Výpočet ziskovosti u dopravy zdarma

doprava_nav-1024x655-upraven

Doprava zdarma je jeden z klíčových nástrojů cenotvorby obchodu. Při změně je dopad na konverzi nákupu a ziskovost obchodu okamžitý a může se lišit až o desítky procent. Slovo zdarma křičí na zákazníka kup si mě, ještě kup tuhle drobnost a “máš to zadarmo”. Reálně samozřejmě zákazník nic zadarmo nemá, jen v ideálním případě dosáhl minimální výše ceny objednávky, kdy velikost zisku pokryje jeho hypotetickou slevu.

Při dotazování zákazníků nakupujících v eshopech bylo uvedeno, že důvodem až 60% opuštěných košíků je cena dopravy. Zdroj Baymard Institute

Klíčové parametry pro nastavení dopravy zdarma

Pro nastavení vhodné strategie dopravy zdarma je nejprve potřebné analyzovat Zobrazit více

Zdroj: http://blog.karsa-monitor.cz/vypocet-ziskovosti-u-dopravy-zdarma/

      

Vábnička na nakupující: Proč e-shopy potřebují recenze?

recenze_eshopy_sss

Podle průzkumů čte online recenze produktů více než 61 % uživatelů předtím, než se rozhodne nakoupit. Mají recenze opravdu tak veliký význam na nákupní rozhodování? Proč je ve svém e-shopu potřebujete a jak dokážou popostrčit nakupující k akci?

E-shopy velice často podceňují význam uživatelských recenzí. Obvykle se soustředí na spoustu dalších úkolů týkajících se funkčnosti a výdělečnosti svého e-shopu – analýzy, monitoring cen konkurence, optimalizace pro vyhledávače, design, zákaznické služby apod.

Výzkum ukázal, že 42 % e-shopů zaznamenalo po zavedení recenzí produktů zvýšení průměrné hodnoty objednávky.

Aby e-shop fungoval jako dobře namazaný stroj, je nutné brát v úvahu každé ozubené kolečko, kterým Zobrazit více

Zdroj: http://blog.karsa-monitor.cz/vabnicka-na-nakupujici-proc-e-shopy-potrebuji-recenze/

      

Jak začít se strategickou cenotvorbou? Stáhněte si e-book a čerpejte zdarma naše know-how

Strategická cenotvorba je jako partie šachů. Promýšlením dopředu svůj boj vyhrajete.

Podle průzkumů se 1% zdokonalení ceny projeví jako 11,1% růst v provozním profitu. To znamená že implementace strategické cenotvorby pomůže zvýšit zisk. Co to strategická cenotvorba je a jak s ní začít se dozvíte v našem novém e-booku.

Strategická cenotvorba – opomíjená součást marketingového mixu, která však v sobě skrývá obrovský potenciál pro zvýšení profitability e-shopů. Dlouho mě trápilo, že povědomí o strategické cenotvorbě je zanedbatelné. Na českém v internetu v podstatě nenajdete informace, které by vám prozradily, co to vlastně, jak ji využít a jak s ní začít.

Proto jsem se rozhodl dát dohromady data z výzkumů, studií a Zobrazit více

Zdroj: http://blog.karsa-monitor.cz/jak-zacit-se-strategickou-cenotvorbou-stahnete-si-e-book-cerpejte-zdarma-nase-know/

      

Hledání slev v kupce sena? Analýza povánočních výprodejů

Každoročně spotřebitelé čekají na povánoční slevy. Co letos, vyplatila se trpělivost?

Už je to tu zas. Po Černém pátku a předvánočním šílenství se na scéně objevuje další ze série velkých „zákazníkolapek“ – povánoční výprodeje. E-shopy opět připravily slevy šplhající k výšinám, opět na nás vyrukovaly se všemožnými triky a opět nazdobily ceny lákavým pozlátkem. Nebo se letos polepšily?

Co by to bylo za Vánoce, kdyby nás prodejci hned během premiéry štědrovečerní pohádky nezačali v médiích bombardovat salvou reklam o extra výhodných povánočních slevách. Někteří už si zvykli, jiní na výprodeje čekají jako na slitování boží.

Tak, jako si tradičně na Nový rok připíjíte šampaňským, monitorujeme pravidelně ceny v povánočních výprodejích, abychom vám předali Zobrazit více

Zdroj: http://blog.karsa-monitor.cz/povanocni-vyprodeje-analyza-cen-2017/

      

11 tweetů o cenotvorbě, ve kterých najdete pravdu i poučení

Bum, prásk a jedenáct nejlepších tweetů o cenotvorbě "leží" u vašich nohou.

Někdy je mnohem snazší nechat si poradit. Proč ne, vždyť dobrá rada nad zlato.
Na našem Twitteru se urodil plný koš takových mouder a výsledků mnoha výzkumů. Rozhodli jsme se, že vám některé přiblížíme a ukážeme, jak fungují v praxi.

Jedno staré čínské přísloví praví: „K dokonalosti vedou dvě cesty: Prožité zkušenosti, to je cesta bolestivá, a přemýšlení, to je cesta ušlechtilá.“

Jste na výpravě za perfektní cenovou strategií? Při cenotvorbě se myslet musí, to je jasná věc. Chceme vám ulehčit cestu. Proto jsme vybrali to nejlepší ze zkušeností druhých, které by se vám při cenové tvorbě mohly Zobrazit více

Zdroj: http://blog.karsa-monitor.cz/11-tweetu-o-cenotvorbe-ve-kterych-najdete-pravdu-i-pouceni/

      

Psychologie nákupu – mocná čarodějka. Jak ji využít pro blaho e-shopu?

Psychologie nákupu - mocná čarodějka

Víte, že 85 % spotřebitelů čte online recenze před nákupem? Že 77 % lidí rádo dostává exkluzivní nabídky, jež jsou omezené časově nebo počtem kusů? Psychologie je mocná čarodějka. Najmout si ji do služeb svého e-shopu se vyplatí. Seznamte se základními principy psychologie nakupování.

Spotřebitelé jsou dnes obklopeni tak širokou nabídkou produktů, že častokrát ani neví, co si vybrat. Ani se jim nedivím. Rozhodují se mezi značkami, různými druhy zboží, kvalitou, cenou…

Právě v této pestré době je pro budování e-shopu důležité dbát na „psychologii nakupování“.

Rozum versus cit

Téma psychologie pracující pro e-shopaře už jsme nakousli v článcích o <a target="_blank" href="http://blog.karsa-monitor.cz/ukotveni-ceny-je-jako-kladivo-na-zakaznika/?utm_source=blog&utm_medium=clanek&utm_campaign=Kladivo%20na%20zakaznika" Zobrazit více

Zdroj: http://blog.karsa-monitor.cz/psychologie-nakupu-mocna-carodejka-jak-ji-vyuzit-pro-blaho-eshopu/

      

Analýza dopravy u nás a v Evropě. Kde mají české e-shopy mezery?

Čeští zákazníci při nákupech na e-shopech na dopravu hodně dají. Nejčastěji je naláká doprava zdarma.

Ať už prodáváte kontaktní čočky, ledničky, nebo kancelářský nábytek, musíte produkty k nakupujícím doručit. Logistika je jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících úspěšnost e-shopu. Způsob i cena dopravy často rozhodují o tom,
jestli zákazník provede objednávku. Jak jsou na tom české e-shopy v porovnání s Evropou? Dokážou dopravu využít jako konkurenční výhodu?

České e-commerci kraluje několik nejsilnějších e-shopů. V jejich závěsu bojují o přízeň nakupujících tisíce dalších online obchodů, které dělají všechno proto, aby se zařadily mezi úspěšné – pro internetové prodejce roste s neustále se vyvíjející konkurencí význam správného nastavení přepravy zásilek.

71 % lidí vybírá e-shopy, které nabízejí dopravu zdarma. Zobrazit více

Zdroj: http://blog.karsa-monitor.cz/analyza-dopravy-ceskych-a-zahranicnich-eshopu/