Proč je strategie Applu špatná. Podívejte se a vyhněte se jeho chybám

Základem strategie je dělat jiné věci. Nebo je alespoň dělat jinak.

To je esencí velké částí teorií strategie, ať už budete číst Michaela Portera, modrý oceán nebo třeba eseje Bruce Hendersona (zakladatel Boston Consulting Group). Všichni říkají to stejné, jenom každý jinak. Ha, ha. 🙂 No, ví, co je základem dobré strategie.

Proč tomu tak je? Stačí zajít k zakladateli modení ekonomie, Adamu Smithovi. Smith byl jeden z prvních, který si všiml, že existuje něco jako nabídka a Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/strategie-apple-chyby/

      

Co je analýza klíčových slov a k čemu slouží?

Klíčové slovo a výsledky vyhledávání na Google

Slovní spojení “analýza klíčových slov” už jste pravděpodobně slyšeli od vašeho specialisty na optimalizace pro vyhledávače, PPC konzultanta nebo marketingového poradce, ale tušíte, co si pod tím vůbec představit – a hlavně k čemu taková analýza slouží?

Co je analýza klíčových slov

Analýza klíčových slov je soubor pro váš byznys relevantních slov a frází, které uživatelé internetu zadávají do vyhledávačů (Google, Seznam.cz a dalších).

Vyhledávací dotaz “agentura robert nemec” a výsledky vyhledávání

Obvykle má formu tabulkového dokumentu, který obsahuje několik listů – dataset klíčových frází a jejich klasifikaci, grafy, kontingenční tabulky, shrnutí, trendovost a další data vhodná pro účel analýzy.

Nový trend: Virtuální analýza klíčových slov

Virtuální analýza klíčových slov

Když se řekne analýza klíčových slov, nejspíš vám v mysli okamžitě vyvstane obsáhlá excelovská tabulka, která má několik listů, spoustu řádků, nespočet sloupců a obsahuje kontingenční tabulky, které jsou gró celého dokumentu.

Váš PPC specialista, SEO konzultant nebo marketingový ředitel si s ní pravděpodobně dokáže hravě poradit a najít data, která potřebuje. Pokud vám ale nezbývá čas na proklikávání excelovského dokumentu, určitě uvítáte novinku – jednoduchou virtuální analýzu klíčových slov, která je přehledná, snadno ovladatelná a potřebuje k ní jen internetové připojení.

Jak vypadá virtuální analýza klíčových slov?

Agentura RobertNemec, SEO a PPC specialistka Lída Svitálková společně se systémem Collabim vytvořili Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/virtualni-analyza-klicovych-slov/

      

Vlastní pravidla v AdWords Editoru – efektivní pomůcka, která ulehčí práci každému PPC konzultantovi

AdWords Editor je offline nástroj, který umožňuje jednodušší práci při vytváření a nastavování placených kampaní. Také umožňuje export PPC kampaní z reklamního systému Google Ads do systému Sklik, a tak šetří čas PPC konzultantům, kteří se tak mohou věnovat jiným úkolům.

Po jedné z posledních větších aktualizací, která proběhla v polovině minulého roku, byla do AdWords Editoru přidána tzv. vlastní pravidla, která práci s tímto nástrojem posouvají opět na vyšší úroveň. A právě v tomto článku se ve třech částech dozvíte o vlastních pravidlech více. Zjistíte, co jsou to vlastní pravidla, jakým způsobem fungují, jaká pravidla můžete využívat a jakým Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/vlastni-pravidla-v-adwords-editoru/

      

Ultimátní návod, jak využít vaše YouTube videa na maximum

To, že nejpopulárnější sociální sítí současnosti je Facebook, málokoho překvapí. Víte ale, že v těsném závěsu se ho drží YouTube?

Do správy svých profilů na Facebooku, Instagramu či LinkedInu firmy investují prostředky a čas zcela běžně. YouTube je poměrně specifická platforma a firmy se jí věnují až v poslední řadě. Často je pro ně tvorba obsahu příliš náročná nebo jednoduše neví, jak s ní pracovat.

Pokud ale máte možnost video obsah tvořit, měli byste nad tvorbou vlastního YouTube kanálu uvažovat. S tímto návodem si brzo získáte své sledující.

Před tím, než se vůbec pustíte do jakékoli práce, zamyslete se, jakým způsobem YouTube zapadá Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/ultimatni-navod-youtube-videa/

      

3 tipy, díky kterým budete nad reklamou na sociálních sítích uvažovat jinak než konkurence

Příjmy z reklamy se Facebooku zvýšily za 3. kvartál roku 2018 na 13,54 miliard dolarů, což je o 33 % více oproti shodnému období v roce 2017. Jinak řečeno, v reklamě, která je na principu aukce, proti vám stojí více konkurentů nebo všichni zvýšili investici reklam oproti minulému roku.

Tak či onak, pro inzerenty to není dobrá zpráva, jelikož objevit se uživateli na některém z umístění je čím dál náročnější a dražší. Jak vytvořit takovou reklamu, abyste vytěžili maximum z každého zobrazení?

1. Přemýšlejte, co chce zákazník

Když si připomeneme přednášku IRDA – model chování zákazníků na Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/efektivnejsi-reklama-na-socialnich-sitich/

      

Jak na Google My Business

Zápis Google My Business v desktopových výsledcích vyhledávání

Pečlivým vyplněním profilu Google My business docílíte lepší dohledatelnosti na mapách Google, takže k vám lidé snáze najdou cestu. Čím více uvedete informací, tím více snížíte riziko, že uživatel informace nezvládne dohledat a uchýlí se ke konkurenci.

Co je Google My Business a k čemu slouží

Google My Business (Google Moje firma) je služba Google zdarma, díky které mohou firmy upozornit na svá sídla a pobočky. Zápis se objevuje na pravé straně výsledků vyhledávání v desktopové verzi.

Zápis Google My Business v desktopových výsledcích vyhledávání

Zápis je také viditelný na Google mapách.

Google mapy firemní zápis – desktop

Podobné zápisy se zobrazují i na Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/jak-na-google-my-business/

      

Zkrachoval kdysi největší obchodník v USA – přečtěte si proč

Sears, firma, která dnes zkrachovala, byla kdysi tak bohatá, že si postavila nejvyšší budovu na světě – Sears Tower v Chicagu (na obrázku nahoře). Jak je možné, aby firma, jejíž tržní podíl se pohyboval mezi 40 až 60 %, zkrachovala?

Krach amerického obchodního řetezce Sears samozřejmě přesahuje možnosti jednoho článku a rozhodně si nekladu za cíl popsat všechny přičiny. Rozhodně také není možno vše svádět na Amazon. Ostatně, Amazon začal nabízet věci mimo knihy od listopadu 1999, Sears nabídl mnohem více na svém eshopu od června 2000.

Ale akcie Sears ztratily od roku 2003, kdy se Sears spojil s Kmartem a začal Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/zkrachoval-sears/