů na wireframy a prototypy. Tentokrát jsme oslovili nejlepší české UX designéry, kteří nám sdělili své zkušenosti s každodenním používáním UX nástrojů. Které považují za nejlepší? A proč?

Marek Čevelíček

Marek Čevelíček působí jako UX designér a také CEO ve společnosti Liquid design. K tvorbě wireframů a prototypů ve firmě využívají kombinaci dvou nástrojů. Jedním z nich je Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/nejlepsi-ux-designeri-nastroje/

      

Nejlepší UX nástroje pro wireframy a prototypy – zkušenosti a porovnání

Hledáte ten nejlepší UX nástroj pro tvorbu wireframů a prototypů, ale nedokážete se rozhodnout, který je pro vás ten správný? Sepsali jsme na základě našich zkušeností porovnání šesti oblíbených programů, které by vám rozhodně neměly uniknout.

Naše recenze UX aplikací vám poslouží jako skvělý odrazový můstek pro základní přehled a orientaci napříč jednotlivými programy. Kromě hodnocení v článku najdete také užitečné tipy, na co se zaměřit při samotném výběru.

Než se pustíme do detailního přehledu a porovnání jednotlivých UX aplikací, v rychlosti si představíme základní rozdíly mezi wireframy a prototypy. Proč jsou tolik důležité při tvorbě webových stránek? A k čemu Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/ux-nastroje-wireframy-prototypy/

      

Nařizuje se vládě používat příjemný jazyk – o psychologii nařízení a zákazů

Nařizuje se! Přikazuje se! Zakazuje se! Stanovuje se! Omezuje se!

Jako teenager jsem hltal knihy sci-fi autora Roberta A. Heinleina. V jedné z nich, Kompletní historii budoucnosti (hodnocení 88 %), rozebírá vliv toho, jak lidé chápou jazyk (slova a věty) a jaký vliv to má na jejich chování.

Obecně se sémiotika, nauka o znacích (například písmenech) dělí na tři části:

Co to je (zjednodušeně) Příklad použití
Syntax Jak skládáme větu Jaký je rozdíl, když slyšíme „Děda ulovil rybu“ a „Ulovil děda rybu“ (schválně bez interpunkce). A proč to není „Děda ulovil ryba“.
Sémantika Jak chápeme slova a věty Jak člověk pochopí, když mu řekneme „Máte vážnou Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/psychologie-vladnich-narizeni-zakazu/

      

Jak zrušit fronty a čekání v ordinaci u lékaře – moje zkušenosti

České zdravotnictví čeká jeden z největších skoků v jeho dějinách. Tento skok má šanci posunout naše zdravotnictví o celou úroveň výše.

Každý Čech se bude muset pravděpodobně dostavit ke svému praktickému (obvodnímu) lékaři a ten mu dá injekci s o?č..?k. Náš pan premiér a jedna veteránka tu injekci již dostali.

(Musím psát o?č..?k a nemohu to napsat napřímo, protože vyhledávače a sociální sítě jsou paranoidní vůči každému, kdo píše o o?č..?k. Naší strategické reklamní agentuře RobertNemec.com na čas zablokoval Twitter účet kvůli tomuto článku.)

Aktuální propočty ukazují, že na jednoho Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/cekani-ordinace-lekare/

      

Nejlepší webináře a přednášky pro podnikatele, ředitele a manažery 2020

Naše webináře jsou ve formátu „Ředitelé ředitelům“. Jdeme hodně do hloubky a povídáme a ukazujeme si věci, které většinou zajímají jenom ředitele firem.

Abychom mohli do hloubky pokrýt určité téma, věnujeme se na webináři jenom jednomu tématu, ve kterém je daný ředitel uznávaným odborníkem.

Mnoho ředitelů ukazuje powerpointy nebo dashboardy, jak řídí své firmy.

Webináře jsou ve formě rozhovoru nebo přednášky. Každý ředitel přednáší nebo si s ním povídáme zhruba 45 minut.

  • 90 % přednášejících/vystupujících jsou generální ředitelé firem s obratem nad 100 milionů korun.
  • 54 % účastníků/posluchačů jsou také CEOs.
  • 11 % účastníků jsou další CxOs.

Na každý webinář je potřeba se registrovat zvlášť přes Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/webinare-2020/

      

Jak zvýšit vaši marži snadno a rychle pomocí optimalizace konverzí (CRO)

V řádu týdnů můžete zvýšit meziročně svoji marži o miliony korun, a to pomocí optimalizace konverzí (CRO). Někdy se této vědecké metodě říká také optimalizace konverzního poměru.

Optimalizace konverzí znamená, že vědecky testujeme, jaké prvky na vašem webu nejvíce přimějí vaše návštěvníky, aby u vás nakoupili nebo vám na sebe zanechali kontakt. Využíváme poznatků z psychologie a ověřujeme, zda-li fungují i ve vašem případě.

Příklad optimalizace konverzního poměru

Pravděpodobnost, že u vás zákazník nakoupí, se zvýší tím, že vidí, že u vás nakoupili již jiní zákazníci. Odborně se tomu říká social proof. Lidé se Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/optimalizace-konverzi-marze/

      

Strategie Škoda Auto zaměřit svůj brand na levná auta je správná a zisková

Každý, koho zajímá strategie nebo branding, si posledních 30 let musel říkat, Volkswagen Group má problém z hlediska brand managementu.

Přitom zpočátku tomu tak nebylo. Když Volkswagen Group v roce 1991 kupoval Škodovku, vyráběla jediné auto: Favorit. Konkurencí Favoritu byl Volkwagen Golf a Lada Samara. Tedy levná auta.

Foto: Milan Stafa, Wikipedia,

Tehdejší strategie koncernu Volkwagen Group tedy byla jasná: Škoda bude vyrábět levná auta a bude konkurovat jiným autům z Východu.

Strategie a brand management Volkswagen Group se Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/strategie-skoda-levny-brand/