Nenávist na internetu

Česká blogosféra minulý týden přišla o jeden blog.

Kvůli haterům a nenávisti části čtenářů to zabalila Jona z Veglife.cz. Ani nevím, jestli jsem tu už o haterech psal, nebo ne. Blog píšu s přestávkama asi 10 let, takže mám s touhle odvrácenou stranou také své zkušenosti. Ty přestávky byly ze stejného důvodu, jako u veglife.

Čelit podobným útokům je dost náročné na psychiku. Pochopitelně nejde o nic, co by vám zpříjemnilo den. Proto chápu, když si někdo spočítá, že mu přínosy blogu za tuhle daň nestojí. Však jsem taky svůj blog kvůli tomu několikrát ukončil. Vždy jsem se ale Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/UhMWmXd3ulM/

      

O velikosti našich problémů

Na E-commerce večeru, o kterém jsem se zmiňoval v newsletteru, jsem měl zajímavou diskuzi o velikosti našich problémů. Vysvětloval jsem svůj pohled, který teď vysvětlím i vám.

Problémy nemají velikost, dokud nejsou srovnávány

Problémy nejsou veliké ani malé. To my. Ve srovnání s nimi.

Srovnatelné problémy

Některé problémy jsou pro mě snadné a pro někoho jiného mohou být obtížné. U jiných problémů je to naopak. Co je pro mě snadné? To, co jsem dělal mockrát. Třeba web. Byl den, kdy jsem stavěl web poprvé. Už si to ani nepamatuju. Dělal jsem jich určitě přes stovku.

Pak jsou tu věci, které jsem dělal jednou. Jednou, abych Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/5ipuLHIiMNM/

      

Slova

Před pár dny jsem napsal na Twitter: “Nejmocnější nástroj, který znám, jsou slova.”

Rád bych to s vámi trochu rozvedl a podělil se o tuhle myšlenku z tweetu, která se mi už nějakou dobu honí hlavou.

Slova jako hlavní pracovní nástroj

Slova dokážou ovlivnit téměř všechno.

Nepřemluví rakovinu. Dokážou ale měnit celé vlády, zastavit armádu, získat lepší lékařskou péči, změnit libovolné vztahy, měnit rozhodnutí firem, bank, rozhodnout samotnou jejich existenci či zánik, prodat cokoliv, měnit motivaci člověka, který na vás míří zbraní, měnit rozhodnutí kohokoliv k čemukoliv.

Snad s výjimkou lidí pod vlivem drog, kteří slova nevnímají.

Pokud rádi sledujete seriály, tak pro hlavního hrdinu v Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/aRFpzBzRDbE/

      

Co propagovat dnes: AliExpress Day přes Tipli

Před nějakou dobou jsem tu rozjel sérii článků #AffilReview. Cílem bylo vždy představit nějaký affiliate program, který se mi z nějakého důvodu líbí. Napadlo mě, trochu to modifikovat a začít popisovat, co propagovat právě dnes. Teď hned. Spousta kampaní má totiž sezóny a různé akce. Většinou projdou trhem bez povšimnutí affiláků. Málokdo to sleduje.

Tak jsem si zkrátka říkal, že na tyhle cenné momenty začnu upozorňovat. Vždy to budou programy, které mi přijdou rozumné ze všech ohledů. Užitečný produkt / služba, se kterou nemám morální problém a je to užitečné pro zákazníky + samozřejmě fajn provizní a technické podmínky.

Série článků se Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/KMBcQ5cTUuM/

      

Cesta affiláka není přímočará

Adam Gajdečka na Facebooku upozornil, že tento měsíc vyšly zajímavé články o affilu. Konkrétně:

Protože jde o zajímavou rozjíždějící se diskuzi, podělím se o svůj pohled.

Ti nejpřizpůsobivější

Měl jsem možnost vidět dráhu mnoha velkých i malých affiláků. Nejen z pozice affiliate managera, ale také u svých přátel a u sebe samotného. U všech velkých objemů, které jsem viděl, nebo sám generoval, platila jedna věc. Vždy přežijí jen ti nejpřizpůsobivější. Tak to mimochodem bylo i v celé historii evoluce. Být nejsilnější, vám nezaručilo přežití. Záleželo vždy pouze na schopnosti se přizpůsobit. Dnes to není jinak a v Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/fVjAlKKL3oQ/

      

Držte se dál od Initiative Q

Kdo chodíte na Twitter, určitě už jste dostali desítky až stovky pozvánek do Initiative Q. Stačilo zmínit pár nesmyslů, jako „od zakladatelů PayPal“ a „nová měna“. Po registraci dostanete svých 5 pozvánek k šíření dál a příslib odměny v měně Q. Odměna je stále menší, proto díky tlaku na množství a čas lidé sdílejí pozvánky jako stádo.

Tlak na množství a čas je osvědčená metoda nátlaku. I tady pochopitelně funguje a tak má iniciativa už několik milionů registrovaných. Samozřejmě bez jakéhokoliv souhlasu s nakládáním, uchováváním a zpracováním vašeho e-mailu. Bez kontaktů, bez provozovatele. Jen s jedním jediným odkazem na LinkedIn někoho, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/SfEqrP3uCL8/

      

Svět influence a affiliate marketingu se sloučí

Přišel mi e-mail od zástupkyně influencer marketing platformy Glambassador. Prý by můj web byl ideální kandidát k zapojení.. a tak dál. Údajně spojují 8 tisíc značek s 50 tisíci influencery. Tak jsem se do té platformy podíval. Čechů jsem tam našel asi 20. A našel jsem taky nabídku k zalistování affiliate kampaně inzerenta mezi jejich kampaně.

Je to naprosto logické.

Proč jsem se na blogu o affiliate marketingu začal věnovat také influence marketingu a blogům? Jedním z důvodů je, že se ty oblasti a lidé v nich dávno začaly překrývat.

Na trhu existují zvlášť affiliate sítě a zvlášť platformy spojující značky s influencery. Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/NL-fLiqzlCM/

      

Marketingová strategie na 24 hodin

Co mají společného stories na Instagramu, nejnovější článek na vašem blogu, váš poslední status na Facebooku a aktuální tweet?

Odpovím rovnou na začátku, jde o váš nejvýnosnější prostor na daných platformách. Je to místo, kde máte na své fanoušky a čtenáře největší vliv.

Nedávno mi kolega říkal, že nechápe, proč by měl investovat čas a úsilí do tvorby stories na Instagramu, když po 24 hodinách zmizí.

Co kdyby stories nezmizely? Jak dlouho bude fungovat vaše sdělení? Nebude to déle než dva dny. Už po prvním dni ztratíte většinu zásahu. Co váš status na Twitteru? Totéž.

Instagram zásah storiečka po 24 hodinách vypne, ale Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/22pCAIpFd7k/