Jak rozjet affiliate projekt?

????

V dnešním článku se pozastavím nad tématem budování středně velkého affiliate projektu typu PestryJidelnicek.cz. Prozradím vám pár tipů a příběh o tom, jak tenká může být hranice mezi úspěšným a neúspěšným affil projektem.

V dnešní affiliate komunitě často proklamují, že projekty musí být super přínosné, affilák pokud možno musí být zapálen jen do toho jednoho produktu a nedefocusovat se. To je sice pěkné, ale pokud vám nefungují čísla, je to dlouhodobě neudržitelný model. Já nejdříve hledám téma, které funguje byznysově.

1.Nebát se failovat

Na 1 úspěch čekám průběžně 10 neúspěchů. To znamená, že 1 projekt z 10, které jsem kdy spustil, finančně Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/rozjet-affiliate-projekt/

      

10. affiliate konference – report nejzajímavějších přednášek

V úterý 4.4. proběhla v Praze jubilejní 10. Affiliate konference, a rovnou říkám, že se 100% povedla. Původní prostory Radlické kulturní sportovny pár týdnů před dnem konáním nahradila Galerie Louvre na Národní třídě, aby ještě umocnila zážitek z celého dne. Ale zpět k tomu hlavnímu, proč sem zhruba 100 lidí zabývajících se affiliate zamířila – k programu.

Petr Jurča

Jako první řečník měl trošku nevděčnou úlohu – pustit se rovnou složitějších rovnic affiliate nebo začít pozvolna? Zvolil druhou možnost a po krátkém vysvětlení, jak vlastně affiliate vnímá, nám na příkladech Kiwi.com, Epojisteni.cz a Skrblik.cz ukázal jejich přidané hodnoty.

On sám se svým projektem Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/10-affiliate-konference-report-nejzajimavejsich-prednasek/

      

Affiliate a práce s příjmy

Článek o tom, jak investuji zpět do affiliate podnikání a zacházím s penězi, jsem chtěl sepsat už delší dobu. Nicméně reaguji na zajímavý tweet od Vlada Rejholce a následnou diskuzi pod ním. V dnešním článku vám tedy nabídnu svůj pohled na investování a práci s financemi v projektech.

Všetci píšu, ako všetky affilom zarobené peniaze investovať a zarobiť viac, ale nikto nepíše, ako popri tom financovať rodinu a stavbu domu.

— Vladimír Rejholec (@exot) 12. března 2017

Každý má svůj styl práce s výnosem z podnikání. Mé příjmy pocházejí většinou z affilu (převážně lead gen) nebo reklamní činnosti (podej Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/affiliate-prace-prijmy/

      

Bude další affiliate konference – má smysl tam chodit?

????

Trošku bulvárnější nadpis. Já vím :). Affilblog byl a je opět mediálním partnerem největší (a snad i jediné) akce zabývající se čistě affiliate marketingem v ČR. Dnešní článek nebude mít klasickou pozvánkovou strukturu jako v minulosti. Pokusím se zaměřit na to zda má smysl na podobné akce chodit a pro koho jsou určeny.

Ignorace konferencí a akcí

Poslední léta jsem přestal vyhledávat jakékoliv konference, kempy a kdoví co ještě. Až na jednu vyjímku a to affiliate konferenci. Uvědomil jsem si že když vyrazím na jinou akci nemám si moc s lidma co říct obvykle jsou z eshop světa nebo to jsou Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/bude-dalsi-affiliate-konference-ma-smysl-chodit/

      

Jak outsourcuji služby a hledám pracovníky?

Přibližně před 2 lety jsem se v rámci affil projektu pestryjidelnicek.cz dostal poprvé do situace, kdy jsme potřebovali najmout člověka, který by po mně převzal dělání práci (support). Od té doby mi byznysem prošly asi tři desítky různých spolupracovníků nebo externistů. Proto bych se s vámi chtěl podělit o mé zkušenosti. Týkají se menší firmy (a menších týmů) v affiliate online projektu. Téměř jistě tak nebudou (a ani nemohou být) platné pro všechny typy firem a podnikání.

Co outsourcovat?

Ve zkratce: věci, kterým rozumím. Neznamená to, že jste v nich lepší než osoba, kterou najímáte. Naopak byste se měli snažit najmout Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/outsourcuji-sluzby-hledam-pracovniky/

      

Affiliate konkurence a konkurenční výhody

Většina affiláků má z konkurence panickou hrůzu. Ze strachu před kopírováním se pak o svém affiliate podnikání nechtějí příliš bavit. Tato tématika je poněkud kontroverzní a právě proto bych chtěl v dnešním článku zabrousit do jejích vod a rozvířit diskuzi o tom, jakým způsobem se s konkurencí vyrovnáváte třeba právě vy.

Konkurence může být totiž velmi přínosným nástrojem, s jehož pomocí můžete své projekty zlepšovat a následně pozorovat růst tržeb. Osobně mi konkurence velmi pomáhá a motivuje mě v růstu a vylepšování mého podnikání. O konkurenci si udržuji přehled – a než abych každý den kontroloval novinky a změny, provádím průzkum Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/affiliate-konkurence-konkurencni-vyhody/

      

5 stinných stránek affiliate marketingu + řešení

1

Řekněme si to na rovinu, mnoho zajímavého obsahu s affiliate tématikou v ČR poslední dobou nevzniká. Rád bych se znovu zapojil do dění v komunitě a pomohl tak začínajícím a středním affilákům. Také chci rozvířit diskuzi a vrátit affilblog mezi oblíbené zdroje informací nejen v článcích, ale hlavně v komentářích, které byly často velice přínosné a věcné. Dal jsem si splnitelný cíl, a to přinést alespoň 1 zajímavý a inspirativní článek měsíčně. Takový, který bude mít trošku kontroverzní zabarvení a rozvíří diskuze (což aktuálně dost chybí).

1. Ztráta kontroly nad brandem

Problém pro inzerenty: Bohužel ne všichni affiláci jsou profesionálové, kteří hledají Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/5-stinnych-stranek-affiliate-marketingu-reseni/