Expanze projektu do zahraničí

Tento článek vás prakticky provede všemi kroky vaší expanze na zahraniční trhy. Jedná se o kapitolu nedávno publikované knihy 123 tipů pro online podnikání jejíž jsem spoluautorem.

Proč expandovat – motivace

  • diverzifikace – rizika ze ztráty příjmů, změny geolokalní a politické situace, legislativa, příjmy z 1 země/jazyka
  • rozšíření zásahu nových zákazníků, návštěvníků
  • rozšíření příjmů a příjmy v zahraniční méně
  • konkurenční výhoda – větší budget na další investice, obsah, struktura nebo design je malá konkurenční výhoda která je jednoduše zreplikovatelná, ale čím více zemí tím těžší to pro konkurenci je
  • možnost rozšiřovat partnerství i do zahraničí se stejnými obchodními partnery – např v oblasti ecomerce, travel
  • větší Zobrazit více

    Zdroj: https://www.affilblog.cz/expanze/

          

15.Affiliate konference – online stream!

Tak se přeci jen dočkáme affiliate konference. V začátcích korona krize byla bohužel práce na programu a realizaci konference pozastavena.

Přesto se povedlo v krátkém čase domluvit spíkry, aby předali svoje knowhow na již skoro jubilejní 15.Affiliate konferenci. Tentokrát se nesetkáme tradičně v Café Louvre, ale budeme sledovat online stream v úterý 19.5. 2020 od 15:00h z pohodlí domova.

VIVnetworks.com pro vzdělávání affiliate komunity domluvil několik známých osobností ze světa online marketingu. Určitě je na co se těšit.

Mimo Roberta Studeného z VIVnetworks.com, který konferenci zahájí. Uvede ve své přednášce Zobrazit více

Zdroj: https://www.affilblog.cz/15-affiliate-konference-online-stream/

      

Jak využít PR články (advertoriály) pro affiliate

Co je to PR článek

Advertorial je článek psaný majitelem (redaktorem) magazínu, nebo blogu, který je psaný jako obyčejný obsah stránky. V češtině je zvykem místo výrazu advertorial používat výraz PR článek, který se dá vyložit jako zkratka pro placený reklamní článek. Jejich napsání a publikování si můžete domluvit individuálně s majiteli stránek, nebo pro

Jak využít PR články k propagaci vlastního affiliate webu

Pro Váš affiliate web potřebujete vysokou návštěvnost, která bude dobře konvertovat v leady. Můžete primárně koupit PR články (a posty na sociálních sítích) u webů s vysokou návštěvností a přímo konvertovat návštěvníky na leady, nebo můžete pomocí PR Zobrazit více

Zdroj: https://www.affilblog.cz/jak-vyuzit-pr-clanky-advertorialy-pro-affiliate/

      

5 dôvodov, prečo ešte nie si veľký TOP affiliate partner

🙂

TOP affiliate partner.

To je taký “buzzword” medzi nami affilákmi už nejaký ten piatok, že? Každý chce byť TOP affilák, ale málokomu sa to podarí.

Kto to vôbec TOP affiliate partner je?

Pre mňa to je internetový podnikateľ, ktorý sa minimálne po dobu 12 mesiacov živí affiliate marketingom a dosahuje na províziách aspoň 2 000 € (50 000 Kč) mesačne.

TOP affilák sa musí affiliate marketingom skutočne vedieť uživiť a to nie pár týždňov, ale roky. A to zase taká sranda nie je.

