6 odpovědí na otázku: Kdo je bohatý?

Osobní rozvaha a koncept čistého jmění

Na první pohled primitivní otázka: „Kdo je bohatý?“ Ale zkoušeli jste se nad ní někdy opravdu pořádně zamyslet? Při hlubším zkoumání není totiž odpověď vůbec jednoduchá.

Spousta lidí má cíl „být bohatý“ – ale co to přesně je a jak poznáte, že se vám to povedlo? Jak se vlastně měří bohatství? S ohledem na zaměření tohoto blogu budu zcela ignorovat metafyzické významy slova „bohatství“ a zaměřím se pouze na bohatství finanční.

Odpověď 1: Bohatý je ten, kdo má hodně peněz

Tuhle odpověď dostanete, když se zeptáte malého dítěte. My starší a dospělejší už asi instinktivně cítíme, že tahle odpověď nebude úplně ideální.

Peníze jsou jen jedním druhem aktiva, navíc ztrátovým. Kdybyste udělali žebříček nejbohatších lidí podle toho, kolik peněz mají na účtě (nebo v matraci), dost možná by Kellnera nebo Babiše předčil leckterý spořivý důchodce

Bohatí lidé totiž chápou, že mít na účtě hodně peněz znamená také hodně prodělávat (ať už kvůli inflaci nebo kvůli ušlému zisku z lepších investic)

O tom, že mít hodně peněz z vás boháče neudělá, by vám mohla vyprávět i spousta „šťastných“ výherců loterií.

Ze všech těchto důvodů tuto odpověď proto jednoznačně zamítám.

Odpověď 2: Bohatý je ten, kdo hodně vydělává

Druhá „dětská“ odpověď. I když je maličko lepší, určitě má do ideálního Zobrazit více

Zdroj: http://www.inwebstor.cz/6-odpovedi-na-otazku-kdo-je-bohaty/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=6-odpovedi-na-otazku-kdo-je-bohaty