Jak na SEO eshopu – zkontrolujte klíčové body

Připravujete nový eshop? Eshop již provozujete a nejste spokojeni s dosavadními výsledky? Zjistěte jak jste na tom se SEO. Připravili jsme si základní SEO checklist pro eshopáře.

Základní checklist

  • Máme jasně stanovené priority jednotlivých kategorií produktů
  • Máme připravenou podrobnou analýzu klíčových slov
  • Eshop má přehlednou informační strukturu
  • Eshop má dostatečný počet kategorií produktů a dalších podstránek
  • Možnost generování parametrických kategorií eshopu
  • Máme zkontrolovanou responzivitu a UX jednotlivých stránek webu
  • Kontrola rychlosti načítání stránek (Google PageSpeed / Pingdom Website Speed Test)
  • Nastavení měření v Google Analytics

Meta tagy, ALT tagy a záhlaví…

Jak na linkbaiting – metody a využití v praxi

Linkbaiting (v překladu z angličtiny: link – odkaz, bait – návnada) je jednou z off-page metod SEO, jejíž cílem je zvýšit počet odkazů na Váš web a zlepšit dohledatelnost vašich stránek ve vyhledávání. Podstatou této metody je „navnadění uživatele“ originálním a natolik užitečným obsahem (někdy i „virální obsahem“), který příjme uživatele jej sdílet a odkazovat na něj z vlastní vůle bez využití dalších linkbuildingových aktivit z vaší strany.

Metody linkbaitingu

Hlavním principem linkbaitingu je tvorba informačně hodnotného obsahu, a nejlépe podaného ve správném formátu (správnou metodou) s přidanou hodnotou pro uživatele – jedině za těchto předpokladu můžeme očekávat dostatečné Zobrazit více

Zdroj: https://www.mediaunit.cz/jak-na-linkbaiting-metody-a-vyuziti-v-praxi/

      

Obsahový plán / publikační plán ve 3 krocích

obsahový plán

Jak připravit zajímavý obsahový plán? – Tuto otázku si pokládá většina provozovatelů webů, kteří usilují o SEO založené na kvalitní obsahové strategii. Pokud tuto aktivitu berete vážně stejně tak jako my, máme pro Vás několik užitečných rad.

Krok 1. – vyhodnoťte kanály a vaší cílovku

Začněte vyhodnocením vašich potencionálních zákazníků – jejich zájmů, uvažování a webech, které na internetu navštěvují. Doporučujeme připravit persony pro konkrétní osoby, díky kterým dokážete zvolit relevantní kanály a lépe oslovíte jednotlivé zákazníky.

Krok 2. – zvolte relevantní zajímavá témata

Cílem kvalitního obsahu je bavit, pomáhat a inspirovat čtenáře. Proto klíčovým bodem je volba správných témat článků. Začněte Zobrazit více

Zdroj: https://www.mediaunit.cz/obsahovy-plan-publikacni-plan-ve-3-krocich/

      

Jak na linkbuilding a anchor texty

anchor texty odkazů

V době, kdy vyhledávací systémy neustále obnovují algoritmy (jako např. Google Panda, Penguin Google Hummingbird), které reagují na zpětné odkazy velmi „citlivě“, je aktuálním tématem linkbuilding a přirozené zpětné odkazy.

V tomto článku se podrobně podíváme na anchor texty u hypertextových odkazů, jak a kde se dají získat. Pokusíme se uvést i příklady vhodných anchor textů. Pro úplné pochopení tohoto tématu se podrobně a detailně podíváme na nejdůležitější prvky.

Úvodem je třeba říct, že anglické slovo anchor, které v překladu znamená kotva, v kontextu SEO terminologie znamená viditelný text hypertextového odkazu.

Podíváme se na následující body:

Jak na linkbuilding a anchor texty

V době, kdy vyhledávací systémy neustále obnovují algoritmy (jako např. Google Panda, Penguin Google Hummingbird), které reagují na zpětné odkazy velmi „citlivě“, je aktuálním tématem přirozené zpětné odkazy.

V tomto článku se podrobně podíváme na anchor texty u hypertextových odkazů, jak a kde se dají získat. Pokusíme se uvést i příklady vhodných anchor textů. Pro úplné pochopení tohoto tématu se podrobně a detailně podíváme na nejdůležitější prvky.

Úvodem je třeba říct, že anglické slovo anchor, které v překladu znamená kotva, v kontextu SEO terminologie znamená viditelný text hypertextového odkazu.

Podíváme se na následující body:

Postup analýzy zpětných odkazů webu

V obecném slova smyslu audit stránky z hlediska SEO znamená její hloubkovou analýzu, kontrolu. Toto téma je poměrně obsáhlé a vyžaduje zvláštní článek, my se však zmíníme o jednom z neméně důležitých kroků – analýze zpětných odkazů. Analýza stránky zahrnuje 5 jednoduchých bodů: analýza odkazů, obsahu, struktury stránky, klíčových slov a kódu stránky (rychlost načítání stránky, kontrola HTML-kódu, zjišťování skriptů, robots.txt atd.)

My se zaměříme na odkazy jako jeden z nejdůležitější faktoru pro ranking stránky, a detailně popíšeme, jak se dělá analýza odkazového portfólia stránky. Zmíníme se také o nejdůležitějších věcech a specifikách, které je potřeba zohledňovat při analýze odkazů. Detailně Zobrazit více

Zdroj: http://www.mediaunit.cz/analyza-zpetnych-odkazu-webu-krok-za-krokem/

      

Kvalitní online chat zvýší konverzní poměr vašeho webu

man

Jednoduchá a rychlá komunikace s prodejcem je základem úspěšného obchodování, tak to je i v rámci podnikání na internetu. Každý klient ocení možnost rychlého dotazu a získání okamžité odpovědi.

Ano, není to novinkou, online chat je již velmi rozšířeným prvkem webových stránek jak v rámci rozsáhlých eshopu, tak na stránkách firemních webů, a jak tomu nasvědčují statistiky, tato chytrá aplikace zvyšuje konverzní poměr stránek.

Výběr online chatu je veliký, ale máme jasného favorita

Volba vhodné aplikace online chatu pro naší společnost nebyla jednoduchá. Po zkušenosti s mnohými konkurenčními produkty jsme zvolili jednoznačného favorita –

<img src="http://www.mediaunit.cz/wp-content/uploads/2016/12/man_happy.png" alt="man_happy" width="403" height="452" srcset="http://www.mediaunit.cz/wp-content/uploads/2016/12/man_happy.png 403w, http://www.mediaunit.cz/wp-content/uploads/2016/12/man_happy-267×300.png Zobrazit více

Zdroj: http://www.mediaunit.cz/kvalitni-online-chat-zvysi-konverzni-pomer-vaseho-webu/