Kdo je nejznámější nebo nejlepší odborník na SEO?

Tahle otázka zazněla v mé SEO skupině SEOloger a pár dalších. Ta otázka je samozřejmě zapeklitá, protože tohle je strašně subjektivní a strašně těžko se měří. Ale rád využiji tuto příležitost, abych se na tento dotaz vyskytoval ve vyhledávačích a samozřejmě vám doporučil i mé kolegy, když se mnou nemůžete spoluracovat.

Kdo je nejznámější nebo nejlepší odborník na SEO?

Nejznámější a možná nejlepší odborník by měl být Pavel Ungr. Ale druhým dechem musím dodat, že velmi pravděpodobně není jediný a to z mnoha důvodů. Jeden je, že tenhle odstavec píšu jen kvůli featured snippetu a nemyslím ho moc vážně 🙂

Ale teď vážně. Zobrazit více

Zdroj: https://www.pavelungr.cz/kdo-je-nejznamejsi-nebo-nejlepsi-odbornik-na-seo/#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=kdo-je-nejznamejsi-nebo-nejlepsi-odbornik-na-seo

      

Webinář online marketingu pro “gastro” zdarma

Jak získat více zákazníků v krizi Covid-19 pro bary, restaurace, hotely a gastro obecně

Vzhledem k aktuálním omezením české vlády kvůli epidemii Covid-19 jsou všechny podniky závislé na zákaznících docházejících do provozovny na tom dost špatně. Náš stát jim zjevně nepomůže, a proto musíme pomoct sami.

V online marketingu není situace tak kritická, proto s kolegy organizujeme:

Webinář zdarma pro “gastro” se základy SEO, sociálních sítích a e-mailingu

Já a kolegové vám předáme know-how z naší praxe jak nastavit web, jak pracovat se sociálními sítěmi a jak na pracovat s posílám e-mailů na zákazníky.

Kdy: 21. října 10:00 – 13:00

Kde: Online Stream na Facebook Zobrazit více

Zdroj: https://www.pavelungr.cz/webinar-online-marketingu-pro-gastro-zdarma/#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=webinar-online-marketingu-pro-gastro-zdarma

      

Recenze: Sitechecker

Před pár týdny mě oslovila Natalie Fia, kvůli odkazům na jejich nástroj Sitechecker a nakonec jsme se domluvili, že místo toho raději nástroj otestuju a sepíšu recenzi, což je myslím přínosnější pro všechny. Sitechecker o sobě píše, že je to univerzální SEO platforma, která vám umožní sledovat výsledky SEO rychleji a jednodušeji. Jako člověk co má zkušenosti s velkým množstvím SEO nástrojů (a několik jich i aktivně používá pro svoji práci) myslím, že vám dokážu ukázat, v čem je ten nástroj dobrý a v čem a naopak trochu pokulhává. Pojďme se na něj podívat.

Struktura platformy

Nástroj je rozdělený do několika Zobrazit více

Zdroj: https://www.pavelungr.cz/recenze-sitechecker/#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=recenze-sitechecker

      

Bude Google platit vydavatelům? Vydavatelé vs. Google – 1:0 na body

Ke konci letošního roku nás čeká novela autorského zákona. Ta má do zákona zapracovat změny, které loni na jaře přinesla (poměrně kontroverzní) autorskoprávní „digisměrnice“ – pamatujete si ještě humbuk kolem „článku 11 a 13“?

Místy jsem v debatách kolem měla pocit, že je to souboj Google vs. zbytek světa. Hlasování bylo ukončeno, ale tento boj, jak se zdá, pokračuje.

Francie, která si pospíšila a implementaci nasadila hned loni na podzim, byla pokusným králíkem. A ukázala směr, který může být pro ostatní členské státy EU zásadní.

O co šlo?

Podle směrnice měl Google (a jiné platformy) povinnost kontaktovat vydavatele novin a dohodnout se s Zobrazit více

Zdroj: https://www.pavelungr.cz/bude-google-platit-vydavatelum-vydavatele-vs-google-10-na-body/#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=bude-google-platit-vydavatelum-vydavatele-vs-google-10-na-body

      

Co je self-referencing canonical a proč ho musíte používat?

Self-referencing canonical (také známý jako self-canonical) je best practice v SEO, která vám pomůže bránit duplicitě na vašem webu. Není moc SEO technik (ani ve skupině best practices) o které bychom mohli říct, že se hodí vždy. Self-canonical jím na 99 % bude. Google ho sám doporučuje. Prosím používejte ho na vaše weby a e-shopy.

I recommend [using a] self-referential canonical because it really makes it clear to us which page you want to have indexed, or what the URL should be when it is indexed.
Even if you have one page, sometimes there are different variations of the URL Zobrazit více

Zdroj: https://www.pavelungr.cz/co-je-self-referencing-canonical-a-proc-ho-musite-pouzivat/#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=co-je-self-referencing-canonical-a-proc-ho-musite-pouzivat

      

SEO WordPress plugin The SEO Framework, je lepší než Yoast?

Dostal jsme na testování SEO plugin The SEO Framework, který má ve svém podtitulu větu: “WordPress SEO plugins that just work.“, což je hodně odvážné rčení. Často se také srovnává s největším konkurentem v oboru SEO klasikou firmy Yoast: Yoast SEO. Obdobně jako konkurenti je jeho základ zdarma, až rozšiřující pluginy jsou za poplatek. Podívám se na část neplacenou i placenou a uvidíme zda dává smysl.

O pluginu The SEO Framework

O vývoj pluginu se stará Sybre Waaijer z Holandska, ale tým je širší, já jsem například komunikoval Peter ze Slovenska vystupujícím pod jménem Pierre LeBaux. Zobrazit více

Zdroj: https://www.pavelungr.cz/seo-wordpress-plugin-the-seo-framework-je-lepsi-nez-yoast/#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=seo-wordpress-plugin-the-seo-framework-je-lepsi-nez-yoast

      

Google mění podmínky pro zobrazování hodnocení (hvězdiček) ve výsledcích hledání

16. září Google informoval o tom, že omezuje zobrazování hodnocení (staré známé hvězdičky). Mnohem více se začíná dívat na správné dodržování jeho pravidel a vyřazuje například hodnocení dodávané widgetem 3. strany nebo hodnocení dodávané subjektem samotným bez možnosti kontroly. Google to vysvětluje, že hodnocení webu A, zobrazovaná na webu A prostě zobrazovat také nebude. Zcela zakázané je hodnocení pro Local Business nebo Organization.

Povolené jsou například tyto:

Google ve Francii vypne zobrazování úryvků

Znovu se opakuje situace ze Španělska a z Německa s Google News. Google se rozhodl neuzavírat s francouzskými vydavateli smlouvu o tom, kolik jejich obsahu bude smět francouzským uživatelům Google ukazovat. A protože ve Francii od příštího měsíce vstoupí v platnost Směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu, tak prostě od konce října přestane zobrazovat popisky agregovaných zpráv. Lidé ve Francii tedy uvidí pouze titulky, podle studie Google by toto mohlo vést ke ztrátě 45 % návštěvnosti z přirozeného vyhledávání. Výjimkou by byly weby, které dají Google se zobrazováním popisků výslovný souhlas.

Nikdy neplatíme za Zobrazit více

Zdroj: https://www.pavelungr.cz/google-ve-francii-vypne-zobrazovani-uryvku/#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=google-ve-francii-vypne-zobrazovani-uryvku