Monetizace online projektu

🙂

V dnešním článku si zauvažuji nad možnou monetizací nově vznikajícího online projektu. Jaké jsou možnosti a jak je využít pro svůj prospěch.

Nový projekt

V posledním kvartálu 2017 připravuji ke spuštění zbrusu nový projekt. Díky automatizaci a osekání některých mých aktivit se mi uvolnil slušný časový prostor a dostal jsem konečně nápad, který mi stojí za validaci. Půjdu na věc ve stylu spuštění minimálního produktu; co nejdříve, abych si zvalidoval trh a jeho potenciál. Nicméně podle analýz a průzkumu je to projekt, kterému si chci dlouhodobě věnovat. Navíc je to snad první projekt ve kterém mám skutečný zájem o problematiku a částečnou Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/monetizace-online-projektu/

      

Vícejazyčné affil projekty

Je to už 3 roky, co jsem spustil svůj první „zahraniční” web ve slovenštině. Nicméně za opravdový launch zahraničního webu beru až spuštění polského obsahového webu, které se konalo minulý rok. Následně jsem spustil weby v dalších 8 světových jazycích pro celkem 13 různých zemí. V dnešním článku se tedy pozastavím nad mými zkušenostmi s cizími trhy.

Typy affiliate projektů

Mým dlouhodobým affiliate cílem bylo mít rozjeté projekty v mnoha zemích po celém světě. Důvodem bylo rozšíření obzorů, nové zkušenosti a také diverzifikace rizika případného výpadků příjmů. Z počátku jsem si to moc neuvědomoval, ale je naprosto klíčové vybrat správné zaměření, kterému Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/vicejazycne-affil-projekty/

      

Dlouhodobý affil

Z počátku jsem stavěl affil projekty tak, aby v co nejkratší době generovaly co nejvíce peněz. V minulosti to bylo mnohem jednodušší. Stačilo postavit jednoduché MFA na doméně s klíčovým slovem a přidat přeoptimalizovaný text na dané kličové slovo. Pak nastavit sitewide odkazy na svých webech s klíčovým slovem, které chcete vystřelit nahoru a mohl jste být do pár týdnů na top pozicích ve vyhledávačích.

Krátkodobý affil

Vůbec mi tehdy nedocházelo, že se jedná pouze o krátkodobou záležitost, a že do pár let už tak jednoduše nebude možné vyhledávače obejít. Těch možností, jak dělat krátkodobý affil, je stále mnoho, ale už se Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/dlouhodoby-affil/

      

Co může ohrozit váš affiliate příjem?

🙂

Vždy jsem chtěl docílit stabilních affiliate příjmů, ale čím déle se affiliate zabývám, tím více se začínám smiřovat s tím, že je to velmi složité, ne-li nemožné. Snažíte se ze všech sil a nakonec dosáhnete vytouženého milníku v příjmech. Přijde nějaká událost a najednou spadnete opět na hubu a začínáte znovu. Uvedu pár příkladů, co se může stát s vašimi affiliate příjmy, na co se připravit a co můžete dělat, abyste zmírnili neblahé následky těchto situací.

1. Změna podmínek inzerenta nebo ukončení kampaně

Několikrát za život se mi stalo, že inzerent radikálně změnil podmínky partnerského programu (obvykle k horšímu) – nižší provize, Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/muze-ohrozit-vas-affiliate-prijem/

      

Jak rozjet affiliate projekt?

????

V dnešním článku se pozastavím nad tématem budování středně velkého affiliate projektu typu PestryJidelnicek.cz. Prozradím vám pár tipů a příběh o tom, jak tenká může být hranice mezi úspěšným a neúspěšným affil projektem.

V dnešní affiliate komunitě často proklamují, že projekty musí být super přínosné, affilák pokud možno musí být zapálen jen do toho jednoho produktu a nedefocusovat se. To je sice pěkné, ale pokud vám nefungují čísla, je to dlouhodobě neudržitelný model. Já nejdříve hledám téma, které funguje byznysově.

1.Nebát se failovat

Na 1 úspěch čekám průběžně 10 neúspěchů. To znamená, že 1 projekt z 10, které jsem kdy spustil, finančně Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/rozjet-affiliate-projekt/

      

10. affiliate konference – report nejzajímavějších přednášek

V úterý 4.4. proběhla v Praze jubilejní 10. Affiliate konference, a rovnou říkám, že se 100% povedla. Původní prostory Radlické kulturní sportovny pár týdnů před dnem konáním nahradila Galerie Louvre na Národní třídě, aby ještě umocnila zážitek z celého dne. Ale zpět k tomu hlavnímu, proč sem zhruba 100 lidí zabývajících se affiliate zamířila – k programu.

Petr Jurča

Jako první řečník měl trošku nevděčnou úlohu – pustit se rovnou složitějších rovnic affiliate nebo začít pozvolna? Zvolil druhou možnost a po krátkém vysvětlení, jak vlastně affiliate vnímá, nám na příkladech Kiwi.com, Epojisteni.cz a Skrblik.cz ukázal jejich přidané hodnoty.

On sám se svým projektem Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/10-affiliate-konference-report-nejzajimavejsich-prednasek/

      

Affiliate a práce s příjmy

Článek o tom, jak investuji zpět do affiliate podnikání a zacházím s penězi, jsem chtěl sepsat už delší dobu. Nicméně reaguji na zajímavý tweet od Vlada Rejholce a následnou diskuzi pod ním. V dnešním článku vám tedy nabídnu svůj pohled na investování a práci s financemi v projektech.

Všetci píšu, ako všetky affilom zarobené peniaze investovať a zarobiť viac, ale nikto nepíše, ako popri tom financovať rodinu a stavbu domu.

— Vladimír Rejholec (@exot) 12. března 2017

Každý má svůj styl práce s výnosem z podnikání. Mé příjmy pocházejí většinou z affilu (převážně lead gen) nebo reklamní činnosti (podej Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/affiliate-prace-prijmy/

      

Bude další affiliate konference – má smysl tam chodit?

????

Trošku bulvárnější nadpis. Já vím :). Affilblog byl a je opět mediálním partnerem největší (a snad i jediné) akce zabývající se čistě affiliate marketingem v ČR. Dnešní článek nebude mít klasickou pozvánkovou strukturu jako v minulosti. Pokusím se zaměřit na to zda má smysl na podobné akce chodit a pro koho jsou určeny.

Ignorace konferencí a akcí

Poslední léta jsem přestal vyhledávat jakékoliv konference, kempy a kdoví co ještě. Až na jednu vyjímku a to affiliate konferenci. Uvědomil jsem si že když vyrazím na jinou akci nemám si moc s lidma co říct obvykle jsou z eshop světa nebo to jsou Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/bude-dalsi-affiliate-konference-ma-smysl-chodit/