Chemstr – zajímavý podnikatelský příběh

Jak rychle přišlo jaro, tak přicházíme i my s dalším článkem, zabývajícím se vybranou českou společností – ta dnešní je z trochu jiného prostředí, než kterými jsme se doposud zajímali.

Psal se rok 1991, kdy Luděk Šafařík starší zahájil svoji podnikatelskou činnost se sortimentem, kterého v dané době nebyl na trhu dostatek – technickými spreji a lepidly. Jak čas plynul, objevovaly se první úspěchy a neúspěchy, podnikatelské prostředí se dynamicky měnilo a území České republiky začaly okupovat nadnárodní koncerny. Především láska k produktům a možnost spolupráce při zajímavých projektech byly hnací silou, neustále motivující k dalšímu vývoji.

Nyní, 25 let po Zobrazit více

Zdroj: http://burketing.com/blog/2016/04/06/chemstr-zajimavy-podnikatelsky-pribeh/

      

Všechno se počítá

Jistě jste si všimli, že si velký počet lidí, které jste v průběhu života potkali, stěžovali na mnohé všední útrapy, na nepříznivost osudu, malou podporu rodičů nebo špatnou volbu vzdělání. Pokud se od těchto nešťastníků chcete odlišit, uvědomte si, že pouze Vy jste pány svého vlastního osudu, pouze Vy máte tu kouzelnou moc pevně uchopit otěže budoucnosti a vydat se vstříc té báječné cestě jménem život. Každý z nás má před sebou určitý počet let života, které Vám nikdo nikdy nevrátí. Život je to nejcennější co máte a co můžete dát. Proto ho, prosím, nepromarněte. Je až k nevíře, jak Zobrazit více

Zdroj: http://burketing.com/blog/2016/01/01/vsechno-se-pocita/

      

Plnění předsevzetí – část 2.

Dříve, než začnete cokoliv plánovat, je podstatné, abyste věděli, čeho vlastně chcete dosáhnout a zároveň je nutné si nastavit priority. Pokud je Vaším snem stát se šampiónem v kulturistice, těžko je reálné, dosáhnout výrazného zlepšení v maratónském běhu. Vytvářejte si tedy cíle tak, aby na sebe navazovaly a vzájemně se spolu podporovaly k Vašemu prospěchu.

Cíle by měly mít reálnou podobu. Obvykle nestačí, když si pouze řeknete, že chcete v následujících měsících zhubnout. Je třeba si přesně definovat cestu, která se bude skládat z dílčích cílů. Příkladem může být tréninkový a stravovací plán na předem určené časové období a očekávaný Zobrazit více

Zdroj: http://burketing.com/blog/2015/12/31/plneni-predsevzeti-cast-2/

      

Plnění předsevzetí – část 1.

Stejně jako každý lodní kapitán potřebuje znát plán své cesty, tak i my bychom měli vědět, jakým směrem by se měl ubírat náš život, jak se chceme vyvíjet, zdokonalovat a zlepšovat. Když se vysloví slůvko „předsevzetí“, obvykle si většina lidí vybaví klasické novoroční pobláznění smyslů, kterým si jistě prošel téměř každý z nás. Nový rok se zdá jako nejideálnější doba pro radikální změny, započnutí něčeho nového a zlepšování sebe sama. Pokud si myslíte, že přesně o tom je naše knížka, prosím Vás, přestaňte nyní číst a neztrácejte s námi čas. Pokud si však přejete dostat ucelený seznam rad a poznatků, Zobrazit více

Zdroj: http://burketing.com/blog/2015/12/27/plneni-predsevzeti-cast-1/

      

Zmrzlina, kam se podíváš

zmrlina

Před několika lety jsem se zamýšlel nad tím, že sehnat kvalitní točenou zmrzlinu, je v našich končinách poměrně velký problém, a když už se nějaký ten stánek se zmrzlinou objevil, produkt ve většině případů nestál za rozdráždění chuťových buněk. Důvodem, proč se lidé do tohoto podnikání nepouštěli, byla především poměrně velká náročnost přípravy, nezajišťující odpovídající zisk.

V současné době je situace diametrálně odlišná. Míst, kde se dá točená zmrzlina koupit, je přehršel, jediným problémem však stále zůstává kvalita. Na trhu se objevilo hned několik společností, které se snaží prodejcům vnutit své stroje a směsi, nahrazující tradiční výrobní postupy pouhým vsypáním kouzelného Zobrazit více

Zdroj: http://burketing.com/blog/2015/07/27/zmrzlina-kam-se-podivas/

      

Ráno, nejdůležitější doba dne

Poslední dobou se na internetu vyrojilo obrovské množství článků, které popisují ráno produktivních, úspěšných a spokojených lidí.

Poslední dobou se na internetu vyrojilo obrovské množství článků, které popisují ráno produktivních, úspěšných a spokojených lidí. Několik z nich jsme si samozřejmě ze zvědavosti přečetli. Jejich obsah nás v několika bodech potěšil, v jiných tomu tak nebylo. Proto jsme se rozhodli napsat náš vlastní článek, který je založen na našich praktických zkušenostech v kombinaci s poznatky, kterých jsme nabili zkoumáním v internetových databázích, zabývajících se vstáváním a produktivním životem.

Psycholog Roy F. Baumeister ve svých výzkumech uvádí, že nejdůležitější částí dne je ráno především Zobrazit více

Zdroj: http://burketing.com/blog/2015/06/03/rano/

      

Nejhodnotnější fotbalové týmy světa

Fotbal je byznys, na který se upírají oči fanoušků z celého světa. Vůbec nezáleží na tom, odkud lidé sledují obraz zeleného pažitu, po kterém běhá 22 milionářů, z tepla svého domova, hospody nebo brazilské favely, kde je fotbal jednou z největších příležitostí, jak uniknout z chudoby a každodenního nebezpečí.

Fotbal je byznys, na který se upírají oči fanoušků z celého světa. Vůbec nezáleží na tom, odkud lidé sledují obraz zeleného pažitu, po kterém běhá 22 milionářů, z tepla svého domova, hospody nebo brazilské favely, kde je fotbal jednou z největších příležitostí, jak uniknout z chudoby a každodenního nebezpečí.

Tak jako každá světová Zobrazit více

Zdroj: http://burketing.com/blog/2015/05/28/nejhodnotnejsi-fotbalove-tymy-sveta/

      

Gogoro – víc než jen skůtr

Možná zrovna nemáte odložené peníze na to, abyste si mohli koupit vůz značky Tesla. To si uvědomují i vývojáři společnosti Gogoro, která se chystá uvést na trh elektrický skůtr, jehož zrychlení z 0 na 50 kilometrů v hodině zabere pouhé 4 vteřiny a může dosáhnout maximální rychlosti 95 km/h.

Možná zrovna nemáte odložené peníze na to, abyste si mohli koupit vůz značky Tesla. To si uvědomují i vývojáři společnosti Gogoro, která se chystá uvést na trh elektrický skůtr, jehož zrychlení z 0 na 50 kilometrů v hodině zabere pouhé 4 vteřiny a může dosáhnout maximální rychlosti 95 km/h.

Nejisté zatím je, kdy Zobrazit více

Zdroj: http://burketing.com/blog/2015/05/28/gogoro-vic-nez-jen-skutr/