První letošní setkání #offlinepeople: freelancovat nebo se nechat zaměstnat?

3 min read

V online branži řeší spousta profíků jedno velké dilema – být zaměstnancem vs. pracovat na volné noze. V našem výzkumu na platy jsme se respondentů také ptali na to, jestli zvažují přechod na volnou nohu a většina (39 %) o tom reálně uvažuje. Pozvali jsme si proto odborníky na první setkání #offlinepeople, abychom se o tomto tématu dozvěděli něco z praxe. Oba spíkři si prošli jak freelancováním tak prací na plný úvazek a mohli nám tak předat své zkušenosti a rady pro začátečníky i pro ostřílené volnonožce.

Tomáš Haškovec, který – jak sám říká – hrdě štěká Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/prvni-letosni-setkani-offlinepeople-freelancovat-nebo-se-nechat-zamestnat/

      

Adform: přátelská firma, kde vzniká programatická reklama

6 min read

Místo stravenek na stáž do zahraničí a denně se potkávat (i když často jen virtuálně) s kolegy z celého světa? Globální ad tech společnost Adform má nejen jedinečný produkt, ale i zajímavou firemní kulturu. Pro dnešní trh práce je typické, že si zaměstnanci vybírají firmy, ne firmy zaměstnance. Pro spoustu lidí je velmi důležité firemní prostředí, ale udělat si ihned obrázek o prostředí zaměstnavatele není úplně jednoduché. Využili jsme proto příležitosti podívat se do lokální pobočky této společnosti a vyzpovídali zástupce klientské podpory a HR, abychom se vám pokusili zprostředkovat co nejrealističtější vhled do života v Adform.

Adform Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/adform-pratelska-firma-kde-vznika-programaticka-reklama/

      

DATArestart, aneb konference o datech, která vám restartuje mozek

5 min read

Abychom stále drželi prst na tepu doby, snažíme se být na všech zajímavých akcí v branži. Některé jsou zbytečné, některé užitečné, a pak je tu DATArestart, ze kterého máme několik stránek poznámek o novinkách i osvědčených postupech v analytice.

Hned v úvodu Martin Bosák hezky nastínil náš každodenní boj na poli hledání skvělých analytiků prohlášením, že ze školy dobrý analytik nevyleze a že je k tomu potřeba hlavně praxe.

Tomáš Baxa pak publiku představil nástroj Power BI, který je ideální pro ty, kdo nemají kapacity na implementaci atribučních modelů jako Markov nebo Shapley, ale zároveň jim silně Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/datarestart-aneb-konference-o-datech-ktera-vam-restartuje-mozek/

      

Proč mají ženy nižší platy?

Z našeho výzkumu vyplývá, že průměrný plat ženy v online marketingu a e-commerce je 38 200 Kč, zatímco muži berou ve stejné branži průměrně 53 900 Kč, tedy o 41 % více. Pro srovnání podle Českého statistického úřadu je tento rozdíl v celé ČR napříč obory 27 % (za stejné období v roce 2017).

Téma nerovného postavení žen a mužů za posledních sto let obletělo svět tolikrát, že nebudu zabíhat do podrobností. Pokud ale hledáte zajímavé texty, které se tímto tématem zabývají, doporučuji například tyto: Druhé pohlaví (Beauvoirová), Nadvláda mužů (Bourdieu), Průzkum veřejného mínění o postavení žen Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/proc-maji-zeny-nizsi-platy/

      

Rozdíly platů ženy vs. muži? Jsou i v online marketingu a e-commerce

Z našeho výzkumu vyplývá, že průměrný plat ženy v online marketingu a e-commerce je 38 200 Kč, zatímco muži berou ve stejné branži průměrně 53 900 Kč, tedy o 41 % více. Pro srovnání podle Českého statistického úřadu je tento rozdíl v celé ČR napříč obory 27 % (za stejné období v roce 2017).

Proč tomu tak je? Částečně proto, že ženy pracují na pozicích, které jsou hůře placené, ovšem ne bezvýhradně. Náš výzkum se týká oblasti, kde by měly být rozdíly minimální (zejména díky možnosti práce z domova i na částečný úvazek), přesto nám vyšla velmi rozdílná čísla: Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/rozdily-platu-zeny-vs-muzi-tyka-se-to-i-online-marketingu-a-e-commerce/

      

Marketing with love, marketing with guts

Konferencí o marketingu je bezpočet. Řešíme na nich targety, budgety, ROI, brand awarness, tabulky, čísla,… ale v duši každého z nás je zakódováno, že chceme dělat práci, která má smysl, kterou budeme milovat. Každý markeťák by měl dělat marketing with love. Den po Valentýnu jsem se tedy vydala na Vinohrady na konferenci Marketing with Love a své dojmy vám takto zprostředkuji.

Konferenční den měl velmi osobitý náboj, který možná podnítily Ponožky od babičky, které účastníci dostali u vstupu spolu se jmenovkou. Počáteční ostych prorazily snahy vyměnit ponožky za nějaké s jinou barvou.

„Přece nebudu mít modré, když jsem dělal kampaň Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/marketing-with-love-marketing-with-guts/

      

Mladí podnikatelé se ecommerce nebojí!

Na posledním diskuzním večeru Eshopista vystoupili čtyři odvážní online podnikatelé, aby se podělili o své zkušenosti s online podnikáním. Všechny je spojuje kromě mládí odvaha a velká pracovitost, každý ale vybudoval svůj specifický podnik: u Grizly tvoří vlastní produkty 60 % byznysu, BeWooden investují do marketingu okolo 10-15 % a e-shop na míru stál zlínského výrobce Vasky čtvery boty.

Dominik Píchal z Grizly vybudoval zatím největší e-shop ze čtyř účastníků, prozrazuje, že mají už okolo 3000 produktů, zejména sušené ovoce a ořechy: “Chceme z toho udělat takový zdravý online supermarket.” Minulý rok vyexpedovali v rámci republiky na Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/mladi-podnikatele-se-ecommerce-neboji/

      

Proč je normální nemít jen jednu práci v online světě

V agenturách si 61 % lidí přivydělává bokem a nejčastěji tak pracují copywriteři a PPC specialisti. To mimo jiné vyplývá z našeho výzkumu, kterého se v roce 2017 zúčastnilo na 700 respondentů ze světa online marketingu a e-commerce.

Výsledky výzkumu potvrzují vzestup specifického fenoménu – práce na vlastních projektech mimo hlavní zaměstnání. Říká se tomu tzv. gig economy (zakázková ekonomika), kdy lidé pracují pro globální trh na projektové bázi. Netýká se ale jen online oborů.

Respondenty jsme rozdělili podle několika parametrů, podle online/offline náplně práce, jestli pracuji v agentuře nebo e-shopu, podle typu úvazku (HPP, IČO, DPP) a jestli Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/proc-je-normalni-nemit-jen-jednu-praci-v-online-svete/