Vlastne nakoniec ide o podnikanie ako každé iné a pre mňa TOP partner predstavuje presne toho šikovného podnikateľa, Zobrazit více

Zdroj: https://www.affilblog.cz/5-dovodov-preco-este-nie-si-velky-top-affiliate-partner/

      

Cashbacky a kupóny kradnú obsahovým publisherom iba 1% konverzií

🙂

Je to večná téma, ktorá vŕta hlavou hlavne obsahovým publisherom. O koľko % konverzií prichádza obsahový publisher v affiliate sieti tým, že ho “prebije” cookies kupónového webu resp. cashbacku? Budete asi prekvapení, ale je sú to menej ako 2% prípadov. Tieto čísla má ako prvý k dispozícii Franta, na tomto blogu. Škoda, že už viac nepíše o affiliate

Analyzovali sme náhodne vybraných 5911 konverzií naprieč celou affiliate sieťou Dognet. Nebolo to zamerané len na jeden segment, alebo inzerenta. Čiže je to podľa mňa reprezentatívna vzorka, ktorá vie dať obraz o problematike. Ako to dopadlo? Sám som bol prekvapený.

Dáta Zobrazit více

Zdroj: https://www.affilblog.cz/cashbacky-a-kupony-kradnu-obsahovym-publisherom-iba-1-konverzii/

      

14. Affiliate konference: data-driven atribuce, expanze do Maďarska a tvrdá cesta za úspěchem v affiliate

Jak velká dřina je vybudovat kvalitní partnerský portál, jak nepodcenit a udržet si partnery a rozšířit váš online business správným směrem (expanze) nebo jak vylepšit a ochránit vaše online projekty? To jsou některá z témat 14. Affiliate konference, největší česko-slovenské affiliate události, která vypukne už 5. listopadu v Praze. Přinášíme krátkou ochutnávku témat a spíkrů akce, která se opět drží posledních trendů online marketingu.

Affiliate konference
se letos koná po čtrnácté a i letos bude reagovat na poslední trendy online
marketingu. Rok 2019 navíc přináší jubileum pro jeho pořadatele – affiliate síť
VIVnetworks.com
letos slaví 10. narozeniny úspěšného fungování, a její zástupci tu Zobrazit více

Zdroj: https://www.affilblog.cz/14-affiliate-konference-data-driven-atribuce-expanze-do-madarska-a-tvrda-cesta-za-uspechem-v-affiliate/

      

Jak hostovat affiliate web (+tipy na optimalizaci)

Jak jsme našli společnou řeč s Františkem Szabó na hostování jeho projektů.

Naše spolupráce začala na malém virtuálním serveru, na který jsme připravili Javu pro Zonky robota. Franta si oťukal služby, podporu a rychlost serverů. Po roce jsme se domluvili na zřízení managed serveru, který měl být kompletně připravený a zabezpečený podle představ Františkova programátora na provoz projektu Coinario.com. Požadavky docela hezky pasovali na naši běžnou konfiguraci s VPS Centrem. Zkrátka hostování webu, e-mailů monitoring a nějaké pokročilé konfigurace..

Na serveru je od nás předinstalovaný Apache i Nginx s možností snadného přepínání podle potřeby. Pro každou doménu je možné aktivovat Zobrazit více

Zdroj: https://www.affilblog.cz/jak-hostovat-affiliate-web-tipy-na-optimalizaci/

      

Rozhovor – Martin Rosulek (jakdokanady.cz)

V dnešním rozhovoru si popovídáme s dalším účastníkem soutěže AffiliateProjektRoku.cz. Martin Rosůlek je známý digitální nomád a autor blogu DigitalniNomadstvi.cz. Krom tvorby obsahových webů také přednáší, píše ebooky a je vystudovaným právníkem.

1.Jsi známý digitální nomád. Nějakou dobu jsi bydlel v Austrálii a poté ses přemístil do Kanady. Proč jsi začal budovat JakDoKanady.cz a nezačal jsi už projektem o Austrálii?

JakDoKanady.cz vznikl v návaznosti na zkušenost, jak těžko dohledatelné byly všechny informace o vyplnění formulářů pro Working Holiday, víza, doložení všech dokumentů atp. Chtěli jsme jet bez agentury na vlastní pěst, což vyžadovalo zvýšené úsilí zejména Zobrazit více

Zdroj: http://www.affilblog.cz/rozhovor-martin-rosulek-jakdokanady-cz/