Jak po roce hodnotím svůj týdenní newsletter?

Všechny newslettery si čísluju od chvíle, kdy jsem je začal posílat pravidelně každý čtvrtek. Dostal jsem se k číslu 52. To znamená, že už je to rok, co vám posílám přehled týdne a nějaké své insighty pod názvem „střípky“. Rok už je slušná doba na nějaké to bilancování.

Pravidelnost

První, co musím při ohlédnutí zhodnotit, je pravidelnost. Za ty měsíce mi rychle došla důležitá věc. Díky newsletteru píšu pravidelně články. Není to naopak. Mám před svými čtenáři závazek, že každý čtvrtek dostanou oběžník. Abych ho poslal, musím do něj mít, co dát. Abych do něj měl, co dát, musím napsat alespoň jeden Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/CMuetlpM66s/

      

Kdy začít vydělávat na blogu?

Je to poměrně častá a logická otázka. Jakou návštěvnost člověk musí mít, aby mohl začít uvažovat o nějaké monetizaci? Do jaké úrovně to nemá smysl řešit?

Slyšel jsem dost (na můj vkus docela stupidních) odpovědí na stejné téma. Proto bych chtěl nabídnout svůj pohled, který se od nich liší.

Ve stručnosti je moje odpověď hned první den provozu blogu. Ty myšlenky, které vás teď napadly, jsou právě tou zajímavější částí odpovědi, která už tak stručná nebude.

Reklamy jako nutné zlo pro čtenáře a fanoušky?

Určitě vás napadlo, co když si těch pár prvních návštěvníků odradíte? Má to smysl riskovat kvůli prakticky jisté Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/0LkKPmQFvLM/

      

Jak daleko jste od svého zákazníka?

Moje žena pracuje ve vinotéce. Denně mluví se zákazníky. Jakmile začala aplikovat nový postup, který ji nařizoval nový vinařský zákon, během pár hodin věděla z první ruky, co si o tom zákazníci myslí.

Tohle má obrovskou výhodu. Svou nabídku můžete denně zlepšovat na základě kontinuálně získávané zpětné vazby.

Ve velké korporaci je to složitější. Nabídka se vymýšlí na základně analýz, průzkumů, staví se persony a do zasedaček se dává polštář na volnou židli, aby si diskutující mohli zákazníka alespoň představit.

Většina z vás nebude ani v jednom extrému. Pravděpodobně máte web nebo blog a o svých návštěvnících se něco dozvídáte skrz analytiku, Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/7IWn9JBGG08/

      

Jak jsem začal stavět personifikovaný blog

Článek z minulého týdne vás docela zaujal. U práce na blogu mě samozřejmě napadaly stejné otázky jako vás. Bez sidebaru máte najednou celkem omezený prostor na všechna ta sdělení.

Rázem máte před sebou, kolik jste toho po tom nebohém čtenáři vlastně chtěli.

Cíle a reklamní výzvy

Cílem každé podstránky webu by měla být vždy jen jediná věc. Často to tak bohužel není. Ani já nebyl výjimkou. Mám dost cílů, které po čtenářích, tedy po vás, chci.

Předně chci, abyste:

Proč jsem smazal z článků sidebar?

Pár dní zpátky jsem upravoval prvky blogu. Hledal jsem na Google images nějaké nápady k lepšímu umístění CTA prvků v detailu článku a přitom jsem narazil na obrázek vycentrovaného článku, který zdůrazňoval absenci sidebaru.

Tohle je ten obrázek:

Když jsem ten obrázek viděl, vzpomněl jsem si na příhodu z mé oblíbené knihy o Applu a jednoduchosti:

… Chvíli jsme o tom diskutovali, ale nevypadalo to, že Steve ustoupí. V hlavě Leea Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/oUGvxdLIVvw/

      

Osobní životní KPI

Na počátku dnešního článku byla Jirkova výzva na Twitteru, ve které hledal nejlepší tipy na produktivitu. Chtěl jsem se podělit o myšlenku, kterou se posledních několik dní zabývám, ale zase to bylo moc dlouhé, tak je z toho článek.

There was a problem connecting to Twitter.

Firemní inspirace

Produktivita je jednou z oblastí, kterou se zabývám už dlouhá léta. Je to ale hlavně oblast, ve které se v osobním životě snažím inspirovat klasickými firemními systémy a procesy. Beru to tak, že co v podnikání řeším v drobném měřítku u sebe, to musela každá větší firma vyřešit taky a určitě to už umí lépe. Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/7w8zEyXyuXw/

      

5 online strategií, které mi vydělaly nejvíc peněz

Online prostředí nabízí spoustu cest, jak si relativně pohodlně vydělat peníze z domova. Několikrát se mi podařilo vydělat si takhle za krátkou dobu statisíce v různých oborech a různými způsoby. Samozřejmě tomu předcházelo mnohem víc situací, kdy tomu bylo naopak a nejenom předcházelo. Některé trefy se totiž obtížně opakují. Když už ale chcete zopakovat nějaký svůj úspěch, je dobrý nápad si sepsat, co vám v minulosti vydělalo nejvíc peněz. Je to skvělý odrazový můstek. V dnešním článku vám ukážu svou retrospektivu. Co mi v minulosti vydělalo nejvíc peněz.

Není to seřazené. Něco mi udělalo třeba rekordní měsíc, něco jiného rekordní délku Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/VAfl-PpLwZY/

      

Jak začít segmentovat

Nedávno jsem někomu vysvětloval, že velké korporace a malý affilák řeší v onlinu prakticky totéž, jen do úplně jiné hloubky. Kdyby se do stejného detailu ponořil malý affilák, těžko by zvládl něco jiného. Vždy musíte být komplexní. Proto si říkám, že je důležité najít si svou úroveň a nezkoušet mít hned všechno dokonalé.

Jedna z těch činností je segmentace.

High level je, když máte nějaké DMP na správu segmentů, které různě značkujete na vlastním webu, v reklamách a reklamních systémech. Můžete si označkované segmenty i kupovat hotové. Dynamicky pak měníte svůj web pod rukama na míru konkrétním audiencím. A samozřejmě i reklamy.

<img Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/M3ACYv25OP0/