Jak vytvořit skvělý web: 5 rad, se kterými to zvládne úplně každý

Už neplatí, že krásný a kvalitní web vznikne jen díky práci specialistů a tučným fakturám. Stačí načerpat znalosti a atraktivní stránky snadno vytvoří i úplný laik – s minimálními náklady, a přitom parádním výsledkem. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Připravili jsme pro vás pět nejzásadnějších doporučení, která vám poslouží právě jako zdroj potřebných informací. Takže pokud uvažujete o pořízení vlastního webu, jste na správném místě.

1. Na začátku stojí promyšlený návrh

Tvorba povedeného webu začíná „na papíře“. V prvé řadě byste si tak měli rozmyslet, jak bude vypadat (ve smyslu struktury) a co bude jeho cílem (účel). A tyto plány Zobrazit více

Zdroj: https://www.mediaunit.cz/jak-vytvorit-skvely-web-5-rad-se-kterymi-to-zvladne-uplne-kazdy/

      

Jak na SEO eshopu – zkontrolujte klíčové body

Připravujete nový eshop? Eshop již provozujete a nejste spokojeni s dosavadními výsledky? Zjistěte jak jste na tom se SEO. Připravili jsme si základní SEO checklist pro eshopáře.

Základní checklist

  • Máme jasně stanovené priority jednotlivých kategorií produktů
  • Máme připravenou podrobnou analýzu klíčových slov
  • Eshop má přehlednou informační strukturu
  • Eshop má dostatečný počet kategorií produktů a dalších podstránek
  • Možnost generování parametrických kategorií eshopu
  • Máme zkontrolovanou responzivitu a UX jednotlivých stránek webu
  • Kontrola rychlosti načítání stránek (Google PageSpeed / Pingdom Website Speed Test)
  • Nastavení měření v Google Analytics

Meta tagy, ALT tagy a záhlaví…

Jak na linkbaiting – metody a využití v praxi

Linkbaiting (v překladu z angličtiny: link – odkaz, bait – návnada) je jednou z off-page metod SEO, jejíž cílem je zvýšit počet odkazů na Váš web a zlepšit dohledatelnost vašich stránek ve vyhledávání. Podstatou této metody je „navnadění uživatele“ originálním a natolik užitečným obsahem (někdy i „virální obsahem“), který příjme uživatele jej sdílet a odkazovat na něj z vlastní vůle bez využití dalších linkbuildingových aktivit z vaší strany.

Metody linkbaitingu

Hlavním principem linkbaitingu je tvorba informačně hodnotného obsahu, a nejlépe podaného ve správném formátu (správnou metodou) s přidanou hodnotou pro uživatele – jedině za těchto předpokladu můžeme očekávat dostatečné Zobrazit více

Zdroj: https://www.mediaunit.cz/jak-na-linkbaiting-metody-a-vyuziti-v-praxi/

      

Obsahový plán / publikační plán ve 3 krocích

obsahový plán

Jak připravit zajímavý obsahový plán? – Tuto otázku si pokládá většina provozovatelů webů, kteří usilují o SEO založené na kvalitní obsahové strategii. Pokud tuto aktivitu berete vážně stejně tak jako my, máme pro Vás několik užitečných rad.

Krok 1. – vyhodnoťte kanály a vaší cílovku

Začněte vyhodnocením vašich potencionálních zákazníků – jejich zájmů, uvažování a webech, které na internetu navštěvují. Doporučujeme připravit persony pro konkrétní osoby, díky kterým dokážete zvolit relevantní kanály a lépe oslovíte jednotlivé zákazníky.

Krok 2. – zvolte relevantní zajímavá témata

Cílem kvalitního obsahu je bavit, pomáhat a inspirovat čtenáře. Proto klíčovým bodem je volba správných témat článků. Začněte Zobrazit více

Zdroj: https://www.mediaunit.cz/obsahovy-plan-publikacni-plan-ve-3-krocich/

      

Jak na linkbuilding a anchor texty

anchor texty odkazů

V době, kdy vyhledávací systémy neustále obnovují algoritmy (jako např. Google Panda, Penguin Google Hummingbird), které reagují na zpětné odkazy velmi „citlivě“, je aktuálním tématem linkbuilding a přirozené zpětné odkazy.

V tomto článku se podrobně podíváme na anchor texty u hypertextových odkazů, jak a kde se dají získat. Pokusíme se uvést i příklady vhodných anchor textů. Pro úplné pochopení tohoto tématu se podrobně a detailně podíváme na nejdůležitější prvky.

Úvodem je třeba říct, že anglické slovo anchor, které v překladu znamená kotva, v kontextu SEO terminologie znamená viditelný text hypertextového odkazu.

Podíváme se na následující body:

Jak na linkbuilding a anchor texty

V době, kdy vyhledávací systémy neustále obnovují algoritmy (jako např. Google Panda, Penguin Google Hummingbird), které reagují na zpětné odkazy velmi „citlivě“, je aktuálním tématem přirozené zpětné odkazy.

V tomto článku se podrobně podíváme na anchor texty u hypertextových odkazů, jak a kde se dají získat. Pokusíme se uvést i příklady vhodných anchor textů. Pro úplné pochopení tohoto tématu se podrobně a detailně podíváme na nejdůležitější prvky.

Úvodem je třeba říct, že anglické slovo anchor, které v překladu znamená kotva, v kontextu SEO terminologie znamená viditelný text hypertextového odkazu.

Podíváme se na následující body:

Postup analýzy zpětných odkazů webu

V obecném slova smyslu audit stránky z hlediska SEO znamená její hloubkovou analýzu, kontrolu. Toto téma je poměrně obsáhlé a vyžaduje zvláštní článek, my se však zmíníme o jednom z neméně důležitých kroků – analýze zpětných odkazů. Analýza stránky zahrnuje 5 jednoduchých bodů: analýza odkazů, obsahu, struktury stránky, klíčových slov a kódu stránky (rychlost načítání stránky, kontrola HTML-kódu, zjišťování skriptů, robots.txt atd.)

My se zaměříme na odkazy jako jeden z nejdůležitější faktoru pro ranking stránky, a detailně popíšeme, jak se dělá analýza odkazového portfólia stránky. Zmíníme se také o nejdůležitějších věcech a specifikách, které je potřeba zohledňovat při analýze odkazů. Detailně Zobrazit více

Zdroj: http://www.mediaunit.cz/analyza-zpetnych-odkazu-webu-krok-za-krokem/