Monetizace know how webu

Monetizace obecného webu

U monetizace affil webů se můžete dostat hned do několika pastí.

Jedna z nich je, že postavíte web kolem jednoho produktu a už nevyřešíte efektivní návštěvnost. Nikdo tam nebude chodit, nebo bude návštěvnost drahá a vy nic nevyděláte.

Další pastí je, když do textů nahážete odkazy, na které málokdo klikne a z nich málokdo nakoupí. Pak potřebujete obrovskou návštěvnost i na slabé výdělky.

Asi tušíte, že do spousty podobných pastí jsem se sám několikrát dostal. Z každé zkušenosti se snažím poučit a u dalšího webu se na to snažím jít chytřeji. Dnes vám vykreslím, s jakou monetizační strategií stavím svůj nejnovější Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/LuJxn_za8pE/

      

O přínosných webech a novém projektu

Přínosné weby

Prakticky od začátku mého fungování v oboru jsou obsahové weby jakousi modlou v kvalitě. Ostatní typy projektů jsou vnímány jako něco, co naopak dohání kvantitu. Inzerent chce pochopitelně kvalitní leady, objednávky, věrné zákazníky a ty chce ve velkém množství. Sítě pak žonglují s oříškem plnění obou požadavků.

Už nějakou dobu, hlavně teda když něco kupuju, rozděluju weby i jednotlivé články jinak. Na přínosné a nepřínosné. Zkrátka jestli přináší v čemkoliv nějakou přidanou hodnotu a jaká vlastně je.

Druhy přínosů

Přidaná hodnota může být různá. Je malá? To je třeba microsite s kalkulačkou výpočtu hrubé/čisté mzdy. Nebo může být velká. To jsou třeba různé Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/xiprrwWv-Ho/

      

Jaký byl první český HotDognet?

Na úvod, zatím jsem na žádném HotDognet srazu nebyl, protože se mi kvůli němu nechtělo na Slovensko. Proto jsem byl docela rád, že se poprvé uskuteční u nás a to dokonce přímo v sídle affiliate sítě eHub, kde to důvěrně znám. Organizaci si vzaly na starost obě sítě – Dognet i eHub společně. To mi přijde jako hezká ukázka spolupráce na trhu. Mnohem příjemnější, než číst nějaké hádky a útoky poslední dobou.

EHub, respektive jeho majitel Ondra Hájek, má k dispozici Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/pOGOl22WQoc/

      

Malé týmy chytrých lidí

Mám to štěstí, že jsem si osahal nejrůznější typy pracovních zkušeností. Myslím tím v malé firmě, na volné noze, ve vlastní firmě, ve středně velké firmě a dvakrát v korporátu. Pochopitelně jsem se nevyhnul srovávání. Neuměl bych říct, jaká forma je nejlepší. Všechny mají své světlé i temné stránky. Něco jsem ale vypozoroval. Cenné ponaučení, o které bych se s vámi chtěl podělit.

Než se dostanu k hlavní myšlence, povím vám pár menších poznatků, které mě k ní přivedly.

Všude, kde jsem pracoval a nebyl to můj vlastní byznys, jsem si představoval, že to tam vlastním. Vlastně jsem to dělal pokaždé, když Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/j1P4P5NuIlo/

      

Know how weby s návody typu „Jak na cokoliv“

Dlouhodobě přemýšlím o nějakém ultimátním affiliate webu, který by kombinoval výhody ostatních typů dohromady. Tenhle týden mě něco napadlo, tak se vám s tou myšlenkou svěřím.

Už nevím, jak přesně jsem na tu myšlenku přišel. Byl jsem někde v obchoďáku a žasl jsem nad nečí nechápavostí u nějaké samozřejmosti. Napadlo mě udělat jakýsi návod na praktický život formou knowledge base.

Tématická otevřenost

Začal jsem si představovat jakési kombo využívající výhod knowledge base affiliate webu a výhod obecnosti, jakou jsem popisoval u landing magazínu.

Představil jsem si nějakou kategorizaci podle životní fáze. Házel bych do nich všechno od uvazování kravaty po výběr Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/6Fdh6jUJV7k/

      

Jak po roce hodnotím svůj týdenní newsletter?

Všechny newslettery si čísluju od chvíle, kdy jsem je začal posílat pravidelně každý čtvrtek. Dostal jsem se k číslu 52. To znamená, že už je to rok, co vám posílám přehled týdne a nějaké své insighty pod názvem „střípky“. Rok už je slušná doba na nějaké to bilancování.

Pravidelnost

První, co musím při ohlédnutí zhodnotit, je pravidelnost. Za ty měsíce mi rychle došla důležitá věc. Díky newsletteru píšu pravidelně články. Není to naopak. Mám před svými čtenáři závazek, že každý čtvrtek dostanou oběžník. Abych ho poslal, musím do něj mít, co dát. Abych do něj měl, co dát, musím napsat alespoň jeden Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/CMuetlpM66s/

      

Kdy začít vydělávat na blogu?

Je to poměrně častá a logická otázka. Jakou návštěvnost člověk musí mít, aby mohl začít uvažovat o nějaké monetizaci? Do jaké úrovně to nemá smysl řešit?

Slyšel jsem dost (na můj vkus docela stupidních) odpovědí na stejné téma. Proto bych chtěl nabídnout svůj pohled, který se od nich liší.

Ve stručnosti je moje odpověď hned první den provozu blogu. Ty myšlenky, které vás teď napadly, jsou právě tou zajímavější částí odpovědi, která už tak stručná nebude.

Reklamy jako nutné zlo pro čtenáře a fanoušky?

Určitě vás napadlo, co když si těch pár prvních návštěvníků odradíte? Má to smysl riskovat kvůli prakticky jisté Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/0LkKPmQFvLM/

      

Jak daleko jste od svého zákazníka?

Moje žena pracuje ve vinotéce. Denně mluví se zákazníky. Jakmile začala aplikovat nový postup, který ji nařizoval nový vinařský zákon, během pár hodin věděla z první ruky, co si o tom zákazníci myslí.

Tohle má obrovskou výhodu. Svou nabídku můžete denně zlepšovat na základě kontinuálně získávané zpětné vazby.

Ve velké korporaci je to složitější. Nabídka se vymýšlí na základně analýz, průzkumů, staví se persony a do zasedaček se dává polštář na volnou židli, aby si diskutující mohli zákazníka alespoň představit.

Většina z vás nebude ani v jednom extrému. Pravděpodobně máte web nebo blog a o svých návštěvnících se něco dozvídáte skrz analytiku, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/7IWn9JBGG08/