Affiliate síť eHUB začíná udávat trend

????

V souvislosti s tím nápadem o vlastní síti, jsem se hodně zamýšlel nad naším současným tuzemským trhem. Už od ledna loňského roku nad tímhle tématem vedu diskuze s Ondrou Hájkem, majitelem sítě eHUB. Páni, sakra, to už je přes rok? Shodli jsme se, že dává smysl, aby tu proběhla určitá konsolidace.

Z aktuálních sítí se mi nejvíc líbí právě eHUB z pohledu technické i obchodní stránky. Asi je zbytečné rozvádět, co všechno stojí na pozadí sítě. Zjednodušeně jsem podobnou péči o tracking nikde v ČR neviděl a ani nejsem přesvědčený o tom, že by takové péče byla běžná tuzemská síť technicky Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/aFuwjFNXW9U/

      

Nový zákon likviduje affiliate podnikání v oboru půjček

1.12. začne platit nový Zákon o spotřebitelském úvěru. Volsor už obeslal své affiláky oběžníkem, kde nabízí pomoc s registrací k ČNB. Každému, koho se týká zprostředkování půjček za provizi, doporučuji, aby si ho přečetl celý. Ostatním nabízím přehled několika perliček a zamyšlení nad dopady v oblasti #czaffil.

Odkaz na plné znění zákona.

Je půjčkový affil zprostředkováním z pohledu nového zákona?

Volsor ve svém newsletteru píše: „V případě, že affiliate marketing bude považován za zprostředkování se budete muset zaregistrovat jako zprostředkovatel nebo jako vázaný zástupce u České národní banky.“

Zákon jsem si přečetl a doslova praví ve vymezení pojmů, že:

„zprostředkováním spotřebitelského Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/b-0Yptyp8xs/

      

Spuštění sítě se blíží. Proč jsem si vybral affilbox?

nastenka3

Jak asi víte, pracuju na spuštění vlastní affiliate sítě, kterou bych chtěl letos představit. V hlavě mám už roky jednu myšlenku – vnímám, že je na trhu prostor pro jednu síť, která to bude dělat pořádně. Samozřejmě je otázka, co to vlastně to „pořádně“ je. Z mého pohledu jde zejména o síť příznivou pro affiláky. Jsem o moc víc pro-affiláky zaměřený, než pro inzerenty. I když jsem jako affiliate manager už stál před otázkou výběru vhodného tracking systému, až dnes mám 100% volnou ruku v tom, zvolit si, co chci.

HasOffers

►►► http://hasoffers.cz

HasOffers, na kterém jedou velké sítě, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/IeOBL8Tb96E/

      

Jak si naklikat landing page bez kódování

lpbuilder1

Před pár dny jsem si kupoval zas nějakou šablonu na themeforestu a jakmile jsem ji rozbalil, našel jsem i jakýsi jednoduchý page builder, díky kterému si můžu rovnou v prohlížeči naklikat jednu ze stovek variant. Můžu tam měnit texty, obrázky, barvy, fonty, cokoliv, co je potřeba. V kódu jsem tedy pouze napojil svůj API formulář, ale zbytek šlo pohodlně naklikat. Kód je pak moc hezký a bez zbytečností, žádná obludnost typu Visual Composer. Tak mě napadlo, že by si takhle mohli za pár minut naklikat landing page affiláci, kteří na to kódování moc nejsou.

Jediné, co musíte udělat, je nahrát ten Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/yrF07lfB7t4/

      

Vaše jméno v affilu

nahore

Znal jsem top desítku nejlepších affiláků v dobách, kdy jsem pracoval jako affiliate manager. Protože jsem viděl, jak často se ta desítka mění, a jak málo je stálic, je mi jasné, že dnes už jsou ta jména jiná. Přehled ale nesestavíme, protože řekněme 80% z nich se snaží být anonymních. Je to pochopitelné, zvlášť, pokud žijete v menším městě.

První reakce top affiláků na nápad vystupovat veřejně a vybudovat si v affil oboru jméno, jsou okamžité zamítnutí. Ve chvíli, kdy se mi začalo v affilu dařit, jsem také chtěl opustit veřejné působení. Výhody, které to přináší, totiž nejsou na první pohled Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/edhtmMuMGdM/

      

Jednoduchý trik na SEO landing page

nahore

Zní to jako oxymorón. U projektů jsem dosud měl většinou zvlášť weby zaměřené na SEO a zvlášť weby určené jako landing page, které na SEO kašlaly. Jsou to totiž odlišné strategie. Nově je ale spojuji do jediného webu, protože jsem zjistil, že se dá obojí skloubit dohromady bez jediného kompromisu.

Možná jste si všimli, že své weby od základu předělávám. Týká se to i magazínu Affilák, který právě čtete. Na něm vám ukážu jednoduchý trik, díky kterému budete mít jeden web s výhodami jak landing page, tak SEO magazínu.
Tento článek je ze série prémiových článků pro které musíte mít koupené členství. Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/WyB7t_97Bb4/

      

TIP: Proč se pustit do stavebních poptávek

nahore

Mám pro vás další tip na affiliate projekt. O stavebních poptávkách, nebo o poptávkových kampaní obecně se v českém affiliate rybníčku moc nemluví. Vzhledem k tomu, že ten obor znám z pozice affiliate managera, a že jsem viděl, co tyhle kampaně dokážou, vím, že by se o nich mluvit mělo. Dnes už je na trhu víc než jedna možnost, koho propagovat, takže to nebude znít jako reklama jedné nebo druhé sítě. Je na vás, kterou si vyberete. Povím vám ale, proč je hodně zajímavé, pustit se právě do téhle kampaně a co ostatní netuší, když ji přehlíží.
Tento článek je ze Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/A5S2-40WWrc/