Jediné 3 body, o které se musíte postarat u svého online projektu

V posledních týdnech jste asi neslyšeli moc pozitivních zpráv z oboru, co? Původně měl tenhle článek současnou šílenou situaci na trhu trochu „zhejtovat“, ale nakonec nebudu zlý. Raději se zamyslím nad tím, jak se tomu všemu má affilák a obecně online podnikatel nebo bloger postavit.

Už tak má totiž dost problémů.

Online prostor je s každým rokem náročnější místo. Marketing je propracovanější, nástroje složitější, zákazníci mají stále vyšší nároky, stát nabízí stále horší podmínky pro podnikání a tak dále. Když vám do toho začnou házet klacky pod nohy inzerenti, obchodní partneři začnou lhát, podvádět, vydírat a bůhví jakou špínu ještě nevidím, člověk Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/1hqLONkDkN4/

      

Knowledge base affiliate weby

Katalogové, kuponové, magazínové a jiné affiliate weby pro vás asi nejsou žádnou novinkou. O víkendu mě napadl další typ affiliate webu. Možná už u nás nějaký takový affil web existuje, ale nesetkal jsem se s ním. Říkám mu knowledge base affiliate web a pokusím se vám ho popsat.

Co jsou knowledge base weby

Princip není složitý. Knowledge base weby jsou obecně známé a nemusí jít jen o Wikipedii. Jsou to třeba obyčejné dokumentace k API. Máte nějaký rozcestník, vyhledávání, nebo přehled a praktické podstránky. Ty můžete vzájemně prolinkovat a tvořit jakousi wiki databázi znalostí.

Od magazínů se liší tím, že jednotlivé „články“ nebo Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/y5R2WgbtVPY/

      

Končím na pozici affiliate managera eHUB

Ke konci května končím na pozici affiliate managera sítě eHUB.cz. Na pozici jsem nastoupil před 9 měsíci s ambicí vybudovat lead-gen vertikálu a rozvíjet v ní programy zaměřené na akvizici leadů či uživatelů. To se mi, věřím, do určité míry podařilo, i když je stále hodně práce na vizi, kterou jsme představili. Za mým odchodem není žádná negativní zkušenost, naopak. Práce s kolegy v eHUBu si vážím a nadále považuji tuto síť za nejlepší na trhu. Z pohledu zevnitř jsem si jistý, že v oboru ještě pozitivně překvapí.

Jednoduše jsem se rozhodl využít nabídku starat se o businessový rozvoj a Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/tyTi9Lz67eA/

      

Politický marketing

Docela aktuální téma. Předvolební marketing vrcholí a jako marketér si samozřejmě všímám politických kampaní a obecně politických marketingových snah. Z mého pohledu a z pohledu každého zkušeného marketéra z privátního sektoru, vypadají politické strany jako zastaralí dinosauři, pokud jde o jejich propagaci. ANO to trochu pozvedlo, ale tahle strana by nevyčnívala tolik, kdyby ostatní strany nezaspaly dobu.

Segmentace, individualizace

V posledních dnech jste možná viděli na sociálních sítích ukázku toho, jak se pro různé cílovky mění text Babišových statusů „Čau lidi..“. Pro nás to možná není nic, nad čím se pozastavit, děláme to denně, ale pro ostatní strany je to ukázka inovace. Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/_fxKKse9PgE/

      

Osobní CRM aneb všechno je o lidech

Jedno z mých předsevzetí na letošek, ale i do budoucna obecně, je „víc se zajímat o druhé„. Když jsem ho vymýšlel, chtěl jsem si určit jen pár jednoduchý směrů, které budou mít největší dopad na můj život. Uvědomil jsem si, že větší zájem o druhé má úžasný dopad prakticky na všechny oblasti života. Všechno je o lidech.

Po pracovní stránce si to každý asi umí představit. Lepší vcítění se do potřeb zákazníků má dopad na to, co prodáváte. Nejsou to produkty, nástroje a služby, které ovlivňují životy druhých. Jsou to lidé, kteří tohle dokážou skrze ně. Ale co další roviny?

Proč by Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/zZbS7gsy44o/

      

Jakou hodnotu má váš web?

Četl jsem o víkendu na webtrhu zajímavou diskuzi na téma odhad ceny webu.

Je to hodně složitý dotaz a padlo tam spousta mýtů. Zkusil jsem se tím prokousat a sepsat rozumnou odpověď. Nakonec je z toho článek, protože to bylo dlouhé a takhle může pomoci většímu počtu lidí.

Koupil a prodal jsem už spoustu webů od roku 2008, tak můžu předat pár zkušeností z pohledu kupujícího i prodávajícího.

Takže jak nacenit web?

1) Cena na základě čísel bez url?

I pro orientační cenu je tu hodně proměnných. URL je naprostý základ, aby si člověk mohl něco proklepnout. Záleží na všech drobnostech, jinak kupující hodí peníze Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/tPKTeYTco6Q/

      

Jak si postavit landing magazín a proč se hodí každému affilákovi?

Mezi inzerenty a affiláky existuje jedna propast v komunikaci a pochopení. Inzerent si často myslí, že síť nebo affiliate manager má kontakty na affiláky a tedy je může snadno získat k propaci právě svého produktu. Tak to sice z principu funguje, ale je víc důvodů, proč to není snadné.

I kdyby měl inzerent neodolatelný produkt, provizi a nastavení podmínek, stejně může obratem zlákat jen ten typ affiláka, kterému je jedno, co propaguje, a který dokáže propagaci rozjet rychle. To jsou typicky mailový affiláci, cashbacky, recenzní weby, PPC specialisté a podobně.

Pak je tu ale hromada dalších affiláků, kteří prostě jen mají Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/7kTxtuWQQ-g/

      

Jak může malý affilák začít otáčet statisíce měsíčně v kampaních

Asi vás nepřekvapí, že velkým výdělkům v affiliate marketingu často předchází velké investice do propagace. Taky vás asi nepřekvapí, že pro velké hráče je snazší zůstat velkým hráčem, protože své velké zisky může ve velkém reinvestovat. Jak se ale k otáčení větších peněz dostat z pozice malého hráče?

V dnešním článku vám neřeknu víc, než vám řekne správně nastavená tabulka v Excelu. Přesto vám to pomůže uvědomit si finanční zákonitosti, o kterých se často nepíše. Natož pak o přístupu k osobním výdělkům.

Reinvestice nižších desítek % zastaví exponenciálu

Snad vás teď neodradí trocha jednoduché matematiky.

Dejme tomu, že máte pracovní příjem 20 tisíc korun Zobrazit více

Zdroj: http://feedproxy.google.com/~r/affilak/~3/ZJl6qGoA5go/