Jak dnes uspět ve food byznysu

7 min read

Jak se za 4 roky česká food blogerka roku dostala od vaření pro radost na skoro 150 tisíc sledujících na Instagramu a prodala více než 10 tis. kusů kuchařky? Jak se bývalý marketingový manažer Heuréky nebo CZC dostal k odvážnému projektu na podporu lokálních farmářů (okolo 100 registrovaných) Scuk.cz? Pozvali jsme si dva zástupce odlišné stránky food byznysu s jinými cílovkami, aby nám popsali, jak uspět, vydělat a zároveň se neztratit sám sobě.

Kateřina Saint German nebo Kačí, jak si sama říká, vyzkoušela za svou kariéru snad všechny sociální sítě. Začínala na svém soukromém Facebooku, po dobrých Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/jak-dnes-uspet-ve-food-byznysu/

      

Jak na programatickou reklamu podle Matěje Nováka a Filipa Hromka

1 min read

Programatická reklama představuje budoucnost digitálního marketingu. Dnes tvoří už více jak polovinu celosvětových výdajů na displejovou reklamu. Funguje jako online aukce pomocí souboru algoritmů, kdy obchodují vydavatelé s poskytovateli reklamy. Obchodníky – lidi tak nahradili při procesu rychlejší a přesnější roboti.

U nás dnes probíhá programaticky víc než 40 % nákupu online reklamního prostoru. Pozvali jsme si proto dva průkopníky českého RTB (real-time bidding) – Matěje Nováka z CPExu a Filipa Hromka z GroupM, aby nám popsali, jak RTB funguje.

Mají se lépe pražáci nebo brňáci?

2 min read

Většinu z nás zajímá, jak jsme na tom s platem v porovnání s tím, co je na obdobné pozici normální. Český statistický úřad uvádí, že Praze je obecně o 31 % vyšší průměrný plat než v Brně (respektive v Jihomoravském kraji). V online marketingu a e-commerce je to pak dokonce o 38 % více ve prospěch Prahy. Konkrétně jsme zjistili, že je to následovně:

Když se podíváme na dvě nejčastěji zastoupené pozice (Marketing specialist a PPC specialist), můžeme si všimnout zajímavého trendu. U lidí, kteří mají na starosti celý marketing, je výrazně menší rozdíl mezi Prahou a Jihomoravským Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/maji-se-lepe-prazaci-nebo-brnaci/

      

Úspěšný módní byznys z Plzně – rozhovor s Milanem Polákem z Different.cz

19 min read

Milan Polák je dnes už známý hráč na českém e-commerce poli – ze západočeké metropole vybudoval mezinárodní e-shop pro 4 trhy. K módě měl Milan vždycky blízko, od 17 let se věnoval modelingu a začínal pomalu s podnikáním. Proto se nebál tohoto segmentu, ve kterém uspět je dnes velmi těžké. To se mu ale povedlo, Different.cz má dnes obrat 51 milionů, 30 značek na e-shopu a chystá se dále expandovat na evropských trzích.

Říkáte, že jste e-shop Different.cz založil proto, že v té době nebylo u nás v módě moc na výběr, dnes je Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/uspesny-modni-byznys-z-plzne-rozhovor-s-milanem-polakem-z-different-cz/

      

Home office je oblíbený benefit, využívá ho ¾ lidí v onlinu

3 min read

Agenturní zaměstnanec má průměrně 5 dní z měsíce home office, zatímco e-shopový 7,5. Pracovníci na IČO mají zase k dispozici skoro 10 dní práce z domova, tedy o 5 více než jejich kolegové na HPP. Obě pohlaví tento benefit využívají zhruba stejně. V ecommerce je dnes celkem běžné pracovat z domova, tuto možnost má 75 % našich respondentů – proto jsme se v našem výzkumu zabývali kromě platů nebo KPI i tímto benefitem.

Home office je celkem běžný v agenturách, kde zaměstnanci často pracují v rámci volnějších úvazků, pro více různých klientů. Jak se zdá, celkem se to Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/home-office-je-oblibeny-benefit-vyuziva-ho-%C2%BE-lidi-v-onlinu/

      

Simona Zábržová: Zákazník je nejlepší učitel ever

18 min read

Ráda bych tuto citaci přisoudila sobě, ale pravda je, že jsem ji nedávno slyšela od Simony Zábržové, která do ledna 2018 vedla společnost Giftisimo. Za první rok jejího vedení firma zvýšila obrat o 30 % meziročně, další rok o 12 %, spustila internetový obchod. Simona také dostala Giftisimo úspěšně do zahraničí (Velké Británie a přes Amazon do dalších zemí západní Evropy). Přestože nebyla v byznysu žádný zelenáč, tento rychlý růst značky vedl postupně k jejímu rozhodnutí o odchodu. Po krátké dovolené se chystá znovu do práce a ještě než udělá další kariérní krok, věnovala nám rozhovor.

V Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/simona-zabrzova-zakaznik-je-nejlepsi-ucitel-ever/

      

První letošní setkání #offlinepeople: freelancovat nebo se nechat zaměstnat?

3 min read

V online branži řeší spousta profíků jedno velké dilema – být zaměstnancem vs. pracovat na volné noze. V našem výzkumu na platy jsme se respondentů také ptali na to, jestli zvažují přechod na volnou nohu a většina (39 %) o tom reálně uvažuje. Pozvali jsme si proto odborníky na první setkání #offlinepeople, abychom se o tomto tématu dozvěděli něco z praxe. Oba spíkři si prošli jak freelancováním tak prací na plný úvazek a mohli nám tak předat své zkušenosti a rady pro začátečníky i pro ostřílené volnonožce.

Tomáš Haškovec, který – jak sám říká – hrdě štěká Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/prvni-letosni-setkani-offlinepeople-freelancovat-nebo-se-nechat-zamestnat/

      

Adform: přátelská firma, kde vzniká programatická reklama

6 min read

Místo stravenek na stáž do zahraničí a denně se potkávat (i když často jen virtuálně) s kolegy z celého světa? Globální ad tech společnost Adform má nejen jedinečný produkt, ale i zajímavou firemní kulturu. Pro dnešní trh práce je typické, že si zaměstnanci vybírají firmy, ne firmy zaměstnance. Pro spoustu lidí je velmi důležité firemní prostředí, ale udělat si ihned obrázek o prostředí zaměstnavatele není úplně jednoduché. Využili jsme proto příležitosti podívat se do lokální pobočky této společnosti a vyzpovídali zástupce klientské podpory a HR, abychom se vám pokusili zprostředkovat co nejrealističtější vhled do života v Adform.

Adform Zobrazit více

Zdroj: http://blog.onlinepeople.cz/adform-pratelska-firma-kde-vznika-programaticka-reklama/