Vždy požadujte vyšší cenu než je ta nejvyšší na trhu

Ne, lidstvo povstalo, když si někdo řekl: „Chci více pazourků. Chci se je naučit nacházet a zpracovávat rychleji. Chci se naučit řeči cizí tlupy, abych s nimi mohl obchodovat a získávat lepší pazourky. A chci pochopit, co jim mám nabídnout, aby mi prodali pazourky.“ „A pak budu chtít umět vyrobit i nůž, laser a super-tuper-neutrino-cosi.“

Ekononika má tu božskou (!) vlastnost, že když prodáváte za VÍCE NEŽ TEN NEJDRAŽŠÍ, musíte protistraně nabídnout něco, co pro ni bude mít VIDITELNOU vyšší hodnotu, než jiné „věci“, za které nyní vynakládá peníze. A přesně takhle vzniká pokrok. A větší uspokojení zákazníků. Protože jim musíte Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/vzdy-pozaduje-vyssi-cenu-nez-tu-nejvyssi-trhu/

      

Co je nového v AdWords a Merchant Center – PPC novinky září 2017

Příležitosti Merchant Center

Příležitosti v Merchant Center

V Merchant Center je nová záložka s názvem Možnosti (Příležitosti). Název odpovídá stejné funkci, která je v AdWords již dlouho. Funkce a využití je také velmi podobné. V tomto přehledu naleznete návrhy úprav, které zlepší výkon vaší inzerce.

Funkce Příležitosti sleduje historii výkonu účtu, nastavení kampaní a trendy na Googlu a podle toho automaticky vytváří doporučení, jak můžete své výsledky zlepšit. Více se můžete dočíst v nápovědě.

Ve svých účtech již tuto možnost vidím, ale prozatím zde nejsou žádná doporučení. Je možné si nastavit upozornění na email.

Nastavení feedů pro více zemí

Druhou větší novinkou v Merchant Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/ppc-novinky-zari-2017/

      

SEO novinky – září 2017

Pokud stránka není v cache Google, nemusí to znamenat žádný problém

John se vyjadřoval k dotazům ohledně cache Google. Pomocí operátoru “cache” můžete zobrazit poslední záznam vyrovnávací paměti Google k příslušné URL.

I mně se poměrně často stává, že stránka ve vyrovnávací paměti není, nebo nelze zobrazit. Dle Johna to nemusí znamenat žádný problém – může se to stávat. Můžeme také někdy zjistit, že stránka v cache vrací stavový kód 404. To jednoduše znamená, že asi nastal jednorázový technický problém při ukládání dané stránky do vyrovnávací paměti.

John nedoporučuje pomocí tohoto zobrazení hledat nějaké technické chyby na dané stránce. Stránka v Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/seo-novinky-zari-2017/

      

Jak zjistit to nejdůležitější o vašich zákaznících? Ptejte se!

Máte-li seznam kontaktů v ruce, je čas říci si základní věci, na které se během rozhovorů zaměřit a jakým způsobem získat nejhodnotnější informace – informace, které vaši zákazníci zatím nikomu neřekli. Je tu další z naší série článků Není persona jako persona.

Kdo by se měl ptát?

Začněte tím, kdo by se neměl ptát. Rozhodně by rozhovory se zákazníky neměl vést nikdo zapojený do sales procesu. Chcete, aby k vám byli zákazníci zcela otevřeni, což v případě lidí ze sales týmů může být problém. Konverzace také může sklouznout úplně jinam než jste chtěli. Pamatujte! Chcete znát příběh, ne vyhodnocovat sales proces.

V Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/persony-ptejte-se-poznejte-zakazniky/

      

Jak zkrachovat, když jste největší na trhu – aneb ponaučení z bankrotu Toys „R“ Us

A víte, že to vůbec, ale vůbec nic neznamená? Můžete zkrachovat stejně jako se to nyní podařilo největšímu hračkářství na světě, Toys „R“ Us.

A to měl obrat ve výši čtvrtiny státního rozpočtu České republiky a za zády Bain Capital, což je jedna z nejlepších investičních firem na světě.

No, ale aby se to nikomu z nás nestalo, tak Toys „R“ Us v žádosti o ochranu před věřiteli (neboli bankrotem) popsali, co je přivedlo až na dno. Dovoluji si k tomu přidat můj krátký komentář.

Dluhy za nákup vlastní firmy

Prostě dluhy si vždycky hlídejte. Dluh je horší než oheň. Zahřeje, ale spálí Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/jak-zkrachovat-jako-toys-r-us/

      

Jak proniknout do hlavy vašeho zákazníka?

Jak řekl McKenna v The Regis Touch: „Společnosti musí uspokojovat zákaznické potřeby, ne pouze produkovat zboží“ . Ač je tento citát z knihy, která vyšla v roce 1986, je více než aktuální. Nyní s ním navíc můžeme zobecnit hned celou komunikaci se zákazníkem. Dnes již v podstatě nelze prodávat bez toho, aniž bychom neznali potřeby našich zákazníků. Musíme jim proniknout přímo do hlavy. Samozřejmě obrazně 🙂 V tom vám pomůže tento článek z naší série Není persona jako persona.

Na pobavení a ilustraci toho proč je důležité vědět, co se odehrává v hlavě vašich potenciálních zákazníků, si povíme Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/persony-proniknete-do-hlavy-zakaznika/

      

Zvyšte konverze díky novince v panelu Google My Business – SEO novinky srpen 2017

Do profilu Google My Business nyní můžete přidat URL pro konkrétní akce

Do profilu nyní můžete přidat přímo odkazy na objednání, rezervace či nabídku. Tyto URL by se měly objevovat přímo v panelu Google My Business ve výsledcích vyhledávání. Uživatelé tak budou moci přímo navštívit sekci, která je zajímá – usnadní to cestu potenciálního zákazníka k akci. URL můžete označkovat UTM tagy a lépe tak měřit návštěvnost z tohoto zdroje.

Záleží však na konkrétním typu firmy, tato možnost není dostupná pro všechny.

(Zdroj obrázku)

Roboti Googlu mohou projít stránku o velikosti až několika stovek MB

Před několika lety Google oznámil, že robot prochází Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/seo-novinky-srpen-2017/

      

Není persona jako persona: Pochopte svoje zákazníky v 5 krocích

V současné době, kdy mají vaši zákazníci přístup k bezpočtu uživatelských recenzí, vás a vaše marketingové týmy doslova drží v šachu a nutí vás k novým pořádkům: dejte mi co chci vědět a pomozte mi nalézt správnou volbu. To vše v každé fázi mého nákupního procesu. Nedáte mi to, půjdu jinam. Marketing je tedy nucen poslouchat každé zákaznické potřebě a vytvořit pro ni pádný argument k nákupu. Marketéři tedy musí pochopit své zákazníky a způsob jejich přemýšlení.

Jste z B2B segmentu a myslíte si, že se vás to netýká? Že svoje zákazníky znáte velmi dobře díky osobnímu kontaktu? Bohužel. Není Zobrazit více

Zdroj: https://robertnemec.com/persony-pochopte-svoje-zakazniky-5-krocich/