Nač myslet při tvorbě Landing page

Landing page v překladu vstupní stránka. Je tvořena většinou jednou html stránkou, jejímž účelem je odprezentovat produkt, službu nebo speciální nabídku.

Landing page bývá většinou součástí reklamní kampaně, ať už v printové nebo digitální podobě. Úkolem takové stránky by mělo být vzbuzení zájmu, případně informování o produktu a službě. Požadovanou akcí, může být vytvoření objednávky, vyplnění formuláře, registrace nebo telefonický kontakt.

Landing page je často krát zaměňována s microsite stránkou. Označení microsite se však správně používá pro označení samostatné web stránky s vlastní doménou nebo subdomény. Landing page však může být součástí vaší stránky či eshopu a není třeba ji oddělovat. Právě Zobrazit více

Zdroj: https://www.mediaunit.cz/nac-myslet-pri-tvorbe-landing-page/

      

Problémy a rizika e-shopů na open source platformách

eshopy na open source platformě

Oblíbenost e-shopů každým rokem roste stejně jako objemy nákupů, které přes ně zákazníci realizují. To láká další a další zájemce o provozování e-shopů. Vzhledem k tomu, že právě pro nové provozovatele e-shopů jsou určeny nabídky free systémů především, je na místě zmínit některé z možných problémů a rizik, které jsou spojené právě s provozováním e-shopu na open source platformách. Takovéto shrnutí je o to důležitější, že toto řešení, které nevyžaduje počáteční investici, je na první pohled velmi lákavé a mnoho obchodníků jej proto zvolí, aniž by si byli vědomi úskalí a nevýhod takového řešení. V čem tedy spočívají tato naznačená Zobrazit více

Zdroj: https://www.mediaunit.cz/problemy-a-rizika-e-shopu-na-open-source-platformach/

      

Jak vytvořit skvělý web: 5 rad, se kterými to zvládne úplně každý

Už neplatí, že krásný a kvalitní web vznikne jen díky práci specialistů a tučným fakturám. Stačí načerpat znalosti a atraktivní stránky snadno vytvoří i úplný laik – s minimálními náklady, a přitom parádním výsledkem. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Připravili jsme pro vás pět nejzásadnějších doporučení, která vám poslouží právě jako zdroj potřebných informací. Takže pokud uvažujete o pořízení vlastního webu, jste na správném místě.

1. Na začátku stojí promyšlený návrh

Tvorba povedeného webu začíná „na papíře“. V prvé řadě byste si tak měli rozmyslet, jak bude vypadat (ve smyslu struktury) a co bude jeho cílem (účel). A tyto plány Zobrazit více

Zdroj: https://www.mediaunit.cz/jak-vytvorit-skvely-web-5-rad-se-kterymi-to-zvladne-uplne-kazdy/

      

Jak na SEO eshopu – zkontrolujte klíčové body

Připravujete nový eshop? Eshop již provozujete a nejste spokojeni s dosavadními výsledky? Zjistěte jak jste na tom se SEO. Připravili jsme si základní SEO checklist pro eshopáře.

Základní checklist

  • Máme jasně stanovené priority jednotlivých kategorií produktů
  • Máme připravenou podrobnou analýzu klíčových slov
  • Eshop má přehlednou informační strukturu
  • Eshop má dostatečný počet kategorií produktů a dalších podstránek
  • Možnost generování parametrických kategorií eshopu
  • Máme zkontrolovanou responzivitu a UX jednotlivých stránek webu
  • Kontrola rychlosti načítání stránek (Google PageSpeed / Pingdom Website Speed Test)
  • Nastavení měření v Google Analytics

Meta tagy, ALT tagy a záhlaví…

Jak na linkbaiting – metody a využití v praxi

Linkbaiting (v překladu z angličtiny: link – odkaz, bait – návnada) je jednou z off-page metod SEO, jejíž cílem je zvýšit počet odkazů na Váš web a zlepšit dohledatelnost vašich stránek ve vyhledávání. Podstatou této metody je „navnadění uživatele“ originálním a natolik užitečným obsahem (někdy i „virální obsahem“), který příjme uživatele jej sdílet a odkazovat na něj z vlastní vůle bez využití dalších linkbuildingových aktivit z vaší strany.

Metody linkbaitingu

Hlavním principem linkbaitingu je tvorba informačně hodnotného obsahu, a nejlépe podaného ve správném formátu (správnou metodou) s přidanou hodnotou pro uživatele – jedině za těchto předpokladu můžeme očekávat dostatečné Zobrazit více

Zdroj: https://www.mediaunit.cz/jak-na-linkbaiting-metody-a-vyuziti-v-praxi/

      

Obsahový plán / publikační plán ve 3 krocích

obsahový plán

Jak připravit zajímavý obsahový plán? – Tuto otázku si pokládá většina provozovatelů webů, kteří usilují o SEO založené na kvalitní obsahové strategii. Pokud tuto aktivitu berete vážně stejně tak jako my, máme pro Vás několik užitečných rad.

Krok 1. – vyhodnoťte kanály a vaší cílovku

Začněte vyhodnocením vašich potencionálních zákazníků – jejich zájmů, uvažování a webech, které na internetu navštěvují. Doporučujeme připravit persony pro konkrétní osoby, díky kterým dokážete zvolit relevantní kanály a lépe oslovíte jednotlivé zákazníky.

Krok 2. – zvolte relevantní zajímavá témata

Cílem kvalitního obsahu je bavit, pomáhat a inspirovat čtenáře. Proto klíčovým bodem je volba správných témat článků. Začněte Zobrazit více

Zdroj: https://www.mediaunit.cz/obsahovy-plan-publikacni-plan-ve-3-krocich/

      

Jak na linkbuilding a anchor texty

anchor texty odkazů

V době, kdy vyhledávací systémy neustále obnovují algoritmy (jako např. Google Panda, Penguin Google Hummingbird), které reagují na zpětné odkazy velmi „citlivě“, je aktuálním tématem linkbuilding a přirozené zpětné odkazy.

V tomto článku se podrobně podíváme na anchor texty u hypertextových odkazů, jak a kde se dají získat. Pokusíme se uvést i příklady vhodných anchor textů. Pro úplné pochopení tohoto tématu se podrobně a detailně podíváme na nejdůležitější prvky.

Úvodem je třeba říct, že anglické slovo anchor, které v překladu znamená kotva, v kontextu SEO terminologie znamená viditelný text hypertextového odkazu.

Podíváme se na následující body: