SupportBox v roce 2015

Seznam ticketů

Dlouho jsem nepsal novinky o SupportBoxu. Naposledy jsem jej zmiňoval v Podcastu #12, kde jsem se zaměřil na historii mého vývoje SaaS aplikací, kolik mě stál atd.

Poprvé jsem se o SupportBoxu na blogu zmínil už v prosinci 2012. Takže myšlenka na šikovnou aplikaci, díky které si člověk zjednoduší podporu zákazníků přes e-mail, mi v hlavě zraje pěkně dlouho.

První verze aplikace mě stála pár tisíc a dalo se v ní prakticky jen odpovědět na e-mail. Nic šikovného se tam dělat nedalo. Žádná automatizace, žádné zjednodušení, žádná pomoc. Jak appka vypadala před 3 rokama, je vidět Zobrazit více

Zdroj: http://feeds.feedblitz.com/~/134530235/0/bugovo~SupportBox-v-roce/

      

Jak jsem téměř zkrachoval: Sledování, plánování, řízení

dashboard

Mou poslední chybou bylo (ne)řízení. Pokud jste nečetli úvod a první, druhou a třetí chybu, tak se na ně vrhněte před čtením tohoto článku. Uvedou vás do kontextu proč o nich píšu.

Určitě znáte tu definici startupu, kde podnikatel skočí z útesu a během pádu se z toho co má v batohu snaží sestavit letadlo a nenapálit to do země? No tak nějak podobně to fungovalo i u mě, plus jsem k tomu ještě padal se zavázanýma očima.

Začátkem loňského roku jsem fungoval tak, že když byly peníze na účtu, tak vše fičelo. Když nebyly, tak se utáhly Zobrazit více

Zdroj: http://feeds.feedblitz.com/~/130392455/0/bugovo~Jak-jsem-t%C3%A9m%C4%9B%C5%99-zkrachoval-Sledov%C3%A1n%C3%AD-pl%C3%A1nov%C3%A1n%C3%AD-%C5%99%C3%ADzen%C3%AD/

      

Jak jsem téměř zkrachoval: Lidi

Má třetí chyba jsou lidi. Pokud jste nečetli úvod a první a druhou chybu, tak se na ně vrhněte, před čtením tohoto článku. Uvedou vás do kontextu o čem to celé je.

Pokud se člověk rozhodne růst, tak má několik možností. Tou první je makat více. To jde ale pouze do určitého počtu hodin denně. A druhým limitujícím faktorem je znalost určitého oboru, nebo schopnosti, která je potřeba. Pokud se budu chtít stát expertem v jedné oblasti, tak už nebudu mít dost času stát se expertem v některé další.

Tou druhou možností je začít spolupracovat. Začít spolupracovat s dalšími Zobrazit více

Zdroj: http://feeds.feedblitz.com/~/129706415/0/bugovo~Jak-jsem-t%C3%A9m%C4%9B%C5%99-zkrachoval-Lidi/

      

Jak jsem téměř zkrachoval: Mnoho rozdělaných projektů najednou

Pokud jste nečetli úvod k tomu, jak jsem se dopustil několika chyb současně a ty téměř vedly k mému krachu, tak si jej určitě přečtěte předtím, než budete číst o mé druhé chybě. Dostanete tak větší nadhled co a proč se stalo.

V detailním popisu mé první chyby jste se mohli dočíst, že jsem se pustil do tvorby nových a nových projektů. Do těch jsem se pustil již v první půli loňského roku…

Do začátku loňského roku jsem vstupoval s jediným projektem a to AffilBoxem. V březnu jsem se pustil do tvorby SupportBoxu. Nástroje, kterým Zobrazit více

Zdroj: http://feeds.feedblitz.com/~/128984227/0/bugovo~Jak-jsem-t%C3%A9m%C4%9B%C5%99-zkrachoval-Mnoho-rozd%C4%9Blan%C3%BDch-projekt%C5%AF-najednou/

      

Jak jsem téměř zkrachoval: Finance

dashboard

Pokud jste nečetli úvod k tomu, jak jsem se dopustil několika chyb současně a ty téměř vedly k mému krachu, tak si jej určitě přečtěte předtím, než budete číst o mé první chybě. Dostanete tak větší nadhled co a proč se stalo.

