Cesta k novému zákazníkovi

Jak na vás působí, když vás někdo neznámý osloví, jedno jakou cestou (mailem či telefonem), pak o něm několik týdnů neslyšíte a následně vás znovu kontaktuje: „Pamatujete si mě, to jsem já, jak jsem Vám volal před měsícem, že máme super náplně do tiskárny a jsme pružní v jejich dodávkách?“

Pátráte v paměti a pak možná řeknete: „Ahááá, už si vzpomínám.“ Přitom stále nemáte tušení nebo v lepším případě prostě přiznáte barvu, že vůbec nevíte, o co jde. Především je vám to jedno a telefonát vás obtěžuje.

Aby se tohle nestávalo v opačném gardu vám u vašich potenciálních zákazníků, doporučuji vám Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/MtVeHotovocz/~3/9JiWJe5OkjU/

      

Sebehodnota – jdeme k podstatě

Přesvědčil jsem se, že bez správně nastavené sebehodnoty nic neprodáte, nebo budou prodeje malé. Bez sebehodnoty se vám v životě bude špatně vyřizovat a budovat cokoli.

Bez sebehodnoty s vámi druzí budou jednat tak, jako byste žádnou hodnotu neměli – nezřídka jsem toho byl svědkem a naposledy docela nedávno. Kolektiv jednoho ze startupů, které jsem pozoroval, nebral jednoho z členů. Odvíjelo se to samozřejmě od toho, jak se dotyčný sám vnímal; to pak odráželo reakce jeho okolí na něj samotného. Koukali se na něj přes prsty, neřekli mu, když šli na oběd… Věděl jsem, že to nevydrží a taky nevydrželo: nakonec Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/MtVeHotovocz/~3/PAqTeGLe328/

      

Proč a jak používat uzavřené seznamy

Uzavřený seznam - plánování

Potácíte se od úkolu k úkolu, cítíte se být vytíženi na 120 %, ale výsledky nikde? Nekráčíte k vytyčeným cílům, ale spíše „hasíte požáry“? Zkuste zlepšit své plánování a volbu priorit díky uzavřeným seznamům.

Proč plánovat svůj den?

Mou cestu za produktivnější prací odstartovala kniha Mít vše hotovo, kterou jsem dostal od své přítelkyně. Na vytvořeném systému GTD (třeba v Trellu) je krásné, že vám umožní být flexibilní – kdykoliv se jej díky kontextům zeptáte, na čem zrovna nyní v daných podmínkách můžete pracovat, a on vám to rychle naservíruje. Zpočátku jsem tak pracoval, protože jsem si myslel, že plánovat Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/MtVeHotovocz/~3/KJkZWehcBO0/

      

Jak na ZERO Inbox

Zero Inbox - GMail

500 nových e-mailů ve schránce, 100 z nich nepřečtených a dalších 30 jich určitě přibude ještě do zítra. Situace, kterou zažívá spousta z nás a je typická pro dnešní dobu. Jak z toho ven? Vyzkoušejte metodu Zero Inbox v kombinaci s aplikací Trello.

Zero Inbox – s každým e-mailem musíte něco udělat

Metoda Zero Inbox rozhodně není žádnou novinkou a mnozí z Vás na ni již jistě narazili. V dnešním článku nechci zacházet do detailů této metody a zvažovat její výhody či nevýhody, ale spíše ukázat praktické používání s aplikací Trello, kterou pro svůj Time Management používám. Přesto mi dovolte jen Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/MtVeHotovocz/~3/5kFrQNapcXo/

      

Ale co když se rozhodnu špatně?

rozhodovani_dil5_schwarz

V článku Jak se správně rozhodnout jsem vám popsala, co všechno vzít v potaz, abyste mohli učinit pro danou chvíli nejlepší možné rozhodnutí.

Jenže, co když se i přesto bojíte, že zvolená varianta bude špatná? Co když máte strach vstoupit do neznáma? Tak na to se podíváme v pátém díle ze série článků na téma: Zásadní věci, které možná o rozhodování nevíte, a mohly by vám pomoci se lépe rozhodovat.

Strachu rozhodnout se by nás mohlo zbavit uvědomění, že nalezení té jediné správné varianty není tak úplně cesta ke štěstí. Výzkumy Barryho Schwarze ukázaly, že čím jsou lidé starší, tím méně Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/MtVeHotovocz/~3/yoSe-VITsMA/

      

Inbox s Trellem

business black man with a box

GTD Inbox je v současné době asi největší pomůckou v oblasti mého Time Managementu a soustředění. Co přijde do hlavy, ihned putuje do mého systému. Rád bych se s vámi dnes podělil, jak velmi rychlý, snadný a efektivní může být Inbox v aplikaci Trello.

O Inboxu v GTD metodě se už toho napsalo hodně, ale dovolte mi krátký úvod, jak k Inboxu přistupuji já a jak mně osobně usnadňuje život. Pokud člověk začne dávat mozku zabrat a soustředí se na tvorbu důležitého úkolu, další příchozí myšlenky udělají vždy neplechu.

Do naší mysli se často dostanou úkoly, které nejsou třeba ani tolik důležité Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/MtVeHotovocz/~3/fzuApHBjydo/

      

Mějte jednání v opratích

V-OPRATiCH

Chci se ještě jednou vrátit k jedné ze zásad obchodního jednání, kterou jsem již krátce zmínil, protože je dle mého názoru jedna z nejdůležitějších. Je jí mějte obchodní jednání vždy v opratích. Je důležité poznamenat, že toto pravidlo platí hlavně u těch jednání, kdy jde o první jednání nebo se ještě s protějškem tak dobře neznáte. Ještě není nastaven vztah.

Na jednom z obchodních jednání, když jsem byl ještě v začátcích, se mi stalo následující. Dorazil jsem tam, nákupčí si se mnou podal ruku a začal:

Tak se podíváme na ty výsledky z minulé akce – hm, hm, čísla sice vykazují Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/MtVeHotovocz/~3/VDxJWg3mcSI/

      

Jste tvůrci svého života

Dodekaedr

Je potřeba si uvědomit, že jsme tvůrci svého Života v tom smyslu, že co do něj vyšleme ve formě přání, záměru či myšlenek, pod určitou frekvencí, to se v něm vytvoří. Problém je, že spoustu záležitostí vysíláme nevědomě, aniž bychom pořádně věděli, zda to či ono opravdu chceme.

Osobně jsem o tom dost četl, viděl několik filmů, myslel jsem si, že jsem si toho vědom a zasvěceně jsem o tom hovořil. Vědomě jsem však toto „kouzlo“ nikdy nebyl schopen reálně využít. Jistě, když jsem si řekl, že něco špatně dopadne a dal jsem tomu ještě nosič silné negativní emoce, opravdu Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/MtVeHotovocz/~3/90SNHqA0bM4/