9 lifehack vychytávek, které mi pomáhají být efektivní

Občas píšu o produktivitě a o změnách, které mi pomáhají. Za ty roky podnikání jsem si ale taky vyladil několik drobných vychytávek. Ty sice jednotlivě na samostatný článek nejsou, ale pomáhají mi každý den. Tady je přehled těch nejdůležitějších, které můžete hned dnes implementovat do svého života.

Začnu zlehka drobnostmi:

1) RSS bez RSS čtečky

Samozřejmě si udržuju přehled čtením několika blogů a magazínů. Většina lidí si tohle hlídá v nějaké RSS aplikaci. To jsou pravidelné zdroje. Zároveň občas narazíte na zajímavý článek, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/i5r_n5EsaVE/

      

Pohled do zákulisí webových farem

V úterý jsem byl natáčet rozhovor pro Jirku Rosteckého a jeho MladyPodnikatel.cz. Prozradil jsem v něm několik věcí, které vás možná překvapí. Jirka se mimochodem objevil ve výběru Forbesu 30 pod 30. Velká gratulace! Co se tam o něm píše, je velká pravda. Jirku vídám strašně málo a vždy jednou za hodně let. Proto jsem v úterý okamžitě viděl, jak moc se osobnostně posunul. Klobouk dolů.

Celý rozhovor mi přišel trochu jako širší úvod, moc jsme se ani nedostali k tomu, na čem dnes pracuju. Uteklo to tak rychle mimo jiné proto, že se Jirka Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/nywG5X5N0II/

      

Kdy může AdSense fungovat lépe než affiliate marketing?

Asi jako každý online podnikatel, jsem s AdSense začínal. Vyplácel mi mé první výdělky na internetu. Mnoha obsahovým portálům už dlouhá léta zajišťuje živobytí.

Jen tak pro pořádek, AdSense dnes nemám moc rád. Vždy, když vidím jeho implementaci, uvědomuji si tu neefektivitu. Web by přece mohl nabízet totéž z inzerátů sám a napřímo, když už o to mají návštěvníci zájem.

Prioritně doporučuji prodávat vlastní zboží/služby. Pokud to nejde, doporučuji affiliate marketing. Reklamní systémy typu AdSense jsou až na třetím místě. Vnímám je jako zbytečného prostředníka navíc.

Dnešní článek vám ukáže pár výjimek z tohoto pravidla. Ne vždy je totiž přímá cesta ta nejlepší. Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/Kg14WM3L77U/

      

Jak skrze predikce získat marketingovou výhodou

Vrátit se zpátky v čase, budoval bych si aktivně Instagram, ještě předtím bych koupil Bitcoin a ještě předtím bych si zaregistroval domény typu pujcky.cz a pojisteni.cz. Tyhle věci jsem dopředu neodhladl. Jiné se mi ale odhadnout podařilo. Z jedné dvoustokorunové investice dlouho nic nebylo. Časem ale vynesla přes čtvrt milionu. ROI jak blázen jen kvůli dobrému odhadu. Je jasné, že odhadnout správně trend, nebo jen úspěch konkrétní firmy, může být „game changer“.

Jak se snažím jít tomu štěstíčku trochu naproti?

Osobní organizace jako největší zdroj času

Čas jsou peníze. Samozřejmě ne do puntíku. Říká se to proto, protože v určitých případech lze jedno vyměnit za druhé. Těch podobností je víc. Proto jsme třeba postavili efektivní řešení správy cashflow (Bankonaut) díky podobnému systému, jaký používají kalendáře při práci s časem.

Na další podobnost jsem přišel poměrně nedávno. Zkusím vám popsat, jak se v nakládání s časem můžete dostat do podobných potíží, jakými je u peněz dluhová spirála.

„Časová spirála“

Před lety se mi kamarádka svěřila s důležitou myšlenkou. Uvědomila si, jak je cenné, udělat vše napoprvé pořádně, aby to už nemusela nikdy předělávat a vracet se k tomu. Byla nadšená Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/H1ukUw0YuPA/

      

Traffic first přístup

Jak poslední půl rok víc bloguju, chodí mi různé dotazy a jednou za čas se s nějakým čtenářem potkám. Všiml jsem si, že přístup nováčků má něco společného. Zaměřuje se na produkt. Buď svůj nebo přes affiliate nějaký cizí. Ví velmi dobře, co by chtěli prodávat a tím to víceméně končí. Pokud to nevyjde, mají v záloze další a další produkty, co by mohly frčet.

Dnes bych tu chtěl rozvést myšlenku opačného přístupu. Začít přemýšlením, komu můžete v čem pomoct, a kde k takovým lidem získáte přístup. Když se na tohle zeptám, často je odpověď Facebook. To je určitě funkční cesta, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/D4_3aZx4SH4/

      

Bilancování a novoroční předsevzetí 2019

Bilancování a plánování je něco, čím se moje hlava zabývá prakticky bez přestávky. Neustále si stanovuju nějaké cíle a přemýšlím, co by mě naplňovalo. Pečlivě analyzuju, co mě dělá šťastným. Jak bych chtěl, aby vypadal můj život. Jak bych chtěl, aby vypadal můj den. Jako kolovrátek neustále hledám motivaci a zkoumám, co na mě samotného funguje, co od života chtít a za co teď bojovat.

Zkrátka nonstop přemýšlím, jak se dostat do bodu, který bych popsal jako “má to v hlavě srovnané a ví, co od života chce”. Jestli jsem se letos v něčem skutečně posunul, tak je to právě Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/PHycKp54fuc/

      

Podle čeho si vybírám projekty

Ještě než tu zveřejním novoroční shrnutí, sepíšu něco, co s plánováním nového roku trochu souvisí. Přišel mi mailem zajímavý dotaz ohledně vybírání projektů:

“V poslednom Črtvrtečnom info Affiláka si písal, že máš vždy viac nápadov ako dokážeš zrealizovať. Moja otázka teda znie: Podľa čoho si vyberáš projekty do ktorých pôjdeš a do ktorých nie? Totižto momentálne sa nachádzam vo fáze kedy by som rád vybral projekt prípadne projekty, ktorým by som sa chcel venovať dlhodobo.

Príde mi však dosť neefektívne budovať niečo polroka/rok s vyhliadkou, že ma to po čase prestane baviť. Mrzí ma najmä investovaný čas do projektu. Momentálne som sa Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/_tcAkBrUVM8/