CEOvé, kdo má na starosti loajalitu stávajících zákazníků? 

3 min read

Pro mě naprosto klíčová otázka, která zazněla během panelu o digitální transformaci na letošním Retail Summitu.

Panel na téma Digitální transformace obchodu moderovala Senta Čermáková, ředitelka pro inovace v Deloitte ČR. O práci s daty a jak může digitální transformace pomoct směrem k zákazníkovi nebo i dovnitř firmy diskutovali: Petr Kasa (CEO, Pilulka.cz), Antonín Štětina (CEO, Feedo), Peter Irikovský (CEO, Exponea), David Vejtruba (ředitel marketingu, Solvent ČR) a Ondřej Dědina (generální ředitel, MIBCON).

<img src="http://blog.onlinepeople.cz/wp-content/uploads/2019/02/panell.jpg" alt="" width="640" height="421" srcset="http://blog.onlinepeople.cz/wp-content/uploads/2019/02/panell.jpg 640w, http://blog.onlinepeople.cz/wp-content/uploads/2019/02/panell-300×197.jpg 300w" sizes="(max-width: 640px) 100vw, Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/ceove-kdo-ma-na-starosti-loajalitu-stavajicich-zakazniku/

      

Konference Osobní růst – buďte offline, buďte happy

6 min read

V neděli 27.1. jsme se v pražské Lucerně jako partneři zúčastnili pátého ročníku konference Osobní růst z dílny společnosti GrowJob institute. Konference si zakládá na kritickém myšlení a principu no-bullshit a má za cíl přinést aktuální poznatky z oblasti osobního rozvoje. Letošní ročník nabídl 8 přednášek, 8 řečníků, kteří se dotkli témat jako duševní zdraví, spánek, digidetox, sociální sítě či čtení knížek. Přinášíme vám shrnutí podle nás nejzajímavějších poznatků.

Duševní hygiena – Zuzana Špačková

Jaký byl 2018 v e-commerce a online marketingu a co přinese 2019?

3 min read

Dali jsme pro vás dohromady pár ohlédnutí za rok 2018 od výrazných jmen české online scény a přidali výhledy a trendy pro rok 2019 podle největších odborníků z e-commerce a online marketingu – vše na jednom místě, včetně seznamů oborových akcí, které by vám neměly v roce 2019 uniknout.

OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2018

Absolventi vysokých škol nás buď milují, nebo jsou proti nám

6 min read

Vyzpovídali jsme Honzu Podzimka, šéfa Zlínské digitální marketingové agentury PRIA.
Ptali jsme se, jakou roli u nich ve firmě hraje HR, mileniálové, a co je klíčem pro udržení dobrých lidí.

  • Honza Podzimek je spoluzakladatelem agentury PRIA, ve které působí jako “Head of PRIA”. Jeho hlavním úkolem je strategicky posouvat společnost dál, řídí se hlavně selským rozumem.
  • PRIA je zlínská digitální marketingová agentura, která se stará o kampaně společnostem jako Baťa, Volvo, R. Jelínek nebo Hennessy a řídí se misí poskytovat nejlepší možný servis, a přitom se tím bavit a přinášet zisk jak partnerům, tak sobě.

<img src="http://blog.onlinepeople.cz/wp-content/uploads/2018/12/13955.png" alt="" width="246" Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/absolventi-vysokych-skol-nas-bud-miluji-nebo-jsou-proti-nam/

      

Barcamp Ostrava 2018

4 min read

V sobotu 24.11. 2018 proběhl v Ostravě na půdě Vysoké školy Báňské další ročník otevřené komunitní konference ze světa internetu Barcamp, která je specifická tím, že vstup je vždy zdarma a přednášet může kdokoliv, kdo má zájem a koho si účastníci zvolí. Barcamp Ostrava pořádají společnosti Moravio a Shopsys.

Letos se ve třech sálech představilo 18 řečníků a promluvili na témata jako blogování, machine learning, SEO, email marketing, automatizace a mnoho dalších.
Shrnuli jsme pro vás tři přednášky, které nás bavily nejvíce.

Budoucnost doručování jídla nejen v ČR – Jan Pulkrábek (Dáme jídlo)

Největší trendy, kterými Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/barcamp-ostrava-2018/

      

Hranice opravdového lovebrandu a toho, že si na něj hrajete, je tenká

9 min read

Konference Lovebrand pořádaná společností GrowJob zaplnila ve čtvrtek 8.11. 2018 kino Dlabačov. Ve dvou tematických blocích se účastníci dozvěděli, jak být lovebrandem nejen pro své zákazníky a klienty, ale také pro pracovní trh a své zaměstnance. OnlinePeople bylo jedním z partnerů konference, a tak jsme tam nesměli chybět. Na následujících řádcích se s vámi chceme podělit o to, co jsme se dozvěděli.

LOVEBRAND PRO ZAMĚSTNANCE

Základem je ptát se svých lidí, co je u vás drží, a Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/hranice-opravdoveho-lovebrandu-a-toho-ze-si-na-nej-hrajete-je-tenka/

      

#2 LEPŠÍ ZAMĚSTNANEC – Zabijáci pohovorů

4 min read

Lepší zaměstnanec je seriál krátkých témat, který má inspirovat všechny uchazeče o práci nebo zaměstnance k tomu, aby na sobě pracovali a zlepšili svou konkurenceschopnost na trhu práce.

Hledáte práci, chodíte z pohovoru na pohovor, máte připravené odpovědi na otázky typu: jaké jsou vaše silné a slabé stránky, kde se vidíte za pět let, proč bychom měli přijmout právě vás. Z pohovoru máte celkem dobrý pocit, ale zavolají vám, že vás nevybrali. Nebo vás vybrali, ale po nástupu do společnosti zjistíte, že je to úplně něco jiného, než jste čekali. Přemýšlíte proč? Dali jsme dohromady pár zabijáků pohovorů.

<img Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/2-lepsi-zamestnanec-zabijaci-pohovoru/

      

#1 LEPŠÍ ZAMĚSTNANEC – Co (ne)psat do CV

1 min read

Lepší zaměstnanec je seriál krátkých témat, který má inspirovat všechny uchazeče o práci nebo zaměstnance k tomu, aby na sobě pracovali a zlepšili svou konkurenceschopnost na trhu práce.

Brand Evangelist, growth hacker, office hero, administrative clerc – přemýšlíte, co to vlastně znamená? My někdy taky! Tyhle pozice můžou mít podobné charakteristiky, ale v každé firmě znamenají něco jiného a náborářům toho moc o tom, co umíte, neřeknou. O tom, jak správně napsat životopis, jsme podrobněji psali zde. Bylo by ale dobré si některé věci připomenout, protože se stále opakují.

<img src="http://blog.onlinepeople.cz/wp-content/uploads/2018/10/Co-nepsat-do-cv.png" alt="" width="400" height="336" srcset="http://blog.onlinepeople.cz/wp-content/uploads/2018/10/Co-nepsat-do-cv.png 940w, Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/1-lepsi-zamestnanec-co-nepsat-do-cv/