Kolik se dá vydělat na AdSense v ČR?

Pokračuji v odpovídání na otázku ohledně AdSense z minulého článku.

Jaké RPM (výdělek z 1 000 zobrazení) je normální? Co už je málo a co je moc?

Zahrabal jsem opět ve svých datových archivech a dal dohromady nějakou statistiku. Chtěl jsem se kromě průměrných hodnot podívat i na typickou distribuci (statistické rozdělení, rozptyl hodnot). Aneb: k čemu Vám bude, když Vám řeknu, že průměrné zhodnocení andělských investic v rané fázi startupů je +260 %, když vám zároveň zapomenu říct, že 70 % startupů skončí totálním fiaskem.

Dat pro podobné analýzy nemám až tolik, je tedy potřeba počítat s tím, že grafy Zobrazit více

Zdroj: http://www.inwebstor.cz/kolik-se-da-vydelat-na-adsense-v-cr/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=kolik-se-da-vydelat-na-adsense-v-cr

      

Dá se ještě na Google AdSense vydělat?

Přišel mi do komentářů dotaz:

Zdravím, chci se zeptat, dá se dnes s AdSense vydělat aspoň něco málo na českém trhu? A klesá AdSense stále níže s výdělky? Mohl by mi když tak někdo poradit, co využít, když ne AdSense?

Tohle je velmi zajímavá otázka. Můj dojem je, že výdělky z AdSense se (přepočteno na 1 000 zobrazení, tedy RPM) rok od roku neustále snižují. Jenže mám zkušenost, že dojmy jsou často úplně mimo realitu.

Podíval jsem se tedy na tvrdá data.

Sebral jsem všechna historická data, která mám k dispozici. Celkem jsem dal dohromady data od ledna 2010 do října 2019 s celkovými Zobrazit více

Zdroj: http://www.inwebstor.cz/da-se-jeste-na-google-adsense-vydelat/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=da-se-jeste-na-google-adsense-vydelat

      

Tři roky poté

Od mého posledního článku uběhly téměř 3 roky (přesněji 33 měsíců). Téměř stejně tak dlouhou dobu jsem nevybíral emailovou schránku spojenou s tímto webem. Co se za tu dobu událo a změnilo?

Je toho hodně.

Ve schránce jsem za tu dobu nastřádal více než 5 000 emailů (tímto se omlouvám všem, kterým jsem celou tu dobu neodpovídal). Zjistil jsem, že mi zrušili affiliate účet u Amazonu, protože jsem nedodal potvrzení o tom, že chráním soukromí dětí. Málem mi zrušili affiliate účet u Avangate, protože jsem nedodal dokumenty pro KYC/AML (know your customer / anti-money laundering, v zásadě taková „protiteroristická“ buzerace), stihnul jsem Zobrazit více

Zdroj: http://www.inwebstor.cz/tri-roky-pote/

      

Master účet u FIO – Jak investovat do dividendových akcií a nestrávit mládí ve frontě

Na začátku investujete peníze, a pak už jen sledujete, jak Vám na účet naskakují dividendy. Ano, dividendové akcie patří bez debat ke zdrojům skutečně pasivního příjmu. I když … v Česku to tak úplně neplatí.

Pokud si nedáte pozor a české dividendové akcie kupujete na svůj vlastní účet u CDCP, musíte si dividendu sami vyzvednout! Obnáší to jednu návštěvu banky, stání ve frontě, občanský průkaz a vyplnění příslušného formuláře. Tedy v případě, že jste fyzická osoba.

Pokud vlastníte dividendové akcie jako právnická osoba, tak je inkaso pravidelné dividendy ještě větší sranda! Musíte si zaslat žádost v písemné podobě, s úředně ověřeným podpisem, výpisem z OR a číslem účtu, kam chcete dividendu vyplatit. Pozn.: Přesný postup výplaty se liší titul od titulu, ale obecně platí toto.

Pokud máte větší dividendové portfolio z českých akcií, jako třeba Drago, může se pohodový pasivní příjem z dividendových akcií proměnit v noční můru (a také se – přepočteno cenou Vašeho času – pěkně prodražit)

Člověku se nechce věřit, že v roce 2014, uprostřed Evropy, může fungovat takový na hlavu postavený předpotopní systém. A to jsou přesně ty momenty, kdy se člověk zastydí, v jak zaostalé zemi to stále žije.

Na Zobrazit více

Zdroj: http://www.inwebstor.cz/master-ucet-u-fio-jak-investovat-do-dividendovych-akcii-a-nestravit-mladi-ve-fronte/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=master-ucet-u-fio-jak-investovat-do-dividendovych-akcii-a-nestravit-mladi-ve-fronte

    

Přehled příjmů LEDEN 2014

:-)

Po dlouhých devíti měsících, kdy jsem na své pravidelné reporty kašlal, je tu další přehled mých pasivních příjmů.