Finance jsou pro podnikání stejně důležité jako krev pro člověka. Jakmile přestane téci, člověk umře. Stejně tak je to s firmou. Je důležité si hlídat stav účtu, cash flow, půjčky a spoustu dalších věcí o kterých jsem do té doby neměl ani tušení.

Jak jsem to řídil do té doby? Velmi jednoduše :). Položil jsem si otázku – Zobrazit více

Zdroj: http://feeds.feedblitz.com/~/128611387/0/bugovo~Jak-jsem-t%C3%A9m%C4%9B%C5%99-zkrachoval-Finance/

      

Jak jsem téměř zkrachoval

Je ráno 17. března 2015. Je ještě šero a mně se nechce vstávat z postele. Musím. Vezmu to přes koupelnu, abych rozlepil oči. Došourám se do kuchyně uvařit nakopávací kafe. Beru ho a jdu do pracovny. Sedám k počítači. Nevím co očekávám, že tam uvidím, ale doufám. Doufám, že přes noc přišly nějaké prodeje.

Bang. Nic. Nula. Co teď? Jak jim to řeknu? Co vlastně budu dělat? Na účtu mi zbývají peníze na výplaty všem, se kterými spolupracuji, plus servery a pak končíme. Jak se to sakra mohlo stát?

Takto zhruba probíhalo jedno ráno začátkem letošního roku. Byl to také začátek přerodu Zobrazit více

Zdroj: http://feeds.feedblitz.com/~/128060861/0/bugovo~Jak-jsem-t%C3%A9m%C4%9B%C5%99-zkrachoval/

      

Nest – chytrý termostat

Na konci loňské zimy se mi doma rozbil termostat. Měli jsme nějakou bezdrátovou hranatou ošklivou krabičku, která víc nefungovala, než fungovala. Dalo se na něm nastavit, kdy má začít topit a na kolik a kdy má vypnout.

To mi ovšem nestačilo. Mám rád technické hračky a stejně jako jsem se kdysi zamiloval do MacBook Air a obratem si jej koupil, potom Do Tesly Model S (ta mě ještě čeká :-D), tak stejně tak jsem se na první pohled zamiloval i do termostatu Nest. Mám rád šikovné věci, které dobře fungují a krásně vypadají.

Pokukoval jsem po něm docela dlouho, ale Zobrazit více

Zdroj: http://feeds.feedblitz.com/~/125241769/0/bugovo~Nest-chytr%C3%BD-termostat/

      

Poznejte díky Facebooku vaše zákazníky lépe než jejich matka

proc se zobrazuje na fb

Facebook zjistí těhotenství dříve než těhotenský test a ví o každém vašem kroku a nákupu nejen na internetu. Všechny informace máte k dispozici.

Facebook má více než 1,3 miliardy aktivních uživatelů. Těch, kteří se alespoň jednou za čas připojí na Facebook. Nedávno dokonce překročil 1 miliardu aktivních uživatelů za jediný den. U nás je to přes 4 milióny. Lidé přestali pro osobní konverzaci používat email, omezili nejen čas u televize, ale také čas strávený v různých katalozích hledáním informací, které je zabaví, nebo naučí něco nového.

Facebook je pro mnohé rozcestníkem, stejně jako to byl kdysi Seznam.cz. A díky tomu získává Facebook Zobrazit více

Zdroj: http://feeds.feedblitz.com/~/123209151/0/bugovo~Poznejte-d%C3%ADky-Facebooku-va%C5%A1e-z%C3%A1kazn%C3%ADky-l%C3%A9pe-ne%C5%BE-jejich-matka/