Jak ovlivňuje množství textu na obrázku výkonnost reklamy na Facebooku?

Abychom zjistili jak je to ve skutečnosti, provedli jsme malý experiment. V oficiální nápovědě Facebooku se dočtete, že systém rozlišuje čtyři úrovně verbalizace obrázkových reklam. Od úrovně „OK“ až po množství textu „Velké“.

Tato metoda hodnocení obrázků platí od roku 2016, kdy Facebook ukončil platnost starého pravidla 20 % textu. To bylo ještě přísnější. Reklama, která obsahovala více než 20 % textu na obrázku, nebyla schválena. Kolik textu obsahuje vaše reklama si můžete vždy rychle ověřit v nástroji, který je k tomu určený.

Jak jsme testovali

Pro testování jsme vyhotovili čtyři bannery, které nástroj pro kontrolu reklamy vyhodnotil dle očekávání. Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/mnozstvi-textu-obrazku-facebook-reklama/

      

Obrázky z videí a strukturovaná data receptů v Google Images a další SEO novinky – červenec 2017

Publikace 100 000 stránek najednou je z pohledu SEO OK

John odpověděl na dotaz, zda je v pořádku najednou vytvořit tak velké množství stránek. Údajně je to naprosto OK, problém může nastat pouze se serverem kvůli náhlému většímu průchodu stránek roboty. A naopak dle Johna postupné uvolňování stránek do indexu po menších dávkách může spíše uškodit (avšak nespecifikoval jak).

Dle mého názoru je toto trochu utopie, problém s indexací u větších webů může být a nejednou jsem se s tímto problémem setkala. Možná zveřejnění tak velkého množství stránek nezatíží přímo web z hlediska hodnocení Googlu, ale jsem si jistá, že problém Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/seo-novinky-cervenec-2017/

      

Filtrování v Merchant center v novém kabátě – PPC novinky červenec 2017

Nové filtrování v Merchant Center

Nové filtrování produktů v Merchant center

Novinkou, která mě nejvíce okouzlila, je jednoznačně nové filtrování v seznamu produktů. Velmi se tím usnadňuje práce při dohledávání konkrétních produktů. Můžeme vyhledávat produkty dle názvu, ID položky, ceny, dostupnosti, kanálu, země, jazyka a stavu ve dvojím smyslu. První stav se týká stavu produktu (staré, nové, repasované, použité), druhý stav se týká stavu schválení (zamítnuto, nevyřízeno, aktivní).

U ostatních možností filtrování, např. názvu, máme možnosti obsahuje, neobsahuje, je rovno, není rovno. U číselných hodnot, např. ceny, jsou k dispozici znaménka menší, větší apod.

Úprava nabídek pro telefonní hovory

V nové verzi AdWords můžeme nově zvýšit či snížit Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/ppc-novinky-cervenec-2017/

      

Nový typ strukturovaných dat, možnost vytvořit si web v Google My Business a další SEO novinky – červen 2017

V Search Console je k dispozici reporting obtěžujících reklam

Pokud na vašem webu máte reklamy, můžete nyní zkontrolovat v Search Console, zda jejich umístění a počet není příliš obtěžující, a tedy není v rozporu s doporučeními Googlu. Report naleznete v sekci Web Tools → Přehled spokojenosti s reklamami. Je zde rozdělený náhled pro desktopovou a mobilní verzi. Google tuto novinku oznámil zde.

Podstatně nižší crawl rate oproti počtu stránek nemusí nutně znamenat problém

John na Twitteru odpověděl na dotaz ohledně nízkého crawl ratu (počtu stránek procházených roboty) oproti reálnému počtu stránek webu. Nemusí se nutně jednat o nic špatného. Některé Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/seo-novinky-cerven-2017/

      

Cílení na všechny členy domácnosti pomocí Facebooku? Social novinky – červen 2017

Díky Facebooku budete moci zacílit na celou rodinu

Na možnosti perfektního cílení na Facebooku už jsme si docela zvykli. Nyní však přibývá další velká zbraň. Konkrétní reklamu můžeme zobrazovat více členům domácnosti. Prohlížejí si na vašem e-shopu děti hračky, které by jim udělaly radost? Zobrazte reklamu jejich rodičům!

Už teď je ale jasné, že s touto funkcí budeme muset zacházet obezřetně. Nechcete přeci partnerce muže představit její nový zásnubní prstýnek dříve, než její partner. Více informací o této připravované funkci si můžete přečíst na webu adweek.

Do reklamy v Instagram Stories budeme moci přidat odkaz

Zatím bylo možné díky reklamě v Instagram Stories Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/social-novinky-cerven-2017/

      

Nový AdWords Editor, pokuta pro Google a další PPC novinky za červen 2017

Nákup hlasem

Rekordní pokuta pro Google

Evropská komise udělila společnosti Google pokutu 2,42 miliardy eur za údajné zneužívání dominantního postavení na trhu a upřednostňování své služby Nákupy.

Nový AdWords Editor 12

První, co vás zaujme, je nový vzhled. Zásadní novinkou, kterou přinesla aktualizace AdWords Editoru, jsou vlastní pravidla. Díky vlastním pravidlům lze snadno zobrazit upozornění a dále je filtrovat. Do aktualizace je také zahrnuto celkové zrychlení stahování dat.

11 novinek a změn z Google Marketing Next

Allen Finn sepsal pěkný článek o obsahu události Google v San Francisku. Z novinek mě nejvíce zaujala možnost nákupu pomocí hlasu na mobilních zařízeních.

Nákup přímo ve vyhledávání Google

Mark Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/ppc-novinky-cerven-2017/

      

Nejužitečnější informace z Heureka Roadshow 2017

Cena dopravy Heureka admiistrace

Konference Heureka Roadshow byla rozdělena na dvě hlavní části. První část se věnovala párování produktů a XML feedu, druhá část se zabývala službami, které Heureka nabízí.

Počet účastníků byl poměrně velký, proto jsme byli rozděleni do dvou menších skupin. To bylo velmi příjemné, protože měl každý dostatek prostoru na případné otázky.

Během přednášek a dotazů zaznělo několik informací, které mohou být nové, nebo je přinejmenším dobré si je připomenout.

Podrobné popisky značek můžete zjistit ve specifikaci feedu Heureky.

Párování a značky v XML feedu

PRODUCT

Obecně platí pravidlo PRODUCT = PRODUCTNAME + „něco navíc“. Jan Tříska při přednášce zmínil, že v případě, kdy PRODUCT neobsahuje Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/nejuzitecnejsi-informace-z-heureka-roadshow-2017/