Leden byl pro mě ve znamení práce. Na začátku ledna jsem si odbyl všechny školní povinnosti a zbytek měsíce jsem si vyhradil pouze na práci pro své klienty. Stále jsem totiž nerozsekl, čemu se chci po dokončení školy věnovat. Na jedné misce vah je podnikání – a tedy relativně volná pracovní doba, možnost pracovat odkudkoli na světě a určovat si vlastní agendu. Na druhé misce zaměstnání v oboru se vším, co k tomu patří (tedy s koulí na noze po dobu příštích několika let, open space kanceláří a prací pro velkou firmu, kde politika má řádově vyšší váhu než skutečný výkon)

Od dob svého prvního článku jsem své podnikání výrazně přebudoval – teď už to vlastně není podnikání, ale takový freelancing provozovaný jako s.r.o. a toto uspořádání mi vyhovuje mnohem lépe. Každopádně v lednu jsem si potvrdil, že když přestanu dělat blbosti a soustředím se jen na práci, dokázala by mě celkem slušně uživit. Poprvé ve svém životě jsem si tak sáhnul na magickou metu 100 tisíc za měsíc (utekla mi o necelé 4 tisíce)

Jediné, co na tom Zobrazit více

Zdroj: http://www.inwebstor.cz/prehled-prijmu-leden-2014/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=prehled-prijmu-leden-2014

    

Investování do peer to peer půjček (P2P lending)

Už 12 měsíců investuji část svých přebytečných peněz na jedné peer-to-peer lending platformě. Po měsících planých slibů konečně nadešel čas, abych se se svými čtenáři podělil o své dosavadní zkušenosti.

Peer to peer půjčky (P2P lending, sociální půjčky, social lending apod.) nejsou zatím v centru pozornosti mainstreamových médií. Pokud nečtete můj blog pravidelně, dost možná se s tímto termínem setkáváte poprvé. Pro mě představuje P2P lending (což je jen jedna z odnoží crowdfundingu) zásadní finanční inovaci, možnou předzvěst věcí příštích a jsem z něj nadšený. Snažil jsem se proto do tohoto trendu nastoupit už několik let, ale až v lednu 2013 jsem našel platformu, která by byla funkční, důvěryhodná a zároveň přístupná zahraničním investorům.

Co je to peer to peer lending?

P2P lending je poskytování úvěrů (spotřebitelských, investičních) bez prostředníka – tedy banky. Tak jako u jiných forem crowdfundingu i zde máte na jedné straně pár lidí, kteří potřebují peníze (žadatele o půjčku), a na straně druhé velký dav lidí, kteří se jim na tuto půjčku skládají.

Žadatel o půjčku 1000 EUR tedy nedostane tisícovku od jednoho subjektu (člověka, banky, nedejbože nebankovní instituce). Dostane třeba po 5 eurech od 200 různých lidí.

Něco, co Zobrazit více

Zdroj: http://www.inwebstor.cz/investovani-do-peer-to-peer-pujcek-p2p-lending/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=investovani-do-peer-to-peer-pujcek-p2p-lending

    

Experimenty s affiliate II

V minulém článku jsem si stěžoval, že mé poslední experimenty s affiliate nedopadly příliš dobře. Na jednom programu, konkrétně na propagaci Hubnutí hrou, jsem v roce 2013 prodělal 4000 Kč a celou zkušenost jsem uzavřel s tím, že tento typ spolupráce není pro mě a že se mu nebudu nadále již věnovat. Muž má držet své slovo, ale jen hlupák nikdy nemění své názory.

Takže jak jste asi pochopili, i letos jsem Hubnutí hrou nakonec propagoval a pokračoval tak ve svých experimentech. Co mne přimělo změnit názor?

Dva dny po zveřejnění mého článku Shrnutí roku 2013 mi do mailboxu přišla nabídka, která mou spolupráci s tímto programem učinila prakticky bezrizikovou:

Bonus 3 000,00 Kč pro každého, kdo přivede více jak 600 konverzí do tréninku zdarma!

Zde chci jen dodat, že nemám žádné speciální zacházení, tuto nabídku dostali všichni partneři. Jenže já byl v pozici, kdy jsem téměř s jistotou věděl, že tato nabídka pro mě znamená prakticky nulové riziko.

Věděl jsem, že v minulosti jsem již více než 600 konverzí přivedl.

Věděl jsem, že dokážu přivést 1 konverzi za cenu 5 Kč, protože už se mi to v minulosti povedlo.

Jakýkoli prodej prémiového produktu (s provizí 1500 Kč) Zobrazit více

Zdroj: http://www.inwebstor.cz/experimenty-s-affiliate-ii/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=experimenty-s-affiliate-ii

    

Shrnutí roku 2013

:-)

Omlouvám se všem pravidelným čtenářům tohoto blogu za delší pauzu. Děkuji, že sem stále chodí tolik lidí, přestože se tu již 8 měsíců neobjevil žádný článek. Cítím povinnost napsat aspoň pár slov závěrem roku 2013 jako takový bilanční článek za končícím rokem. Píši tak trochu bez ladu a skladu o všem důležitém, co se za posledních 8 měsíců událo – snad si z toho někdo něco odnese.

Experimenty s affiliate (více zde a zde)

Tyhle mé experimenty nakonec dopadly jako solidní neúspěch, ale aspoň jsem si vyzkoušel tunu různých optimalizačních technik a získal snad i nějaké poučení. Krátké shrnutí: propagoval jsem několik infoproduktů, s nimiž se na jaře minulého roku roztrhl pytel.

Email Academy – získané 2 konverze x 2500 Kč. Vyplacena pouze jedna, druhá zamítnuta. Podobná zkušenost u účtu klienta, jemuž monetizuji web – ze 4 konverzí schváleny 3. Celkem jsem investoval 1987,62 Kč, takže nakonec mírný zisk.

Mistrovství svádění – celkem jsem za propagaci utratil 1197,90 Kč, nezískaná žádná konverze.

Hubnutí hrou – celkem jsem za propagaci utratil 5017,10 Kč. Získal jsem 1009 konverzí prvního stupně a 1 konverzi prodejní (x 1500 Kč). Provize je již bohužel včetně DPH, takže čistá provize je Zobrazit více

Zdroj: http://www.inwebstor.cz/shrnuti-roku-2013/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=shrnuti-roku-2013