Novoroční bilancování 2017/2018

Rok 2017 se po pracovní stránce slušně vydařil, hlavně v affilu. Vlastně víceméně všechny mé projekty se nějakým způsobem týkaly affiliate marketingu. Něco jsem už rozebíral v článku o půlročním updatu.

V druhé polovině roku jsem pokračoval v rozjetých projektech, nejvíc se mi ale začalo dařit v nové, crypto-affiliate oblasti. Takové události mě neustále nutí přemýšlet a přehodnocovat, protože mi nejvíc přináší něco, čemu se věnuji nejméně. Kromě kryptoměn jsem se začal nově také zajímat o chytrou domácnost, což mě vrátilo do dětských let, kdy jsem si hrál se slaboproudem, diodama a motůrkama…

PPF

Někdy od března nebo tak nějak jsem začal Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/7tw7NFkt48w/

      

Affiliate BI dashboard

Přišel mi mailem dotaz, jak řeším sledování výsledků napříč affiliate sítěmi a programy. Tohle je běžný problém každého affiláka. Dřív nebo později narazíte na potřebu vlastního dashboardu. O BI v affilu jsem už párkrát psal, měl jsem mít i přednášku, ale protože jsem nakonec onemocněl, sepíšu pár tipů sem.

Vždy je lepší začít tím, co potřebuji za metriky než konkrétním nástrojem a jeho možnostmi. Pokud mám affil projekt, nebo prodávám něco vlastního, vždy potřebuju měřit jen pár základních pater v pomyslném funnelu:

Crypto Affiliate Conference

🙂

Před pár dny jsem se zúčastnil konference o affilu v oblasti kryptoměn. Konference to byla globální, konala se v Praze, ale namísto angličtiny nebo češtiny jste se tam mohli dorozumět nejčastěji rusky

Přiznám se, že jsem nevydržel do konce, protože přednášky (kromě té od ČNB) se vesměs nesly v duchu vizitky – kdo jsme, co děláme, co vám nabízíme. Nikdo se moc nedržel tématu přednášky, jen využil prostor pro sebeprezentaci, jak už to tak často na konferencích bývá. Proto jsem si řekl, že proklikat si na webu loga sponzorů můžu efektivněji z domova. Tím ale nechci Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/yvNdTy-CH3E/

      

Malá rošáda

Dělám si tak trochu podzimní úklid webů, hostingů, domén atd. Minule jsem tu avizoval, že mi nedává smysl psát affiliate magazín na 2 místa a proto přesunu články z affiláka na bankonauta do sekce affil a z affiláka se stane statická vizitka.

Nakonec jsem to ještě trochu zkomplikoval.

V rámci minimalismu jsem sem, na affiláka přesunul svůj dosavadní blogísek, který jsem psal na maigi.cz. Bude o jeden web méně a ten bordel se tím zpřehlední.

Ono se to totiž dost prolínalo. Na affiláka jsem v jednu dobu dával osobní a pracovní reporty, na blog zase věci týkající se affilu. Bylo to zbytečné a Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/WODeR4OwvJc/

      

Budu mít workshop na #affilhero konferenci v Brně

23. září se v Brně uskuteční společná, Česko-slovenská konference o affiliate marketingu zaměřená na affiláky. Organizuje ji hned 8 affiliate sítí, mimo jiné také eHUB, za který kopu a několik freelance affiliate managerů.

Na konferenci budu mít workshop na téma Business inteligence neboli hezky česky o tom, jak a na čem sledovat své výsledky v affilu.

Nejsem žádný programátor ani datový analytik, ale tuhle otázku jsem jako affilák nebo affiliate manager řešil už mnohokrát. Vždy jsem znovu narazil na to, že potřebuji nějak sledovat data, proto jsem toho taky tolik vyzkoušel z pozice smrtelníka, který si profi řešení nenaprogramuje Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/4pJzX-8Qlw8/

      

Affiliate síť eHUB začíná udávat trend

????

V souvislosti s tím nápadem o vlastní síti, jsem se hodně zamýšlel nad naším současným tuzemským trhem. Už od ledna loňského roku nad tímhle tématem vedu diskuze s Ondrou Hájkem, majitelem sítě eHUB. Páni, sakra, to už je přes rok? Shodli jsme se, že dává smysl, aby tu proběhla určitá konsolidace.

Z aktuálních sítí se mi nejvíc líbí právě eHUB z pohledu technické i obchodní stránky. Asi je zbytečné rozvádět, co všechno stojí na pozadí sítě. Zjednodušeně jsem podobnou péči o tracking nikde v ČR neviděl a ani nejsem přesvědčený o tom, že by takové péče byla běžná tuzemská síť technicky Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/aFuwjFNXW9U/

      

Nový zákon likviduje affiliate podnikání v oboru půjček

1.12. začne platit nový Zákon o spotřebitelském úvěru. Volsor už obeslal své affiláky oběžníkem, kde nabízí pomoc s registrací k ČNB. Každému, koho se týká zprostředkování půjček za provizi, doporučuji, aby si ho přečetl celý. Ostatním nabízím přehled několika perliček a zamyšlení nad dopady v oblasti #czaffil.

Odkaz na plné znění zákona.

Je půjčkový affil zprostředkováním z pohledu nového zákona?

Volsor ve svém newsletteru píše: “V případě, že affiliate marketing bude považován za zprostředkování se budete muset zaregistrovat jako zprostředkovatel nebo jako vázaný zástupce u České národní banky.”

Zákon jsem si přečetl a doslova praví ve vymezení pojmů, že:

“zprostředkováním spotřebitelského Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/b-0Yptyp8xs/

      

Spuštění sítě se blíží. Proč jsem si vybral affilbox?

nastenka3

Jak asi víte, pracuju na spuštění vlastní affiliate sítě, kterou bych chtěl letos představit. V hlavě mám už roky jednu myšlenku – vnímám, že je na trhu prostor pro jednu síť, která to bude dělat pořádně. Samozřejmě je otázka, co to vlastně to “pořádně” je. Z mého pohledu jde zejména o síť příznivou pro affiláky. Jsem o moc víc pro-affiláky zaměřený, než pro inzerenty. I když jsem jako affiliate manager už stál před otázkou výběru vhodného tracking systému, až dnes mám 100% volnou ruku v tom, zvolit si, co chci.

HasOffers

►►► http://hasoffers.cz

HasOffers, na kterém jedou velké sítě, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/IeOBL8Tb96E/