Marketing with love, marketing with guts

Konferencí o marketingu je bezpočet. Řešíme na nich targety, budgety, ROI, brand awarness, tabulky, čísla,… ale v duši každého z nás je zakódováno, že chceme dělat práci, která má smysl, kterou budeme milovat. Každý markeťák by měl dělat marketing with love. Den po Valentýnu jsem se tedy vydala na Vinohrady na konferenci Marketing with Love a své dojmy vám takto zprostředkuji.

Konferenční den měl velmi osobitý náboj, který možná podnítily Ponožky od babičky, které účastníci dostali u vstupu spolu se jmenovkou. Počáteční ostych prorazily snahy vyměnit ponožky za nějaké s jinou barvou.

„Přece nebudu mít modré, když jsem dělal kampaň Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/marketing-with-love-marketing-with-guts/

      

Mladí podnikatelé se ecommerce nebojí!

Na posledním diskuzním večeru Eshopista vystoupili čtyři odvážní online podnikatelé, aby se podělili o své zkušenosti s online podnikáním. Všechny je spojuje kromě mládí odvaha a velká pracovitost, každý ale vybudoval svůj specifický podnik: u Grizly tvoří vlastní produkty 60 % byznysu, BeWooden investují do marketingu okolo 10-15 % a e-shop na míru stál zlínského výrobce Vasky čtvery boty.

Dominik Píchal z Grizly vybudoval zatím největší e-shop ze čtyř účastníků, prozrazuje, že mají už okolo 3000 produktů, zejména sušené ovoce a ořechy: “Chceme z toho udělat takový zdravý online supermarket.” Minulý rok vyexpedovali v rámci republiky na Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/mladi-podnikatele-se-ecommerce-neboji/

      

Proč je normální nemít jen jednu práci v online světě

V agenturách si 61 % lidí přivydělává bokem a nejčastěji tak pracují copywriteři a PPC specialisti. To mimo jiné vyplývá z našeho výzkumu, kterého se v roce 2017 zúčastnilo na 700 respondentů ze světa online marketingu a e-commerce.

Výsledky výzkumu potvrzují vzestup specifického fenoménu – práce na vlastních projektech mimo hlavní zaměstnání. Říká se tomu tzv. gig economy (zakázková ekonomika), kdy lidé pracují pro globální trh na projektové bázi. Netýká se ale jen online oborů.

Respondenty jsme rozdělili podle několika parametrů, podle online/offline náplně práce, jestli pracuji v agentuře nebo e-shopu, podle typu úvazku (HPP, IČO, DPP) a jestli Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/proc-je-normalni-nemit-jen-jednu-praci-v-online-svete/

      

Závisí výše platu na KPI?

V našem výzkumu na platy jsme přišli na zajímavé souvislosti v platových podmínkách pracovníků v online branži – mimo jiné jsme se cca 700 respondentů ptali na to, jestli mají v rámci svého zaměstnání nějaké klíčové ukazatele výkonnosti (KPI) a všimli jsme si několika spojitostí.

Podívali jsme se na jednotlivé pozice uchazečů a jejich průměrný plat (brali jsme v potaz jen ty, kteří pracují alespoň 30 hod měsíčně). Z výsledků vyplývá, že zaměstnanci bez nastavených KPIs mají průměrný plat 40 600 Kč, zatímco ti s KPIs 51 500 Kč (hrubého včetně bonusů). Může se zdát, že je to dané tím, Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/zavisi-vyse-platu-na-kpi/

      

43 500 Kč je průměrný plat v českém internetovém marketingu. Jaký je ten váš?

Článek o výzkumu z roku 2015 najdete zde.

Průměrný plat pracovníka v online marketingu a e-commerce vychází o 13,5 tisíce více než je běžný celorepublikový průměr podle dat dle ČSÚ za stejné období, v reálných číslech je to 43 500 Kč, oproti 29 000 Kč. Z pozic specialistů si na platovém žebříčku stojí lépe ti, kteří se zabývají analytikou a vývojem produktů (UX), u seniorních se platy pohybují průměrně přes 65 000 Kč. Stabilně vysoké procento růstu internetového obchodování (e-commerce) nahrává i trvalému růstu platů – Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/43-500-kc-je-prumerny-plat-v-ceskem-internetovem-marketingu-jaky-je-ten-vas/

      

Milan Šmíd ze Zboží.cz: Na Vánoce pomáháme zákazníkům i eshopům

Češi jsou v poslední době zvyklí nakupovat vánoční dárky na internetu a rádi si porovnávají ceny pomocí srovnávačů, jako je i Zboží.cz, oblíbená platforma pro vánoční nákupy. Sezóna vrcholí okolo 13. 12., kdy se e-shopům vyplatí zacílit přes srovnávače na zákazníky. Podle dat Zboží.cz průměrná česká čtyřčlenná rodina utratí za Vánoce okolo 10-20 tisíc. Zeptali jsme se manažera Zboží.cz, Milana Šmída, jak funguje vánoční propagace e-shopů přes srovnávač Seznamu a za co Češi nejvíce utrácejí na svátky.

Co je zásadní pro e-shopy, aby dobře zacílily před Vánoci na Zboží.cz nebo jiné srovnávače ( Heuréka.cz, Glami.cz apod.)?

Základem všeho je správné Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/milan-smid-ze-zbozi-cz/

      

Headhunterova matematika

Denním chlebem headhunterů je probírat se kvanty příspěvků na sociálních sítích o tom, že headhunter je příživník zhruba na úrovni podomních prodejců hrnců, který v podstatě ze zásady neodpovídá na žádné zprávy od kandidátů a pořád je jen otravuje s pracovními nabídkami. Co si budeme povídat, někteří headhunteři si za to svými kobercovými nálety na kandidáty mohou sami, ale ani tak to není nejpříjemnější čtení.

Zkusím vám teď přiblížit, jak běžně vypadá akvizice nových nových kandidátů přes dva nejpočetnější kanály, jmenovitě Linkedin a jobs.cz. Běžně řešíme několik pozic současně. Pro každou pozici oslovíme zhruba 20-30 kandidátů (u některých ale i třeba Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/headhunterova-matematika/

      

Emailing 2020 očima Online People

Dopolední přednášky se nesly v duchu trendů a budoucnosti oboru. Alex Ilhan z EmailonAcid, který se sám přezdívá “proud emailgeek”, říká, že nejvíce investic současnosti jdou do technologií, ne do designu.

„Tři klíčová témata budoucnosti budou dostupnost, AI (umělá inteligence) a interaktivní obsah.“, Alex Ilhan z EmailonAcid

Velké světové značky jako Nike už interaktivní obsah a CSS animace využívají, u nás jsme v tomhle směru ještě trochu pozadu. Největší český poskytovatel internetu Seznam.cz zatím tento obsah nepodporuje. A to ještě stále průměrná databáze emailů v českém eshopu má @seznam.cz v 60% případů.

<img src="http://blog.onlinepeople.cz/wp-content/uploads/2017/10/ISP-300×146.png" alt="" width="500" height="244" srcset="http://blog.onlinepeople.cz/wp-content/uploads/2017/10/ISP-300×146.png 300w, http://blog.onlinepeople.cz/wp-content/uploads/2017/10/ISP-768×375.png 768w, http://blog.onlinepeople.cz/wp-content/uploads/2017/10/ISP-823×400.png Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/emailing-2020-ocima-online-people/