SEO copywriting

SEO copywriting se občas zaměňuje jako SEO copyrighting (nebo dokonce copyriting), což ale s copywritingem nemá nic společného, neboť copyright znamená v překladu autorská práva. Správný výraz SEO copywriting je obor / disciplína, která se zaměřuje na psaní nejen reklamních či prodejních textů, ale i běžných článků a popisků, která bere zřetel jak na SEO faktory, tak i kvalitní uživatelský zážitek, který čtenáři nabídne hodnotné informace.

Člověk, který se zabývá psaním textů, se nazývá SEO copywriter (s jedním T).

Title tag (titulek)

Title tag, nebo také titulek, je jeden z nejdůležitějších SEO faktorů. Titulek, v kódu text titulku, se zobrazuje v organickém vyhledávání vždy nad meta description a měl by výstižně zobrazovat co se na dané stránce nachází. Title tag také dokáže ovlivnit míru prokliku (CTR). Čím zajímavější titulek (poutavější / prodejní argumenty apod.), tím větší CTR.

Title tag se často špatně označuje jako SEO title či SEO titulek, nicméně je zřejmé o co se jedná.

Délka titulku by měla být do 600 pixelů (cca 50-60 znaků).

Užitečné pluginy na WordPress

Ukázka ze SEO pluginu Rank Math

Nejlepší pluginy na WordPress

Jaké pluginy na WordPress, při tvorbě webových stránek, používám? Jaké pluginy jsou za mě nejlepší a užitečné? V tomto článku jsem napsal seznam pluginů, které používám nejen na mém webu, ale i na webech mých klientů. Uvedu i pluginy, které jsem pouze testoval po dobu několika dní nebo i ty, které mám na ,,seznamu oblíbených“. Rád bych také zmínil, že pokud tvořím web, snažím se používat co nejméně pluginů, aby nedocházelo ke zpomalování webu.

Pokud nevíte, <a target="_blank" href="https://www.smuton.cz/jak-nainstalovat-plugin-do-wordpress/" title="Jak instalovat a aktivovat Zobrazit více

Zdroj: https://www.smuton.cz/uzitecne-pluginy-na-wordpress/

      

Odlišnost sociálních sítí

Jak na Facebook | Smuton.cz

Jak fungují sociální sítě?

Sociální sítě jako Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, LinkedIn atd., fungují odlišně. Mají jiný algoritmus a mohou být určené pro jiné cílové skupiny. Pro někoho, kdo prodává nábytek mohou být vhodnější sociální sítě jako Instagram či Pintereset a pro podnikatele, který prodává např. kurzy, to může být třeba Facebook. Zjištění, kde se vaše cílová skupina nejvíce shromažďuje, můžete zjisti pomocí analýzy cílové skupiny a konkurence.

Možná je vaše cílová skupina na více sociálních sítí, ale na každé sociální síti hledá a očekává něco Zobrazit více

Zdroj: https://www.smuton.cz/odlisnost-socialnich-siti/

      

Kdy sdílet příspěvky na sociální sítě?

Kdy sdílet příspěvky na sociální sítě? | Smuton.cz

Kdy je nejlepší sdílet příspěvky na sociální sítě?

Častá otázka od zákazníků je, proč sdílím příspěvek na sociální sítě Facebook a Instagram zrovna v tuto hodinu? Proč ne v jinou? Nebo třeba: ,,Slyšel jsem, že nejlepší je sdílet příspěvky v tolik a tolik hodin.“ Jak to teda vlastně je a jaká je má zkušenost?

Každý byznys je jiný a tím pádem je i vaše cílová skupina jiná, než třeba Franty, který má dobré výsledky, když sdílí příspěvky v 16:00h v pondělí, středu a Zobrazit více

Zdroj: https://www.smuton.cz/kdy-sdilet-prispevky-na-socialni-site/

      

Zprovoznění Ruby on Rails vývojového prostředí ve VirtualBoxu

Jednou z největších překážek začínajících Ruby on Rails programátorů je zprovoznění vývojového prostředí. Na začátku si musíte vybrat, ve které Linux distribuci budete pracovat. Je z čeho vybírat, ale nezapomínejte, že vám jde hlavně o uživatelsky přívětivé prostředí. Jste začátečníci a musíte se v něm brzy zorientovat. Přecházíte z Windows a nechcete, aby byla změna tak drastická. Proto se mně jako ideální jeví distribuce Ubuntu, nebo jakákoli jiná obnož stojící na Ubuntu – Linux Mint, Kubuntu, Xubuntu a další. Pro tento článek zvolím distribuci Linux Mint 17.3, ale pravděpodobně bude postup fungovat i na ostatní.

Instalace a nastavení VirtualBoxu

Pro ty, Zobrazit více

Zdroj: http://blog.jirisubr.com/zprovozneni-ruby-on-rails-vyvojoveho-prostredi-ve-virtualboxu/

      

Práce za podíl na projektu

Obecně nefunguje. Všímám si, že je to poslední dobou trend. Můžou za to pravděpodobně videa a články o úspěšných lidech. A každý chce být úspěšný. Takže se v hlavě zrodí nápad, ale co dál? Je mi dvacet, neumím programovat, neumím grafiku, neumím vlastně nic. Ale já to vymyslel! No tak si dám poptávku a půjdeme spravedlivě 50/50. Já budu řešit byznys + jsem vymyslel tenhle bezva nápad a ten druhý bude vyvíjet, dělat grafiku, co bude potřeba. Ideální start bez investice jediného floka. Opravdu se někdo ozval. A tak začíná naše partnerství. Postupem času zjišťuju, že dotyčný neumí o moc Zobrazit více

Zdroj: http://blog.jirisubr.com/prace-za-podil-na-projektu/